Alef ℵ 6. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX


Alef 6. Bölümü ile BluTV ve FX kanallarında yayınlandı. Olayların ilerleyişinin bir önceki çok yavaş bölüme göre hızlandığı bir bölüm oldu. Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) ile ilgili  yeni gerçeklerin öğrenildiği Alef 6. değerlendirmesini yazımızda bulabilirsiniz.

Alef 6. Bölüm – Kemal

Alef 6. Bölüm Dizi İncelemesi ve Bölüm Özeti

Bölüm Yaşar’ın babasının siyahlar giyen eli siyah maskeli biri tarafından yatağındayken gözlerinin kapatılmasıyla başladı. Daha sonraki sahnede Kemal ve ölen karısının konuşmasına şahit olduk. Bu konuşmadan anladığımız kadarıyla Kemal’in karısı intihar etti ancak giderken kızını da yanında ölüme götürdü. Bunlar olurken sabah olduğunda motorcu çocuk salındı. Bunun üzerine motorcu çocuk motoru verdiği arkadaşından hesap sormaya gitti. Bu olay motorcunun olmasa bile motoru verdiği kişinin olayların içinde olduğu şüphelerini bizde arttırdı çünkü bir tekkeye gitti motorcu çocuk.

Settar Kemal ile kavga ettikten sonraki gün içmeye gitti tek başına. Sabah tek başına sahilde sabahladı. Sabah uyandığında belgeleri görünce karısının kardeşi geldi aklına. Kemal’in anlattıklarını hatırladı. Şeyh ile konuşmaya gitti dergaha. Bu sırada emniyet amiri Settar’ın oğlu ile ilgili bilmediklerimizi Kemal’e anlattı. Settar’ın oğlu ile ilgili ilk defa bu kadar çok şey öğrenmiş olduk. Settar dergahta Rahmi Görener’i sorunca olaylar biraz daha karışmış oldu. Şeyh Settar’ın oğlunun bir süre Rahmi Görener’in himayesinde kaldığını söyledi. Bunun üzerine daha fazla şey öğrenmek yerine Settar ortalığı karıştırınca hikaye adeta yarım kaldı 🙂

Yeni ipuçları ışığında Kemal Anadolu Fenerine gitmeye karar verdi. Bu sırada diğer bir koldan Settar da bir balıkçı ile konuşması sırasında başssız cesedin Anadolu Fenerinden atılmış olabilceğini düşünerek oraya gitti. Birbirlerinden habersiz Anadolu Fenerine ayrı zamanlarda giden Settar ve Kemal araştırma yaptılar. Kemal sarhoş olup geri döndü. Yaşar’ın kapısına dayandı. Aralarında zaten olan yakınlaşma sarhoşluğun da etkisiyle öpüşmeye ulaştı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  En İyi Hulu Dizi Önerileri - 2020

Settar gece geç saatlerde gittiği Anadolu Fenerinde etrafı dolaşırken bizim bölümün başında gördüğümüz siyah giyen adamı gördü. Seslendi ancak adam kendisine vurup kaçınca kovalamaca başladı. Uzun süren kovalamacanın ardından Settar bir anda yere yığıldı. Settar’ın yanına tekrar gelen adamın yüzünü ilk defa görmüş olduk. Burada bölüm sona erdi.

Alef 6. Bölüm Beklentiler & Değerlendirmeler

Bu bölüm bir önceki bölüme göre beklentileri daha fazla karşılayan bir bölüm oldu diyebilirim. Hem Settar hem de Kemal ile ilgili yeni gelişmeler öğrendik böylece karakterleri ve geçmişlerini biraz daha yakından tanıma şansımız oldu. Geçtiğimiz bölüm sonunda hem Settar hem de Yaşar hocadan şüphelenmiştik. Bu bölümde Settar ve dergah bağlantısı bir ileri boyuta taşınarak Settar, Rahmi Görener ve oğlu arasında bir bağlantı olduğunu gördük.

Bu bağlantı sebebiyle bu olaylarda başka bir şekilde düşünmeye başlamış olduk. Yeni olarlar çerçevesinde elinde bıçak ile gördüğümüz kişinin Yaşar hocanın eski kocası olabileceğini Rahmi Görener etrafında şekillenen halkanın dergaha kadar ulaşacağını düşünüyorum. Bir sonraki bölümde dergah meselesini Settar’ın Kemal’den sakladığına şahit olabiliriz.

Alef 6. Bölüm Fragmanı & Tanıtımı

Konuyla alakalı bazı anahtar kelimeler;

alef yerli dizi,
alef 6 bölüm özet,
alef dizi izle,
alef blu tv izle,
alef dizisi yorumları,
alef hatice aslan,
alef 1. sezon izle,
alef 7. bölüm ne zaman,
alef dizi incelemesi,
alef dizisi izle,
alef dizisi konusu,
alef FX,

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 3 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.