Alef ℵ 5. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX


Alef 5. Bölümü ile BluTV ve FX kanallarında yayınlandı. Olayların kağnı hızı ile ilerlediği bu bölümde neredeyse yeni hiç bir gelişme olmadı diyebiliriz. Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve Settar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) katilin izini sürmeye devam ettiği bu bölümde cinayetler ile mevlevi tekkesi arasındaki bağlantı biraz daha aralandı.

Dikkat : Spoiler içerir.

Alef 5. Bölüm Dizi İncelemesi ve Bölüm Özeti

Alef 5. bölüm Settar’ın Haliç kenarında otururken gördüğümüz bir görüntüsü ile başladı. Haliç içerisinde gözleri açık bir şekilde yüzerken oğlunu gören Settar gözyaşları ile görüldü. Geçtiğimiz bölüm sonunda Dergaha giden Settar’ı görmüştük. Bu bölümde sahnenin devamında Settar’ın eşi Semiha’yı çağırma çabasını gördük ama sonuçsuz kaldı. Bundan sonra Settar eski arkadaşı ile ava gitti.

Bu sırada Kemal adli tıbba gitti ancak elle tutulur bir bilgi aldı diyemeyiz. Bu bölümdeki Doktor (Müfit Kayacan)’ın sahnesi oldukça güzeldi. Olayları çözmek için araştırmalara devam eden Settar ve Kemal’in yol boyunca sohbetine şahit olduk. Yavaş yavaş birbirlerini daha iyi tanımaya başladıklarını, buna çabaladıklarını gördük. Emniyette son durum değerlendirmesi yapılırken Kurye hakkındaki yeni gelişmeleri dinledik. Kuryenin daha önce kapanmış olan bir firmanın logosunu taşıdığı belirlendi. Bu sebeple yetkililere ulaşılamadı ama Cihangir’in forum sitelerindeki araştırması sayesinde motorun sahibine ulaşıldı. Cihangir’in 2. defa bir fikirle geliyor olması beni sevindirdi 🙂

Bunun üzerine kuryenin peşine düşüldü evden kaçmaya çalışırken yakalandı. Sorgudan aslında tahmin ettiğimiz gibi (maalesef ) pek bir şey çıkmadı. Adamın olayla alakası olmadığı adamın o saatte başka bir yerde olduğu ortaya çıktı. Daha önce sözleşmiş olan Kemal ve Yaşar bir barda buluşup sohbet ettiler. Yakın bir bağ kurduklarını gördüğümüz ikili arasında samimi ve özel bir sohbet yaşandı. Bu sırada bölümün belki de en önemli olayı yaşandı. Yaşar’ın kolyesinde Alef ℵ  simgesini gördük. Kolyeyi eski eşinin aldığından bahsetti.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  The Defenders'ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Bu bölümde Kemal’in karısının intihar ettiğini ve bunun üzerine Türkiye’ye dönmeye karar verdiğini, babasının 13 yaşında İngiltere’de onları terk ettiğini öğrendik. Bölümün bir diğer önemli olayı bölümün son sahnesinde yaşandı. Kemal ve Settar kavga etti. Daha önceki maktüllerden birinin mevlevi tarikatı ile ilgisinin ortaya çıktığı bir bilgi üzerine Kemal heyecanlandı ve harekete geçmek istedi. Ancak Settar eve gidip uyumak isteyince ikili yumruk yumruğa kavganın eşiğini geldi.

Alef 5. Bölüm Beklentiler & Değerlendirmeler

Bu bölüm başta da belirttiğim gibi kağnı hızında ilerleyen neredeyse hiç bir şeyin olmadığı bir bölüm olarak dikkat çekti. Seyirciyi şaşırtmayı başaramayan dizi bu bölümde vasattı diyebilirim. Daha önceden Yaşar’ın bu işlerle bağlantılı olabileceğini tahmin ediyorduk bu bölümde boynunda Alef kolyesi gördüğümüzde buna emin olduk diyebiliriz. Bununla birlikte Settar ve Kemal’in kavgası da Kemal’den bir süredir beklediğimiz bir şeydi. Hikayenin yavaş akması sebebiyle olayları tahmin edebildiğimiz bir bölüm oldu bu bölüm. Bu bölümde yine Settar’ın bu olaylarla bir ilgisi olabileceğine dair şüphelerim arttı diyebilirim.

Alef 5. Bölüm Fragmanı & Tanıtımı

Konuyla alakalı bazı anahtar kelimeler;

alef yerli dizi,
alef 5. bölüm özet,
alef dizi izle,
alef blu tv izle,
alef dizisi yorumları,
alef hatice aslan,
alef 1. sezon izle,
alef 6. bölüm ne zaman,
alef dizi incelemesi,
alef dizisi izle,
alef dizisi konusu,
alef FX,

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 4 Average: 5]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.