Aksiyon Komedi – Ölümlü Dünya


Ali Atay’ın 2. kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu komedi aksiyon filmi olan Ölümlü Dünya bugün vizyona çıktı. Film renkli oyuncu kadrosu ve özgün hikayesiyle dikkat çekiyor.

Leyla ile Mecnun dizisiyle ün kazanan Ali Atay‘ı hepimiz Mecnun olarak hatırlıyoruz. Daha sonra 2013 yılında Onur Ünlü’nün başarılı ve farklı filmi Sen Aydınlatırsın Geceyi filminde başrol olmanın hakkını veren Ali Atay aynı yıl Leyla ile Mecnun’un bitmesiyle, Ben de Özledim dizisinde yer aldı. Leyla ile Mecnun oyuncularının dizi bittikten sonraki hayatını anlatan dizi güzel olmasına rağmen reytingler sebebiyle kısa sürdü. Ardından 2015 yılında Ertan Saban’la Mutlu Ol Yeter dizisinde oynayan Ali Atay, aynı yıl ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturdu. Kendisinin yazıp yönettiği ve başrollerinde Serkan Keskin ile Ertan Saban’ın yer aldığı Limonata filmi oldu. 2017’de Ayla filminde başarılı bir oyunculuk sergileyen Ali Atay ikinci kez yönetmen koltuğuna Ölümlü Dünya ile oturdu.

Ölümlü Dünya‘nın ilk dikkat çeken yanı zengin ve renkli oyuncu kadrosu. Başrolde başarılı oyunculu Ahmet Mümtaz Taylan yer alıyor. Ahmet Mümtaz Taylan‘ın yanı sıra, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Feyyaz Yiğit Çakmak, Doğu Demirkol, Meltem Kaptan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür yer alıyor. Filmin senaryosunda ise Ali AtayAziz Kedi, Feyyaz Yiğit Çakmak, Volkan Sümbül ve Ali Demirel ile birlikte çalışmış.

Ölümlü Dünya filminin konusu ise Haydarpaşa Garı’nda nesillerdir bir lokanta işleten aileyi anlatıyor. Ancak bu ailenin bir sırrı vardır ki başkaları tarafından bilinmemesi gerekmektedir. Mermer Ailesi’nin bu sırrı aslında ailedeki herkesin kiralık katil olduğudur. Nesilden nesle bu işi yapan Mermer Aile’si sırları açığa çıkınca kimliklerini arkada bırakıp kaçmaları gerekir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Dram, Tarih, Savaş - Türk İşi Dondurma

Ölümlü Dünya filminin en etkileyici kısmı farklı karakterlerin olması ve bu karakterleri canlandıran oyuncularının işlerini çok iyi yapıyor oluşu. Böylelikle film sizi sıkmıyor. Ayrıca galası yapılan filme gelen yorumlar da oldukça güzel.

Çok güzel bir film olmuş.Çok güzel bir senaryo, çok komik. Ali kendisi oynamamış ama müthiş bir yönetmenlik yapmış. Şu ana kadar izlemiş olduğum en iyi aksiyon komedi filmi.Herkes çok iyi oynamış

Murat Cemcir

 

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.