After Life 1. Sezon – Dizi İncelemesi – Netflix


Komedi şovlarıyla tanıdığımız İngiliz asıllı komedyen ve oyuncu Ricky Gervais’ in hem yazıp yönettiği hem de başrolde olduğu After Life, kanserden dolayı eşi Lisa’yı kaybettikten sonra onu hayata bağlayacak hiç bir şeyi olmayan yerel gazete muhabiri Tony’nin hayatını konu alıyor.

Dizinin birinci sezonu yaklaşık yirmi beşer dakikalık bölümler halinde oluşmasına rağmen ilk çıktığı andan itibaren 8,6 imdb puanıyla Netflix’in en çok izlenenleri arasına girdi.

Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda, Kerry Godliman, Tom Basden, Tony Way, David Bradley ve Ashley Jensen gibi isimler de yer alıyor.

Tony, küçük bir kasabanın haftalık gazetesinde hiçbir sonuç vermeyen bir yazar editörüdür ve karısı meme kanserinden öldükten sonra yaşama ilgisini kaybeder. Akşamları vaktini karısının bıraktığı son mesajlarının videolarını izlemek için harcıyor. Köpeği besleyecek kimsenin olmadığını anladığında intihar etmek üzeredir. ” Eğer bir teneke açabilseydin, “diyor Alman çobanına,” şimdi ölmüş olurdum”

Dizi ilerledikçe Tony’nin Lisa’ya sonsuz bir sevgi ile bağlandığını ve onu hayatta tutan Lisa’nın ölmeden önce çektiği video paylaşımları sebebiyle Tony kısa sürede kendine gelip yaşama tutunmaya çalışıyor. Kaybedecek bir şeyi olmadığı için, her zaman ne düşündüğünü söyleyeceğine karar verir. Bu, ofiste ve başka yerlerde herkese agresif bir şekilde herkese kötü davranacaktır. Hatta ve hatta o kadar ileri gider ki iş arkadaşının oğlunu döven çocuğa gidip “ Ben kaçmış bir deliyim. Senin gibi şişko çocukları öldürmeyi seviyorum ” demesi bardağı taşıran son damla olmuştur.

Bundan sonra hayatta kimseyi üzüp kırmayacağına söz veren Tony artık insanları mutlu etmek için elinden geleni yapacak ve tekrar aşık olma yönünde adımlar atacaktır.

Kısacası üzülürken güleceğimiz, gülerken kızacağımız, sitcom tadında bir dram – komedi dizisi bizleri bekliyor. Dizinin yayınlanmasının ardından ilk günden bütün bölümleri izleyen izleyiciler merakla ikinci sezonun yayınlanmasını bekliyor. Ricky Gervais’in ikinci sezonda bizler için ne hazırlayacağı şimdiden merak konusu.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Geri Dönüş: Prison Break

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.