2019 Yılının En İyi Yerli Filmleri


Dünyanın en büyük film değerlendirme sitesi IMDB’ye göre 2019 Türk (yerli) filmlerini bu listede sıraladık. Kullanıcı oyları ile belirlenen listede sadece 2019 yılında vizyona girmiş Türk Filmleri yer alıyor. Liste izlenme sayısına göre değil IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

25. Aslı Gibidir – IMDb 4.2

İnternet Fenomeni ve oyuncu olan Aslı İnandık’ın başrollerinde oynadığı film 25 Ocak 2019’da vizyona girmişti. Küçüklüğünden beri oyuncu olma isteği içerisinde olan iyi kalpli, saf ve bir o kadar da hayalperest bir kızın bu yolda başına gelenlerin konu alındığı film IMDB kullanıcıları tarafından 316 kere oylanarak 4,2 puana sahip oldu.

Tür : Komedi
Fragman

24. BABA ‘Bu Alem Bi Alem’ – IMDb 4.4

Başrollerinde Tarık Papuçcuoğlu Melih Çardak İnan Ulaş Torun Selma Güngör gibi isimlerin yer aldığı film 22 Mart 2019 tarihinde vizyona girmişti. Mafya Babası olma yolunda bir anda ailesi ile sıkıntılar yaşamaya başlayan Kamuran Baba illegal işlerden sıyrılmaya karar verir. İşlerden uzak olmak için İzmir’e taşınan Kamuran Baba için işler sandığından daha zor olacaktır. Çünkü “kız babası olmak, mafya babası olmaktan daha zordur”. Film IMDb kullanıcılarından toplam 410 oy ve 4.4 puan ortalamasına ulaşarak en iyi türk filmleri 2019 listesine 24. sıradan girmeyi başarmıştır.

Tür: Komedi, Dram
Fragman

23. Musabbar IMDb 4.4

Başrollerinde Mahmut Kemal SARIALTUN Cemre CANSAATÇI Reza MOLLAZADEH Emine SÖYLER M.John RASHIDDIN gibi isimlerin yer aldığı. Büyük Galileo yapımcılığında çekilen korku filmi Musabbar 1 Mart 2019 tarihinde vizyona girmişti. Bir cin kavmi olan Musabbar, Hz. Süleyman’ın himayesinde çalışmaktadır. Hz. Süleyman’ın ölümü ile birlikte başı boş kalan cin kavmi kibir içerisine girmeye başlarlar. Cinler ile İnsanlar arasında geçen klasik bir korku filmi olan Musabbar filmi IMDb kullanıcılarından toplam 521 oy ve 4.4 ortalama puanı bulunuyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Çetin Tekindor'un Başrolünde Olduğu Babam 6 Ekim'de Sinemalarda

Tür: Korku
Fragman

23. Öldür Beni Sevgilim IMDb 4.5

Başrollerinde Murat Boz ve Seda Bakan’ın yer aldığı romantik komedi filmi Öldür Beni Sevgilim yılın iddialı yapımları arasında olsa da en iyi türk filmleri 2019 listesinde kendisine üst sıralarda yer bulamadı. BKM yapımcılığında yayınlanan film “Milli Piyango’dan çıkan büyük ikramiye bir evliliği kurtarabilir mi?” sorusu üzerinden hareketle aşk, para ve evlilik ilişkisine dair göndermeler içeriyor. IMDb kullanıcıları tarafından toplam 852 kez değerlendirmeye tutulan Öldür Beni Sevgilim 4.5 ortalama puana sahip. Filmin daha detaylı incelemesine Öldür Beni Sevgilim Film İncelemesi linkinden ulaşabilirsiniz.

