Aristo Diyetiyle Kilo Verenler


28 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır kilolarımla uğraşıyorum. Üniversiteye hazırlanırken stresin ve endişenin etkisiyle çok fazla yemek yemeye başladım. Stresimi alt etmek için sürekli olarak yemek yiyordum. Yemeklerin yanı sıra tatlılar büyük bir tutkuydu benim için. Test çözerken pasta yemeye bayılıyordum. Bu dönemde ailem de yemem için beni destekliyordu. “Enerjiye ihtiyacın var, ye ki kafan çalışsın” diyerek beni daha çok yemeye teşvik ediyorlardı. Üniversiteye hazırlık, üniversite dönemi ve iş hayatımın başlangıcı olan 10 yıllık dönemde toplam 28 kilo aldım. 28 yaşında, hayatımın en güzel dönemi olması gereken bir dönemde 89 kilo ile mücadele ediyordum. Doktor Gönül Ateşsaçan ile tanışmadan önce kilo vermek için çok fazla yöntem denedim. Bunların başında internette bulduğum şok diyetler geliyordu. Bir hafta sadece salata yiyordum. Bir sonraki hafta başka bir diyete geçip sadece süt ürünleri tüketmeye başlıyordum. Ama bunlar beni güçsüz düşürmekten başka hiçbir şeye yaramıyordu. Artık sağlıklı besleneceğim diyerek gördüğüm her şeyi uygulamaya çalışıyordum. Kilo vermeye uğraştığım dönemde kilo verip verdiğim kilolardan daha fazlasını geri alıyordum. İstediğim kıyafetleri giyememek, arkadaşlarımla dışarı çıkarken özgüvensiz hissetmek, kendimi aynada beğenmemek psikolojimi ciddi anlamda etkiliyordu. Bu yüzden artık profesyonel yardım almam gerektiğine karar verdim.

Dr. Gönül Ateşsaçan ve Aristo Diyeti

Yaptığım araştırmalardan sonra Doktor Gönül Ateşsaçan’ın Aristo Diyeti’ne denk geldim. Hastaların hikayeleri ve Aristo Diyeti’nin aç kalınan bir diyet tarzı olmaması beni çok etkilemişti. Bu şekilde etkilendikten sonra doktor yardımı almanın en iyisi olacağına karar verdim ve kliniğe gittim. Kilo verme sürecim çok kolay olmasa da tam istediğim gibi gitti. 3 ayda 20 kilo verdim. Zorlanmamın sebebi bazen inancımı kaybediyor olmamdı. Çünkü hiç aç kalmıyordum ve hatta bazen çok mu yiyorum diye düşünüyordum. Ama Gönül Hanım, beni aç kalmadan da kilo verebileceğimi ve sağlıklı olabileceğimi tekrar tekrar anlattı. Düzenli olarak yemek yiyordum. Kahvaltıyı hiç atlamıyordum ve hatta çok doyurucu bir kahvaltı yapıyordum. Aristo Diyeti’ne başlamadan önce çok yanlış saatlerde yemek yediğimi fark ettim. Artık yemek saatlerim düzenli ve öğünlerim doyurucu. Gönül Hanım’ın tavsiyelerini birebir uyguladığımda hızlı bir şekilde sonuç almaya başladım. Bu süreçte kendimi çok enerjik ve sağlıklı hissediyordum. Çiğ sebze ve meyve yemenin hem beni doyurup hem de bu kadar sağlıklı olmamı sağlayacağını düşünmezdim.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aşk Acınızı Deşecek Filmler - 2019

Tatlıyı çok seven biri olsam da meyve tükettiğim için artık tatlı ihtiyacım da kalmamıştı. Doğru porsiyonlarla, doğru saatlerde, doğru besinleri tükettiğim için hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım. Başlarda çok fazla egzersiz yapmadım. Ancak zamanla kilo verdiğimde vücudumda sarkmaların olmaması için yavaş yavaş egzersiz yapmaya başladım. Şimdi vermek istediğim birkaç kilo daha var ama şimdiden kendimi çok özgüvenli hissediyorum. İstediğim tüm kıyafetleri giyebiliyorum ve bunun yanında kendimi çok zinde ve sağlıklı hissediyorum. Zayıf olmanın değil vücudum için sağlıklı kiloda olmanın doğru olduğunu artık anladığım için psikolojik açıdan da güçlüyüm.

Aristo Diyeti ile Zayıflama

Zayıflamak isteyen birçok kişi benim de daha önce yaptığım gibi şok diyetlere başvuruyor. Ama benim hikayemden sonra aslında diyet yapmanın çok önemli bir şey olduğunu ve bir doktor yardımı almanın da bu süreçte önem taşıdığını anlamanızı istedim. Doktor Gönül Ateşsaçan’a başvurduğunuzda bir diyet listesiyle oradan ayrılmak yerine hayatınızı değiştirmek için gerekli motivasyona sahip oluyorsunuz.

Kaynak: Aristo Diyeti

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.