B-A-B-Y Baby Driver


Baby Driver geçtiğimiz günlerde vizyona girmiş bir aksiyon suç filmi. Başrollerde Ansel Elgort, Jon Hamm ve Kevin Spacey’in rol aldığı film büyük beğeni topladı.

Yönetmen koltuğunda Scott Pilgrim vs. The World filmini de yönetmiş olan Edgar Wright‘ın oturduğu filmde Ansel Elgort‘un canlandırdığı Baby karakterinin suç dünyasından çıkamayaşı işleniyor. İngiliz-Amerikan ortak yapımı filmin dağıtımını adını pek duymadığımız Tristar Pictures yapıyor.

Filmin oyuncu kadrosu ise oldukça yetenekli oyunculardan oluşuyor. Başrolde The Fault In Our Stars ve Divergent serisinden tanıdığımız Ansel Elgort yer alıyor. Mad Men dizisinden tanıdığımız 2 Golden Globe ödüllü Jon Hamm ve en son Daredevil dizisinde The Punisher rolünde gördüğümüz Jon Bernthal da filmde yer alıyor. Eliza Gonzalez ve Lily James gibi güzel oyuncuların yanında Red Hot Chili Peppers‘ın bassçısı Flea da filmin ana rollerinde. Ve tabi ki Oscar ödüllü Jamie Foxx ve 2 Oscar ödüllü en son House of Cards‘ta gördüğümüz yetenekli oyuncu Kevin Spacey de filmin en iyileri arasında.

Filmin konusuna gelirsek Baby harika bir soygun şoförüdür. Altında arabayla harikalar yaratan ve birçok başarılı soygunun şoförlüğünü yapmış olan Baby‘nin hayatı Debora ile tanışmasından sonra değişir. Beladan uzak durmasına rağmen yetenekleri yüzünden gitmesine izin verilmeyen Baby aşık olduktan sonra hayatında bazı değişiklikler yapmaya karar verir ama işler planladığı gibi gitmez. Başarısız bir soygunla daha da karışan her şey Baby‘i tehlikeli bir maceraya sokacaktır.

Baby Driver filmi sıradan bir aksiyon suç filmi değil. Oyunculuk oldukça üst seviyede. Ayrıca çekimler de oldukça başarılı olmuş, izlerken yorulmuyorsunuz. Baby Driver‘ın abartılı sahneleri yok denecek kadar az. Filmde cinsellik ön planda değil bunun yerine aşk teması işlenmiş ki bence çok daha iyi yapmışlar. Zaten dediğim gibi Baby Driver sıradan bir aksiyon suç filmi değil. Filmin bir diğer harika yanıysa müzikleri. Baby karakterinin her ruh haline ve ana uygun derlediği şarkılardan oluşan iPodları her ne kadar reklam koksa da şarkılar cidden iyi.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aksiyon Komedi - Ölümlü Dünya

Aynı tip aksiyon, suç filmlerinden oldukça farklı olan Baby Driver kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Bu yaz izleyebileceğiniz en iyi filmlerden biri olduğuna emin olabilirsiniz.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.