Alternatif Rock : Son Feci Bisiklet “Kötü Şeyler” Albümü


Son dönemde müzik dünyasında adından gittikçe daha fazla söz ettirmeye başlayan Son Feci Bisiklet’in son albümü “Kötü Şeyler” büyük bir ilgi gördü. 10 şarkıdan oluşan albüm Sony prodüksiyonluğunda yayınlandı.

Bu yıl Ağustos ayında Zeytinli Rock Festivalinde alternatif sahnede dinlediğimiz Son Feci Bisiklet alternatif rock yapmasına rağmen kendisine bir kitle oluşturmuş gibi görünüyor. Hafif rock tadındaki müzikleri ile dinleyicilerini etkileyen Son Feci Bisiklet grubu yayınladığı “Kötü Şeyler” albümü ile müzik dünyasında fark edilmeyi başardı.

Son Feci Bisiklet Grup Üyeleri

  • Arda Kemirgent – Vokal, Gitar ve Klavye
  • Can Sürmen – Davul
  • Erkin Sağsen – Gitar
  • Ozan Özgül – Bas Gitar

Cihangir müzik evi stüdyolarında kaydedilen albümde 10 şarkı yer alıyor. Albümün en önemli özelliği tüm şarkıların Son Feci Bisiklet grubuna ait olması. Albümdeki 10 şarkının tamamı grubun vokali Arda Kemirgent tarafından yazılıp bestelenmiş şarkıların düzenlemesi de gruba ait. Aynı zamanda kendi prodüktörlüğünü de yapan grubun albümünde Tahsin Güngör Aktürk ve Brian Lucey’in de katkıları bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Arda Kemirgent’in askere gitmesi sebebiyle çalışmalarına ara vermek durumunda kalan Son Feci Bisiklet grubu 2017 yılı ile birlikte çalışmalarına hız verdi. Müzik çalışmalarına tekrar başlayan grup festivaller, turneler, konserler, single çalışması ve son olarak albüm derken kendileri adına hareketli bir yıl geçirdi.

Son Feci Bisiklet “Kötü Şeyler” Albüm Değerlendirmesi

Albüm genel anlamda grubun müziğini bire bir yansıtıyor diyebilirim. Albümdeki tüm şarkılar grubun yaptığı müzik temasına uyuyor. Bu tarz albümlerde en sevdiğim şey bir bütünlük ve bir ahenk yaşanması bu da 10 şarkılık albümü başından sonuna kadar sıkılmadan dinleyebilmenizi sağlıyor.

Kötü Şeyler albümünde en çok dikkatimi çeken parça “Düşman” isimli parça biraz yavaş biraz hızlı ilerleyen parça kesinlikle kendini dinletiyor. Albümün genel özelliği şarkıların söylenecek değil dinlenecek şarkılar olması bir arkadaş sohbetinde, bir mekanda otururken dinleyebileceğiniz oldukça kaliteli arka plan müzikleri. Arka plan müziği olarak tanımlamamın sebebi küçümsemek değil kafanızda canlandırabilmeniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Fasılların vazgeçilmezi İstanbul'un Semt Şarkıları

Tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabileceğiniz albümü kesinlikle tavsiye ediyorum. Dinlenmek yatağınıza yatıp düşünürken müzik dinlemek istiyorsanız bu albüm tam size göre.

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.