Alef 7. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX


Alef 7. Bölümü ile BluTV ve FX kanallarında yayınlandı. Olayların ilerleyişinin önceki bölümlere göre oldukça hızlandığı bu bölümde katili bulmaya bir adım daha yaklaştık. Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) katilin izini sürmeye bu bölüm de devam etti. Alef 7. değerlendirmesini yazımızda bulabilirsiniz.

Alef 7.Bölüm Yaşar ( Melisa Sözen)

Alef 7. Bölüm Dizi İncelemesi ve Bölüm Özeti

Bu bölüm 1656 yılında Mevlevileri gördüğümüz bir sahne ile başladı. Bu sahnede bir kişi bir önceki bölümde gördüğümüz bir bıçakla öldürüldü. Bu bıçak aslında tüm cinayetlerin işlendiği cinayet aletiydi. Daha sonra bölüm günümüzle devam etti. Kemal ve Yaşar sabah beraber aynı yatakta uyandılar. Kemal yine kızı ile ilgili bir şeyler gördü. Bu sırada Settar hastahaneye kaldırılmıştı. Settar’ın orada neden öldürülmediğini ise o anda anlayamadık.

Kemal hastahaneye gittiğinde Settar’ın olanları olduğu gibi anlatmayıp saklaması Settar üzerindeki şüphelerimizi arttıran bir durum oldu. Kemal aynı günün gecesi Yaşar’ı yemeğe çıkardı. Yemekte mevlevilerin  tarihte gördüğü baskılar ile ilgili sorular sordu. Ertesi gün yanan tekkenin satışını Rahmi Görener’in başında olduğu vakfın yaptığı anlaşıldı. Bunun üzerine Rahmi Görener’in evine gidildi ancak Rahmi Görener bir önceki bölümde gördüğümüz katil tarafından öldürülmüş gözleri çıkarılmıştı.

Bu yaşananlardan sonra son bölümlerde Settar dışındaki bir diğer şüphelimiz haline gelen Yaşar babası ile ilgili gerçekleri itiraf etti. Faik Ahlat Karaca ile olan durumlarının arkadaşlık ilişkisi olmadığını tarikata liderlik ettiklerini anlattı. Rahmi Görener mevlevilerin lideri olmasına rağmen onlar tarafından öldürülmüş olabileceği anlaşıldı. Bu sırada Settar evine gittiğinde karısı Semiha ile karşılaştı ve ona oğlu Güneş’i bulduğunu söyledi. Semiha bu duruma inanmadı ancak biz Settar’ın Kemal’e neden gerçekleri anlatmadığını anlamış olduk. Katil Settar’ın oğlu Güneş’ti.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Alef ℵ 5. Bölüm Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX

Bölüm Settar’ın oğlunu aramak için gittiği tarikat sohbeti ve ardından Kemal’in mezarlık ve yakınındaki tekneyi kontrol ederken gördüğü bir kişi ile sona erdi.

Alef 7. Bölüm Beklentiler & Değerlendirmeler

Artık hikayenin sonuna geldik. Olaylar birer birer çözüldü. Olağan şüpheliler Settar ve Yaşar durumlarını koruyorlar. Bu bölümde katilin Güneş olduğuna artık emin olduk eğer 8. bölümde bir ters köşe görmezsek. Yaşanan olayların bir çoğunu aslında tahmin etmiştik. Olayların çok yavaş ilerlemesi bize katil dahil neredeyse tahmin ettirdi diyebilirim. Yaşar’ın, Settar’ın olaylarla bağlantısını neredeyse bir kaç bölüm önceden sezmiştik.

Bu bölümde önceki bölümlerde gördüklerimizin bir sonucunu izledik aslında. Önceki 3-4 bölümde zaten buna hazırlanmıştık. Bir ters köşe bekliyorum son bölümde yoksa dizi çok basit bir hikayeye sahip olmuş olacak.

Alef 7. Bölüm Fragmanı & Tanıtımı

Konuyla alakalı bazı anahtar kelimeler;

alef yerli dizi,
alef 7 bölüm özet,
alef dizi izle,
alef blu tv izle,
alef dizisi yorumları,
alef 1. sezon izle,
alef 8 bölüm ne zaman,
alef dizi incelemesi,
alef dizisi izle,
alef dizisi konusu,
alef FX,

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 3 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.