Alef 3. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX


Merakla izlenen Alef dizisinin 3. bölümü BluTV ve FX’de yayınlandı. Olayların biraz daha açıklığa kavuşmaya başladığı bu bölümde yeni merak ettiğimiz olaylar da yaşanmaya başlandı. Dizinin oyuncu kadrosunda da yeni isimleri bu bölümde görmeye başladık.

Alef 3.Bölüm – Settar, Kemal, Doktor ( Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu, Ercan Kesal)

Dikkat! Spoiler içerir.

Alef 3. Bölüm Dizi Değerlendirmesi ve Bölüm özeti

Bu bölümde artık bir katilin seri cinayetler işlediğinden emin olduk. Başta Settar’ın düşündüğü gibi basit birbirinden bağımsız iki cinayet olmadığını cinayetlerin birbirleri ile bağlantısı ortaya çıkmaya başladıkça daha da görüyoruz. Bu bölüm Londra’dan gelen okumuş polisimiz Kemal’in hikayesine kısa bir bakış ile başladı. İlk iki bölümde Kemal bir kız çocuğu görüyor ve bunun üzerine oldukça geriliyordu. Hatta ilaç kullandığını da görmüştük. Alef’in 3. bölümü Kemal’in gördüğü bir düş belki de bir anısını hatırlamasıyla başladı. Deniz kenarında kızını ve sanıyoruz ki eski karısını gören Kemal yer yer gerçekliğini yitirdi. Bölüm içerisinde kısa kısa tekrar döndüğümüz bu sahil kenarındaki aile gezintisi anısı bize Kemal’in geçmişi hakkında daha fazla ipucu verdi diyebilirim. Artık Londra’daki işini “İngiltere’ye alışamadığı” için bırakmadığını tahmin edebiliyoruz.

Bu bölüm de önceki iki bölüm gibi çok hızlı ilerlemedi aslında. Olaylar biraz daha çözülmeye başlasa da hala tempoyu yakalamış değiliz. Bu bölümde yeni oyuncuları da ilk defa kamera önünde gördük. Daha sonra sıkça göreceğimizi düşündüğüm ilk karakter Doktor rolü ile Ercan Kesal. Önceki bölümde Kemal’in kovaladığı zenci göçmenin Karaköy iskelesinde Kadıköy vapuruna atlamak isterken yaralandığına şahit olmuştuk. Durumu öğrenmeye giden Settar ve Kemal buradan kendilerini sevindirecek bir haber alamadı. Zaten bu arkadaşın uyansa bile konuşup bir şeyler anlatması da çok görünüyordu. Uyanmadan ölmesi kendisi için daha hayırlı olabilir 🙂

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Karantinada İzlenecek Dizi ve Filmler - 2020

Buradan sonra Settar ve Kemal bazı yayınevlerini ziyaret etmeye başlarlar. Katil kitabın basılması için 1 hafta süre vermişti ancak kitabı bastırmak hiç de kolay olmayacak gibi görünmektedir. Çünkü olayın basına sızmaması için kesin bir talimat vardır. Bu sırada Kemal kitabı okumaya başlamıştır. Settar ise tabii ki oralı değildir. Kemal kitabı okuyarak kitapla seri cinayetler arasındaki bağlantıyı çözmek için düşünmektedir. Ama kitabın gizemini Yaşar hoca olmadan çözmelerinin zor olduğu kanaatindeyim. Bu sırada daha önce öldürülen Nusret Işık’ın eşinin zenci göçmeni daha önce gördüğünü söylemesi yeni bir kapı açmıştır artık. Evden çıkarken gördüğü detayları inceleyen Kemal minyatür ve Cemiyet ile ilgili bazı bilgiler öğrenir. Bu bilgiler önümüzdeki bölümlerde muhtemelen katilin aslında neyin peşinde olduğunu çözmelerine büyük katkı sağlayacak.

Nusret Işık’ın bir teknesinin olduğunun ortaya çıkması üzerine Tekneyi aramaya giden ekip pek bir şey bulamaz. Ancak bu sırada mezarlıktan gelen lazer dikkatlerini çeker ve takip etmeye başlarlar. İkiye ayrıldıkları bir sırada Kemal yine kızını görmektedir. Daha sonra bir mezarın içinde birini görür bu sırada korkan Kemal bir anda diğer boş mezarın içine düşerek bayılır. Diğer mezarda gördüğü kişi bazı dini terimler kullanarak bir şeyler anlatır aslında anlattığı işte bu kitapta bahsedilen konulardır. En son salavat getirerek gider. Bu kişi bu cinayetleri organize eden ekibin bir üyesi gibi görünüyor ilk etapta ama ben bir ters köşe bekliyorum buradan. Kemal daha sonra Settar ile buluştuğunda gördüğünü anlatmaz bu kısım da enteresandır. Belki sürekli kızını gördüğü için bunun da hayal olduğunu düşünüyor olabilir ama kulağına fısıldanan şeyleri duyduğunu düşünüyorum. Bu kısımda kapalı kalan yerler var hala.

Settar’ı yanına çağıran Emniyet amiri son durumu sorar ama yakın zamanda çözülemeyeceğini duyduğunda sinirlenir. Daha sonra ilk bölümde takıştığı savcının Başsavcı olacağını özür dilemesini ister. Settar tabii ki kabul etmez ama emniyet müdürü Kemal’i polislikten attırmakla tehdit edince boyun eğer. Bunun üzerine ekibin yanına gittiğinde hıncını diğerlerinden çıkarır. Bu bölümde ilk defa gördüğümüz bir diğer karakter ise Bilişim Uzmanı rolü ile Berkay Ateş. Bulgar göçmeni bir ailenin çocuğunu canlandıran Berkay Ateş’i ilerleyen bölümlerde daha sık göreceğimizi düşünüyorum. Yine bu bölümde Settar’ın oğlunun hikayesine de bir ön bakış yapıldı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Muhteşem Bir Dizi : That '70s Show

Bölümün olayı sona saklanmıştı. Son sahnede katil bir sesli mesaj ve bir kafa tası gönderdi. Alef 3. Bölüm burada sona erdi.

Alef 3. Bölüm Beklentiler & Değerlendirmeler

Bu bölümde yeni karakterlerin girmesi hikayenin genişlemesi açısından iyi oldu. Artık karakterlerin hikayelerine yakından bakmaya başlasak da temponun düşüklüğü sebebiyle çok da fazla ilerleyemedik. İlerleyen bölümler için en büyük beklentim temponun giderek artması. Settar’ın Kemal’e giderek ısınması sonucu önümüzdeki bölümlerde hikayelerini birbirlerine anlatacakları bir sahne bekliyorum. Böylece parça parça ön bakış yaptığımız hikayelerinin tamamını öğreneceğiz. Bununla birlikte son bölümde yaşananlar bana katilin bir kişi değil bir grup, tarikat gibi bir şey çıkacağı izlenimini oluşturdu.

Alef 3. Bölüm Fragmanı & Tanıtımı

Konuyla alakalı bazı anahtar kelimeler;

alef yerli dizi
alef 3. bölüm özet
alef dizi izle
alef blu tv izle
alef dizisi yorumları
alef ercan kesal
alef 1. sezon izle
alef 4. bölüm ne zaman
alef dizi incelemesi

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 2 Average: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.