Alef 8. Bölüm (Final) Dizi Değerlendirmesi – BluTV & FX


Alef 8. Bölümü ile BluTV ve FX kanallarında yayınlandı. Olayların açıklığa kavuştuğu final bölümünde Alef’in sırrı çözüldü. Başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu ve Melisa Sözen’in oynadığı  Alef dizisinin 8. bölüm  değerlendirmesini yazımızda bulabilirsiniz.

Alef 8. Bölüm Dizi İncelemesi ve Bölüm Özeti

Bölüm Settar’ın rüyasında oğlunun balkondan atlarken görmesi ile başladı. Daha sonra Kemal’in hastahanede olduğu sahne ile devam etti bölüm. Teknede bulduğu adamla ilgili doktorlardan bilgi alan Kemal adamın vücudundaki yanıklar nedeniyle tekkede yanan mevlevilerden biri olduğunu düşündü. Öldürülen Nusret Işık’ın adamın teknede kalmasına izin verdiği ortaya çıktı. Kemal bu sırada Settar’ın kalp krizi geçirdiği gece yalan söylediğini öğrendi.

Settar ile konuşmaya gitti olayı sordu ama yanıt alamadı. Bunun üzerine Settar’ın evine gizlice girerek araştırma yapmaya başladı. Evde Rahmi Görener ile Güneş’in içinde bulunduğu bir foroğraf buldu. Bunun üzerine tüm ekibi toplayıp Settar’ın olayın içinde olduğunu anlattı. Bu sırada Settar telefonuna gelen bir mesaj ile Göksü mezarlığına doğru yola çıktı. Mezarlıkta kafasına sopayla vuruşarak bayıltıldı.

Settar’ın karısı Semiha emniyete çağrıldı ve Güneş ile ilgili tüm gerçekleri anlattı. Güneş’in eşcinsel olduğunu bu sebeple babası ile aralarının açıldığını anlattı. Daha sonra başka bir fotoğrafta Güneş ile yanındaki adamın boynundaki kolyede Alef simgesini gören Kemal Yaşar hocadan hesap sordu. Yaşar da tüm gerçekleri anlatınca Yaşar’ın kocası Celal ile Güneş’in sevgili olduğu ortaya çıktı.

Celal Güneş’in ölümünden sorumlu tuttuğu herkesten intikam alıyor. Son sahnede Celal ile Settar beraber Güneş’in intihar ettiği köprüden atladılar.

Alef 8. Bölüm Beklentiler & Değerlendirmeler

Final bölümü dizinin ilk iki bölümü haricinde olduğu gibi yine beklentileri karşılayamadı diyebilirim. Olaylar açığa kavuştu ancak çok büyük bir twist göremedik açıkcası. Hikaye ve senaryo açısından büyük zayıflıkların olduğu dizi final bölümü ile de bekleneni veremedi. Katili Güneş sanmıştık ama sevgilisi Celal çıktı. Örneğin diğer eşcinsel Mustafa Sarı’nın neden öldürüldüğünü final bölümünde de öğrenemedik.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  The Defenders'ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Genel olarak değerlendirildiğinde çok iyi bir hikaye olabilecekken vasat bir hikayeye dönüştü Alef. Bununla birlikte çekim kalitesi oldukça iyiydi. Dizinin renkleri gerçekten güzeldi. Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan’dan yer yer iyi performanslar görsek de bunlar da diziyi kurtaramadı diyebilirim. Dizi hafta hafta değil de tek seferde yayınlansaydı belki de beklentimiz bu kadar artmayacaktı.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.