30. Yıl İçin Özel Albüm : Pentagram – Akustik

Pentagram 1986 yılında kurulan Türkiye’nin en eski heavy metal gruplarından birisidir. Yıllardır heavy metal tarzında müzik üreten grup 30. yıl için özel bir albüm oluşturdu.

Kimilerine göre Türkiye’nin Metallica‘sı olan Pentagram yıllar içerisinde kendisine özel bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Hep belli bir seviyenin üzerinde müzik üreten Pentagram özellikle Türkiye gibi metal müziğinin çok da tercih edilmediği bir ülke de bunu başarması ise takdire şayan! Sony müzik tarafından yapımcılığı üstlenilen proje Sonsuz ismindeki çıkış şarkısı ile dinleyenler ile buluştu.

 

Grup Üyeleri;

Davul: Cenk Ünnü

Bas Gitar:  Tarkan Gözübüyük

Gitarlarda: Hakan Utangaç, Metin Türkcan

Vokal: Gökalp Ergen

11 şarkıdan oluşan Akustik adlı albüm bir çok yıldız ismin elinin değmesi ile adeta parıldıyor diyebiliriz. Albümün ilk şarkısı olan Apokalips İskender Paydaş dokunuşları ile karşımıza çıkıyor. Özellikle şarkının sonundaki piyano sesleri ayrı bir ahenk katmış şarkıya. İskender Paydaş dışında bir çok ünlü isim albüm içerisindeki çalışmalarda yer aldı. Bu müziğin diğer temsilcilerinden Ogün Şanlısoy, Şebnem Ferah, Demir Demirkan gibi isimler dikkat çekiyor.

 

30. yıla özel olması sebebiyle bir çok efsane isimle çalışan Pentagram grubu efsane denilebilecek bir kadroyu bu albüm için bir araya getirdi. 30. yıla yakışacak bir kalitede olan albüm de çıkış parçası kadar dikkat çeken diğer şarkı ise ise Şebnem Ferah‘ın söylediği Anatolia şarkısı. Şebnem Ferah yorumu ile bambaşka bir şarkı olan Anatolia dinleyicilerin büyük beğenisini kazanmış durumda.

Önce dijital marketlerde yerini alan Akustik albümü Nisan ayı ile birlikte tüm müzik marketlerdeki yerini de alacak. Özellikle koleksiyon yapanlar için unutulmaz bir albüm olan Akustik albümü özel koleksiyonlardaki yerini almak için gün sayıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Billie Eilish’in Albümü - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Albüm ile birlikte bir diğer sevindirici gelişme Pentagram grubunun Akustik konserler serisine başlamış olması. Bir turneye çıkan Pentagram çeşitli sahnelerde izleyicisi ile buluşuyor ve şarkılarını canlı olarak söylüyor.

 

Pentagram – Akustik Albümü Çıkış Parçası : Sonsuz
Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.