Tür: Romantik, Komedi
Fragman

22. Yalan Dolan IMDb 4.6

Şafak Sezer ve Çetin Altay’ın başrollerinde oynadığı Yalan Dolan filmi bir banka soygunu hikayesini konu ediniyor. Banka soymak isteyen 6 arkadaşın sistemin hatalarından faydalanarak yapmak istedikleri kusursuz planı konu alan komedi filmi IMDb kullanıcıları tarafından 296 kere oylanmış ve ortalama 4.6 puana ulaşmış.

Tür : Komedi, Aksiyon, Macera
Fragman

21. Alem-i Cin 2 – IMDb 5.0

Özgür Bakar’ın yönetmenliğinde çekilen bir devam filmi. Klasik bir Türk korku filmi olmasının dışında bir numarası olduğunu için detay veremeye gerek duymadım.

Tür: Korku

20. Suç Unsuru – IMDb 5.7

2015 yılının ekim ayında filmin yapımcısı ve yönetmenin başına gelen gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen Suç Unsuru filminin başrollerinde Bülent Çolak, Koray Erkök ve Altuğ Elveriş yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ve senaryosunu da Süleyman Arda Eminçe yapmış. İki ev arkadaşının yeni taşındıkları evde polis baskını sonucunda kendilerini bir soruşturmanın ortasında bulmasıyla gelişen olayları anlatan Suç Unsuru filmi IMDb üzerinden toplam 206 değerlendirme aldı. Ortalama 5.7 puana sahip olan film gişede yeterli başarıyı yakalayamadı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Belgesel sinemaya Antalya Film Forum desteği

Tür :  Biyografi, Komedi, Suç
Fragman

19. Karakomik Filmler : Kaçamak – IMDb 5.8

Cem Yılmaz’ın bu senenin son bölümünde çıkardığı iki filmden biri olan Kaçamak başarılı oyuncu kadrosuna rağmen gişede ne yazık ki çakılmıştı. Seyirciden beklediği ilgiyi göremeyen Kaçamak filmi ortalama puanı ile de oldukça gerilerde kalmış durumda. Bir grup arkadaşın çapkınlık yapmak için gittikleri otelde İçlerinden  birinin uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla olaylar karışıyor. Görsel efektler konusunda oldukça iyi olan film 1467 değerlendirmeden ortalama 5.8 puana sahip.

Tür: Komedi
Fragman

18. Organize İşler : Sazan Sarmalı – IMDb 6.0

Yıllar sonra bir devam filmi olarak karşımıza çıkan Organize İşler : Sazan Sarmalı gişede büyük bir başarı yakalasa da değerlendirme sitesi IMDb’de yeterince iyi bir başarı yakalayamadı. 9715 değerlendirme arasındna ortalama 6.0 puana sahip olan film 2019’un en iyi yerli filmleri sıralamasında kendisine 18. sırada yer bulabildi. Detaylı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz : Organize İşler Sazan Sarmalı Film Değerlendirmesi

Tür :Komedi;
Fragman

17. Bir Aşk İki Hayat – IMDb 6.2

Ay Yapım’ın yapımcılığında çekilen başrollerinde Engin Akyürek ve Bergüzal Korel’in oynadığı Bir Aşk İki Hayat filmi verdiğimiz karar noktalarında, yol ayrımlarında yaptığımız seçimlerin bize hep yapmadığımız seçimi düşündürdüğünden yola çıkarak bir aşk hikayesi anlatıyor.

Tür: Drama, Romantik
Fragman

16. Karakomik Filmler : İki Arada – IMDb 6.4

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Karakomik Filmler serisinin diğer filmi olan İki Arada yine iyi oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ilk dram filmi olması açısından oldukça önemli bir yapıt olan filmin hikayesi oldukça güzel. Bir Harem – Sirkeci arabalı vapurunda garsonluk yapan Ayzek’in hikayesinin anlatıldığı filmde Ayzek’in yaşadığı olaylar ve edindiği güç sonrası dönüşümü gösteriliyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Yeniden "Her Şey Çok Güzel Olacak!"

Tür : Komedi, Dram
Fragman

— Güncellenecek —-

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.