Aile Arasında – Sitcom Kafasında Komedi Filmi


Gülse Birsel tarafından Senaryosu yazılan Aile Arasında 2017 yılının en aklı başında komedi filmi olarak vizyona girdi. Çok iyi bir oyuncu kadrosu olan Aile Arasında filmi yılın en iyi komedi filmlerinden birisi durumunda.

Başrollerinde Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın oynadığı Aile Arasında filminde Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Şevket Çoruh, Gülse Birsel, Derya Karadaş, Ayta Sözeri gibi oyuncular yer alıyor. Oldukça geniş bir oyuncu kadrosu kurulan film bir sitcom tadında komedi filmi sunuyor bizlere.

Aile Arasında Filmi Konusu

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan iki insanın yollarının kesişmesi başlayan hikayelerini anlatan film kahramanlarımızın başına gelen komik olaylar silsilesi ile çoğu zaman güldürüyor, bazen ise ülkemizdeki dramlara ufak ufak dokundurarak dikkat çekiyor. Demet Evgar’ın canlandırdığı karakter olan Solmaz pavyonda solist olarak çalışmaktadır. Kızı Zeynep ise sevgilisi ile evlenmenin arefesindedir. Zeynep’in sevgilisi ailesinin ne iş yaptığını bilmemektedir. Zeynep bu durumu sevgilisinden saklamıştır. Bir gün Zeynep’in kimliğine bakan Adanalı sevgilisi Zeynep’in babasının ismini öğrenir ancak yanlış araştırma yaptığı için onu emniyet mensubu sanır.

Tam da bu noktada hikayeye dahil olan Fikret (Engin Günaydın)  Zeynep’in emniyetçi sanılan babası rolünü üstlenmek durumunda kalır. Düğün hazırlıkları boyunca türlü olaylar yaşanır ve Fikret üstüne yapışan rolü yavaş yavaş benimsemeye başlar. Ve olaylar gelişir.

*Spoiler İçerir*

Aile Arasında Film Değerlendirmesi

Öncelikle film bu yıl vizyona giren komedi filmleri arasında en eli yüzü düzgün olanı diyebilirim. Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olarak tam bir film diyebileceğimiz Aile Arasında filmi kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Keyifli bir şekilde akan filmde her zaman ki Gülse Birsel mizahından estantaneler görmeniz mümkün. Film bana bir sitcom ile büyük benzerlikler taşıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Nuri Bilge Ceylan Neden Efsane Bir Yönetmen?

Filmin eleştirilecek en büyük yanı ise hiç de özgün olmayan oyunculuk ve karakterler. Filmde oynayan oyunculukların büyük bir kısmı daha önce bir yerlerde izlediğimiz karakterler ile aynı. Özellikle Engin Günaydın’ın oynadığı karakter daha önce oynadığı Galip Derviş dizisindeki karakter ile büyük benzerlikler taşıyor.  Yine aynı şekilde Devrim Yakut’un canlandırdığı karakter daha önce kendisinden gördüğümüz oyunculuklardan biriydi. Erdal Özyağcıların canlandırdığı karakter ise Yabancı Damat dizisini hatırlattı. Keza o dizide babasını oynayan Arif Erkin yine babasını canlandırıyor.

Derya Karadaş’ın canlandırdığı karakter ise Yalan Dünya’da oynadığı karakterin bire bir aynısı diyebiliriz. Sanırım Derya Karadaş bu oyunculuktan daha da öteye gidemeyecek. Fatih Artman’ın oynadığı karakter ise Bana Masal Anlatma filmindeki karakteri ile büyük benzerlikler taşıyor.

*Sitcom : Durum Komedisi

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

1 Comment

  • Ali Veli

    Son zamanlarda izlediğim en keyifli filmdi. Gülse Birsel’e tebrikler, Erol Günaydın her zamanki gibi döktürüyor. Herkese tavsiye olunur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.