90’lı Yılların Unutulmaz Tarkan Şarkıları


90’lı yıllar bize Türk Popunun bir çok yıldızının doğuşunu görme fırsatı verdi. Bunların içerisinde hiç şüphesiz en büyük isim Tarkan oldu.  1992 yılında çıkardığı ilk albüm ile adından söz ettirmeye başlayan Tarkan asıl patlamayı 1994’te 2. albümü ile yaptı ve bir daha hiç inmeyeceği zirveye yerleşti.

Tarkan’ın 90’lı yıllara ait bir fotoğrafı

Bu yazımızda sizlere 90’lara damga vurmuş unutulmaz Tarkan şarkılarından bahsedeceğiz. Bu şarkılar öyle şarkılar ki hepsi hala klipleri ile birlikte hafızalarımıza kazınmış muhteşem şarkılar.

İkimizin Yerine / 1997

“kokladım gecelerce
bıraktığın eşya ve boş evi  “

3. albümün en duygusal şarkılarından biriydi Tarkan’ın yorumu ile klasik olmayı başardı. Bu unutulmaz şarkının Söz ve müziği Tarkan ve Sezen Aksu’ya ait. Bu şarkı günümüzde hala en çok dinlenen şarkılardan birisi durumunda. Üzerinden geçen 21 yıla rağmen şarkı adeta zamana yenik düşmüyor.

Unutmamalı / 1994

“Unuttu dediler
Hiç sevmedi dediler
Gücendim yar
Yalanmış dediler “

1994’te çıkan 2. albümde yer alan slow parçaydı sözü ve müziği kusursuzdu. Bu albüm ile birlikte Tarkan artık Türk pop müziğinin gündeminde başı çekmeye başlamıştı. Unutmamalı Tarkan tarafından yayınlanan belki de en slow şarkılardan biri olma özelliğini taşıyor.

Dön Bebeğim / 1994

“Sensiz gecelerin koynunda
Uyku girmez gözlerime
Bu karanlıklar beni eritse de
Vazgeçmem senden
Aşkın alevinden “

Yine 2. albümün en unutulmaz şarkılarından birisiyidi klibi ile de hafızalarımıza kazınan Dön Bebeğim şarkısı yine bu albümdeki diğer şarkılar gibi Türk Popunda Tarkan yıllarının başladığının habercisiydi.

Asla Vazgeçemem / 1992

“Ah, gözlerin
Gözlerin beni benden alan
Sislerin ardından, buğulu bakan “

1992 senesinde ilk çıkan albümün en sevilen şarkısı bu oldu. Tarkan’ın muhteşem yorumu ile nam salan duygu yüklü bir parçaydı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Çeyrek Asırlık Arkadaşlığın Getirdiği Fevkalade Müzik Birliği: Flört

Ölürüm Sana / 1997

“O da benim gibi gözü kara belli
Serserim deli dolu terelelli
Bu aşk bizi yola getirmelli
Ölürüm sana ölürüm şışşt zilli”

90’ların en popüler parçalarından birisi oldu Ölürüm Sana. Amerika’da çekilen video klibi şarkı kadar ilgi gördü. Tarkan’ın Türk pop müziğini klipleri ile domine etmeye başladığı yıllar bu albüm ile birlikte başladı diyebiliriz.

Kış Güneşi / 1994

“Artık çok geç yalvarma
Dönüş yok o yıllara
Bilki sana bu son veda “

Haftalarca müzik listelerinde zirveden inmedi. Aradan geçen yıllara rağmen etkisini hiç kaybetmedi. Tarkan’ın en sevilen şarkılarından birisi oldu. Yıldız Tilbe tarafından Tarkan’a hediye edilen şarkı için Yıldız Tilbe’ye de ayrı bir teşekkür etmesi gerekir müzikseverlerin.

Şımarık / 1997

“Takmış koluna elin adamını
Beni orta yerimden çatlatıyor
Ağzında sakızı şişirip şişirip
Arsız arsız patlatıyor “

1997 yazında tüm Türkiye bu şarkı ile coştu. Her yerde bangır bangır bu şarkı çaldı. Satış rekorları kıran albümün en sevilen parçalarından birisiydi.  Yine Tarkan deyince aklımıza ilk gelen şarkılardan birisi olmasıyla da öne çıkıyor bu şarkı. Klibindeki öpücük yollamasına kadar hafızalarımızda olan Şımarık dönemin en yisilerindendi.

Hepsi Senin Mi? / 1994

“Başkası olma, kendin ol
Böyle çok daha güzelsin
Ya gel bana sahici sahici
Ya da anca gidersin “

Tarkan’ı Tarkan yapan şarkı 1994 senesinde bu şarkı ile Türkiye’de yer yerinden oynadı adeta. Megastarın süper klasiği “Hepsi senin mi?” . Yayınlandığı dönemde hem sözleri hem de klibindeki dansları ile ayrı ayrı gündem olan Tarkan bu şarkı ile Megastarlığa giden yolda adım adım ilerliyordu.

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.