Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte dizi ve film sayısındaki artışa parelel olarak bu tarz içeriklerin yer aldığı online platformların sayısı da oldukça artmıştır. Donma sorunu yaşamadan izleyebileceğiniz en iyi platformlardan biri olan BluTv’ye üye olmak oldukça kolay. Oldukça zengin içeriğe sahip BluTv’de izlenmesi gerekenler arasında birçok yerli ve yabancı dizi yer almaktadır. Popülerliklerine ve imdb puanlarına göre sıralanmış BluTv’de yer alan en iyi on beş diziyi aşağıda sizler için sıraladık. Kendinize ve modunuza en uygun diziyi Blutv’den seçip reklamsız izleyebilirsiniz.

BluTV Yabancı Dizileri

1-Game of Thrones – 2011 – IMDB: 9.3

BluTv yabancı dizileri içerisinde yer alan bu dizi, bin yıldır uyuyan oldukça eski bir düşmanın geri dönüşüyle birlikte Westeros adı verilen toprakları kontrol etmek için soylu 9 ailenin verdiği savaş ve mücadeleyi anlatmaktadır. İzlemeye doyamayacağınız bir dizi sizleri bekliyor.

2- True Detective – 2014 – IMDB: 9.0

İzlemekten asla pişman olmayacağınız, BluTv dizi önerileri arasında üst sıralarda yer alan dizinin her sezonundaki polis soruşturmaları ,birbirinden farklı karakterleri ve cinayetleri barındırıyor. Karakterlerin kişiliklerini derinlemesine inceleyen dizinin müzikleri ise görülen ilgi sonrası albüm olarak yayımlanmış.

3- Westworld – 2016 – IMDB: 8.7

Sıradanlıktan uzak ve izlerken kafa yormanıza sebebiyet veren en iyi BluTv dizileri arasında yer alan ve aynı isimli 1973 tarihli filmden uyarlanan bilimkurgu dizisidir. Günlük yaşamlarından sıkılan ve macera arayan zengin insanların zamanlarını geçirmek için aradıklarından fazlasını buldukları yapay zekâ ile oluşturulmuş vahşi batı temalı bir dünyada geçmektedir.

4- Vikings – 2013 – IMDB: 8.5

İskandinavyalı eski Viking savaşçısın Ragnar Lothbrok’un hayalleri ve inançları doğrultusunda kazandığı veykaybettiği savaşları sürükleyici şekilde anlatarak başlayan nefes kesici bu dizi, büyük savaşçının ölümünden sonrasında ailesinin yaşadıklarını da anlatmaktadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Alef ℵ 6. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX

5- The Handmaid’s Tale – 2016 – IMDB: 8.5

BluTv dizileri arasından en etkileyici olan Margaret Atwood’un aynı adlı eserinden uyarlanan ve dispotik bir gelecekte geçen dizi, tutucu teokratik diktatörlük rejiminde doğurganlığı yüksek olduğu için damızlık olarak yaşamak zorunda bırakılan kadının hayatını anlatmaktadır. Asla olmaz dediğimiz olayların aslında yaşanabileceğini gösteren bu dizi insanlarda farkındalık yaratmaktadır.

6- Da Vinci’s Demons – 2013 – IMDB: 8.3

Birçok alanda dünyaya katkıda bulunan Leonardo Da Vinci’nin gençlik dönemindeki buluşlarını, yaşadıklarını ve hayata bakışını anlatan, merakla izleyeceğiniz dizi, tarihi gerçekleri ve sırları içinde barındırmaktadır.

7- Luther – 2010 – IMDb. 8.5

Başrolünde Idris Elba’nın yer aldığı, İngiltere’de geçen, izlerken yerinizde duramayacağınız dizi, soruşturmalarını yürütürken yasaların dışına çıkarak iyi ve kötü arasındaki ayrımı kendi içinde çözmeye çalışan bir dedektifin hayatını anlatmaktadır.

8- Shameless – 2011 – IMDB: 8.6

Chicagolu ve 6 çocuklu bir ailenin başlarından geçen olayları hem ağlatacak hem kahkahalara boğacak şekilde ele alan, keyifli izleyeceğiniz bir dizi.

9- Medici – 2016 – IMDB: 7.9

Biyografik ve tarih konulu Medici dizisi 15.yy başlarında geçmekte olup politik öneme sahip ve oldukça zengin olan Floransalı Medici ailesinin hayatını anlatmaktadır.

10 ZeroZeroZero- 2019- IMDB: 8.2

Blutv yapımlarından biri olan dizi uyuşturucu kartelleri arasındaki çatışmaları ve onların karanlık dünyasını anlatmaktadır. Latin Amerikalı uyuşturucu kartellerinin yaşadıklarını anlatan ve aksiyon dolu ZeroZeroZero Roberto Saviano’nun aynı adlı eserinden uyarlanmıştır.

11-Gomorra: La seria – 2014 – IMDB: 8.7

Sadece Blutv’de yer alan bu dizi, İtalyan mafya babasının sağ kolu olarak çalışan Ciro’nun aldığı kararlar sonucunda ailesini riske attığı olayları ve çetelerle yaşadığı savaşlarını sürükleyici şekilde anlatmaktadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bir Efsane : Battlestar Galactica

12- Patrick Melrose – 2018 – IMDB: 8.1

Edward St. Aubyn’nin aynı adlı romanından uyarlanan ve başrolünde Benedict Cumberbatch’in oynadığı dizi, babasından kötü muamele gören ve annesinden gerekli desteği alamayan aristokrat bir çapkının yaşadıklarını komik bir şekilde anlatmaktadır.

13-The Youg Pope – 2016 – IMDB: 8.4

Jude Law’ın başrolde oynadığı mini dizi tarihteki ilk Amerikan Papa’nın hayatını çarpıcı şekilde ele almaktadır.

14-The Abc Murders – 2018 – IMDB: 6.6

Agatha Christie’nin eserinden uyarlanan ve heyecanla takip edeceğiniz mini dizi 1993’te geçmekte olup Hercule Poirot’un çözdüğü seri cinayetleri anlatmaktadır.

15- Victoria – 2015 – IMDB:7.6

Kraliçe Viktorya’nın 18 yaşında tahta çıkışını ve bu süreçteki çalkantılı hayatını anlatan sürükleyici bir tarihi dizi.

 

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.