Aksiyon Komedi : The Hitman’s Bodyguard


The Hitman’s Bodyguard 18 ağustosta vizyona girecek bir aksiyon komedi filmi. Başrolleri ise Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson paylaşıyor.

Temmuz ayının başında harika bir aksiyon komedi olan Baby Driver‘ı sizin için incelemiştim. Şimdi ise size 18 ağustosta vizyona girecek başka bir harika aksiyon komedi filmi olan The Hitman’s Bodyguard‘dan bahsetmek istiyorum. The Hitman’s Bodyguard‘ın en dikkat çeken özelliği oyuncuları. Başrolleri Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson paylaşıyor. Ayrıca Gary Oldman ve Salma Hayek de filmde yer alıyor. Filmin yönetmeni Patrick Hughes daha önce Red Hill ve The Expendables 3 filmlerini yönetti, filmler için pek başarılı diyemeyiz klişe aksiyon filmleri oldukları için. Ama yine Patrick Hughes‘ın kısa filmi olan Signs‘ı izlemenizi öneririm. Filmin senaryosunu yazan Tom O’Connor ise daha önce sadece Fire with Fire isimli başka bir klişe aksiyon filminin senaristliğini üstlendi. Yani bu film Patrick Hughes ve Tom O’Connor‘ın kendilerini ispatlaması için bir fırsat. Çünkü eğer büyük beklenti yarattıkları bu film başarısız olursa bir daha güzel bir iş çıkarmaları zor olacak. Fragmanları izlediğim kadarıyla filmin güzel olacağını düşünsem de yönetmen ve senarist faktörü beni biraz ürküttü açıkçası ama neler olacağını beraber göreceğiz.

Filmin konusu ise oldukça ilginç. Ryan Reynolds tarafından canlandırılan dünyanın en iyi bodyguard’ı olan Michael Bryce, Samuel L. Jackson tarafından canlandırılan dünyanın en çok aranan tetikçisi olan Darius Kincaid‘i tehlikelerden korumak zorundadır. Darius Kincaid mahkemede tanıklık yapacağı için Michael Bryce onu hayatta tutması ve koruması gerekmektedir. Darius Kincaid‘in ölmesini isteyen kişiyse Gary Oldman‘ın canlandırdığı Vladislav Dukhovich‘ten başkası değildir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Joker Filminin Frgamanı Yayınlandı : İlk İnceleme

Filmin fragmanlarındananladığım kadarıyla filmde bolca aksiyon, komedi ve motherf*cker kelimesi var. Tabi Samuel L. Jackson‘ın olduğu bir filmde motherf*cker kelimesinin geçmesi oldukça normal. Filmden beklentim çok yüksek olmamakla beraber aksiyon ve komedinin hakkını vermesini bekliyorum. Çünkü Ryan Reynolds da Samuel L. Jackson da bunu başarabilecek oyuncular ve eğer başaramazlarsa, gerçekten büyük bir vakit ve emek kaybı olmuş demektir.

The Hitman’s Bodyguard Fragman

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.