2019 Yılında Okumanız Gereken 5 Kitap


Bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel 5 kitap önerisi paylaşacağız. Paylaşacağımız kitaplardan bazıları Dünya genelinde Edebiyat tarihinin en çok satan ve okunan kitapları arasındadır. Vereceğimiz bu kitaplar ile kendinize bir kitap okuma listesi oluşturabilirsiniz.

Kitaplar boş zamanlarınızı değerlendirmek için mükemmel birer  araçtır. Kitap okumak stresi azaltır, kelime dağarcığınızı genişletir, genel kültür seviyenizi arttırır Kitap okumanın muazzam faydaları varken 2019 yılını neden kitap okuma yılınız olarak ilan etmiyorsunuz?

Kitap okumak kadar okuduğunuz kitapların faydalı, kaliteli kitaplar olması da önemlidir. Hangi kitabı okumalıyım? diyorsanız sizler için hazırladığımız listeye bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

1-Küçük Prens/Antoine de Saint Exupery

 

Küçük Prens benden kitap önerisi isteyen arkadaşlarıma tavsiye ettiğim ilk kitaptır. Her ne kadar kapak tasarımı ve resimleriyle çocuk kitabına benzese de aslında her yaştan insana hitap eden mükemmel bir roman olan Küçük Prens Antoine de Saint Exupery tarafından kaleme alınmıştır. Yazar romanda, kendi gezegeninde gülü ile birlikte yaşayan Küçük Prens’in diğer gezegenlere yaptığı yolculuktan bahsediyor.

2-İnsan Ne İle Yaşar/Tolstoy

 

Dünyaca ünlü yazar, Tolstoy’un kaleme aldığı kısa hikayelerden oluşan harika bir kitaptır. Her kısa hikayeden önemli dersler çıkaracaksınız. Kitaba ismini veren hikayede Tolstoy insan ne ile yaşar? sorusuna cevap aramaktadır.

 

3- Satranç/Stefan Zweig

 

Bir yazar düşünün her kitabı mükemmel olsun. Çok kısa kitaplarında derin anlamlar içeren hikayeler anlatsın. Evet bahsettiğimiz kişi Stefan Zweig’dan başkası değil. Zweig Satranç isimli romanında; New York’tan Buenos’ a giden bir yolcu gemisinde Dünya satranç şampiyonu ile hayatında hiç satrancı oynamamış, satrancı kitaplardan  öğrenmiş birinin karşılaşmasını anlatıyor. Kim kazanacak dersiniz?

4- Otomatik Portakal/Antonhy Burgess

 

Otomatik Portakal, 2019 en iyi kitaplar listesinde yer almayı kesinlikle hak eden distopya türü mükemmel bir romandır. Otomatik Portakal’da 15 yaşındaki Alex ve 3 arkadaşından oluşan bir çetenin işlediği şiddet ağırlıklı suçlar anlatılmaktadır. Yazar romanla günümüzdeki toplum yapısını sert bir şekilde eleştirmektedir. Yazarın hikayeyi anlatım tarzı gerçekten çok hoşunuza gidecek.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Çoğunlukla Harika : Otostopçunun Galaksi Rehberi

 

5- Simyacı/Paulo Coelho

 

Simyacı’nın konusu; İspanya’dan hazinesini aramak için Mısır’a giden çoban Santiago’nun masallara benzeyen harika öyküsü. Romanda, Santiago’nun hazine yolunda karşılaştığı güçlüklere yer verilmektedir. Yolda dolandırılan Santiago, bir billuriyeci dükkanında 6 ay kadar çalışıp yeterli parayı biriktirir. Ve hazine macerasına devam eder. Simyacı Dünya genelinde gelmiş geçmiş en çok okunan kitaplar arasında yer alır.

Bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel 5 kitap önerisi paylaştık.2019 yılının bol bol kitap okuyacağınız bir yıl olması dileğiyle!

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

2 Comments

  • Ebru

    Kitap önerileri için çok teşekkür ederim. 💚 Ben de haftanın kitap önerilerinden oluşan blog yazımı sizinle paylaşmak isterim: 🤗 Keyifli okumalar dilerim. 💚

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.