Avengers 4: Endgame Filmi Fragman – İncelemesi


Hem Dünya’da hem de ülkemizde büyük bir beğeni ile izlenen Avengers yine yeniden vizyona girmeye hazırlanıyor. Avengers adı altında Marvel’dan üç film izlemiştik. Bunlar 2012 yılında The Avengers, 2015 yılında Avengers: Age of Ultron, 2018 yılında Avgengers: Infinity War. Şimdi 26 Nisan’da dördüncü filmi Avengers: End Game vizyona giriyor.

Avengers 4: Endgame

Bugüne dek izlediğimiz filmlere kısa bir özet geçmek gerekirse:

The Avengers’da SHIELD’ın lideri Nick Fury, Thor’un kardeşi Loki’nin ilan ettiği düşmanlığa karşı Marvel’ın tüm süper kahramanlarını bir araya getirir. Ve bu sayede Dünya büyük felaketlerden kurtulur.  Avengers: Age of Ultron’ da Sokovia Olayları’nı izlediğimiz filmdir.Avengers: Infinity Wars serinin en iyi filmi olarak addediliyor. Thonas’a karşı kahramanlarımız büyük bir savaş verirler. Anthony ve Joe Russo’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde dünya genelinde  $2 milyar hasılatı aşarak rekortmenler arasına girmişti. Hatta bunu başaran dördüncü yapım olma özelliğini taşıyor.

Şimdi ise dördüncü film olan Avengers: End Game bu filmin devamı niteliğinde olacak. Fragmanlara baktığımızda Iron Man’in ekibe dahil olduğunu görüyoruz. Yani merak edenlere, sevenlerine müjde! Iron Man ölmüyor. Bir diğer merak edilen soru da Captain Marvel’ın akıbeti. Infinity War filminin sonunda Nick Fury Captain Marvel’a sinyal gönderip hemen akabinde toza dönüşmüştü. Sinyali alan Captain Marvel ise gelip Nick’i soruyordu. Fragmanda da filmin içinde olduğunu hatta Thor’la tartıştığını görüyoruz. Oldukça heyecanlı bir filmin bizi beklediği su götürmez bir gerçek. Aldığımız bir diğer duyumda son filmleri olacağı için Captain America ve Iron Man’in barışacağı şeklinde. Sevenleri olarak böyle olmasını temenni ediyoruz çok uzun süredir arası bozuk olan iki karakterde Marvel’a küs veda etmemeli. Bir diğer heyecanımız ise Thanos.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bir Müfit Can Saçıntı Filmi : Yaşamak Güzel Şey

Şimdi ye kadar hiçbir tanıtımda kendisine yer verilmemişti. Fakat son çıkan fragmanda Thanos’u yepyeni bir zırhla görüyoruz. Herkesin aklında aynı soru; acaba bu zırhın ne gibi özellikleri var? 21 Nisan’da tüm sorularımızın cevabını alacağız. Ve en önemlisi Marvel evrenin ilk perdesinin nasıl kapanacağını öğreneceğiz. 10 yıllık serüveni noktalarken de bir önceki filmin hasılatını geçip geçemeyeceği, serinin yeni bir rekora imza atıp atamayacağı da başka bir merak konusu. Bekleyip göreceğiz.

Son filmin castına gelince; Avengers: End Game bir önceki film gibi Anthony Russo ve Joe Russo tarafından yönetiliyor.

Avengers: End Game Oyuncu Kadrosu

*Chris Evans: Captain America

*Robert Downey Jr.: Iron Man

*Scarlett Johansson: Black Widow

*Brie Larson: Carol Danvers

*Chris Hemsworth: Thor

*Jerremy Renner: Clint Barton

*Josh Brolin: Thanos

*Paul Rudd: Ant-man

*Karren Gillian: Nebula

*Gwyneth Paltrow: Pepper Potts

*Bradley Cooper: Rocket

*Don Cheadle : War Machine

*Jon Favreau: Happy Hogan

*Danai Gurira: Okoye

*Michelle Pfeiffer: Wasp

*Ty Simpkins : Harley

*Benedict Wong : Wong

*Tilda Swinton: Ancient One

*Tom Hiddleston: Loki

*Benedict Cumberbatch: Doctor Strange

*Evangeline Lilly: Hope Pym

*Sebastian Stan: Bucky Barnes

*Anthony Mackie: Sam Wilson

 

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.