Beklenen fragman geldi : Thor Ragnarok


2014’te duyurulan Thor: Ragnarok için ilk fragman geçtiğimiz hafta vizyona çıktı. Hulk cameosuyla büyük beğeni toplayan fragman şimdiden herkesi heyecanlandirmiş durumda.

Asgardın kahramanıyla ilk karşılaşmamız 2011 yılında oldu. Kendi adını taşıyan Thor filmiyle Marvel Cinematic Universe’e giriş yapan Thor şimdi de Thor: Ragnarok filmiyle karşımıza çıkacak. Hulk ve Dr. Strangeinde yer alacağı Thor: Ragnarok’tan beklenti gerçekten de yüksek.

Öncelikle Ragnarok ne ondan bahsedelim istiyorum. Ragnarok İskandinav Mitolojisi’ndeki kıyamet oluyor. Bu kıyamette, Thor, Loki, Odin, Heimdall başta olmak üzere sayısız ölüm olacak. Ama filmde bu kadar çok ölüm olacağını düşünmüyorum. Yine de bir kıyamet olacağı kesin. Tabi Thor önlemezse.

İlk kez göreceğimiz yeni karakterlere gelirsek :

 1. Hela : 2 Oscarlı yetenekli oyuncu Cate Blanchett tarafından canlandırılan Hela, Hel ve Niflheim’ın hükümdarı. Cate Blanchettin “Hela yüzbinlerce yıl hapiste tutuluyordu ama bir hata sonucu oradan kaçmayı başardı ve geri dönmeye hiç niyeti yok.” sözlerinden Helanın çok tehlikeli bir karakter olduğunu anlayabiliriz, çünkü kimse kimseyi durduk yere yüzbinlerce yıl hapislerde çürütmez. (Bkz : Illidan Stormrage)
 2. Skurge : Cellat lakaplı SkurgeCate Blanchett gibi Yüzüklerin Efendisi’nden tanıdığımız bir oyuncu. Skurge Asgardlı bir savaşçı. Filmdeki rolü hakkında yeteri kadar bilgimiz olmasa da tehlikeli biri olduğundan emin olabilirsiniz.
 3. Valkyrie : Asgardın Valkyrior birliğine liderlik eden Valkyrie filmde Helaya karşı savaşı kaybetmiş ve The Grandmaster için çalışıyormuş gibi gözüküyor. Valkyrie rolünde Tessa Thompson oynuyor.
 4. The Grandmaster : The Collector’un kardeşi olan The Grandmaster, bir Elders of the Universe üyesi. Ölümsüz olduğu bilinmese de, yaşlanmadığı konusunda hemfikir olduğumuz The Grandmaster, Sakaar gezegeninin hükümdarı.
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Sahil Güvenliği Abartmak : Baywatch

 

Şimdi fragman üzerine konuşalım. Fragman Thor’u zincirli bir halde cehennem tarzı bir mağarada görmemizle başlıyor. Buradan yaptığımız çıkarımla orası büyük ihtimalle Hela’nın hüküm sürdüğü Hel. Ama benim için ilk sahnede asıl ilginç olan Thor’un bize “Ne düşündüğünü biliyorum, bu nasıl oldu?” demesi. Bu bana Deadpoolu hatırlattı. Daha önce bu tarz bir konuşma hiç görmemiştik Marvel Cinematic Universe’te. Led Zeppelin – Immigrant Song çalmaya başlıyor. 70’lerin şarkısı olan Immigrant Song filme hareketli hoş bir hava katıyor ve filmin fragmanındaki retro havayla birebir ölçüşüyor. Daha sonraysa  Thor ve Hela dünyada karşılaşıyor olsa gerek, Hela Mjolnir’i parçalayarak bu kavgayı başlamadan bitiriyor.

Diyorduk ya 70’ler ve retro havası. Fragmandaki ara geçişler hep bu retro havada kullanılmış. Birçok yorumda filmin Guardians of the Galaxy vol 3’müş gibi gözüktüğünden bahsediliyor. Bence bu retro havası gayet hoş. Neyse devam edelim, bir sonraki sahnede “Asgard is dead” sözüyle tek başına Asgard ordusuna kafa tutan bir Cate Blanchett görüyoruz ve itiraf edelim Yüzüklerin Efendisindeki Galadriel rolünde iyi tarafın önemli bir karakteriyken şimdi kendisi bir villian olarak çok iyi bir iş çıkarıyor. Valkyrior’larla Hela’nın savaşını görüyoruz bu büyük ihtimalle bir flashback, bize konu hakkında altyapı oluşturacak bir sahne diyebiliriz, filmde önemini daha iyi kavrayacağımızdan eminim. Mjolnir’i kaybetmiş olan Thor, Valkyrie tarafından tutsak ediliyor ve arena dövüşlerine hazırlandırılıyor. Loki fragmanda çok az karşımıza çıksa da filmde önemli bir yere sahip olduğundan hiç şüphem yok. Herkesi heyecanlandıran, herkesin en beğendiği sahne ise şüphesiz Thor’un arenada Hulk ile eşleşmesi. Thor’un sevinci ve “Birbirimizi tanıyoruz, iş arkadaşım.” demesi, seyircilerin suskunluğu. Gerçekten harika bir sahne. Dr. Strange fragmanda gözükmemiş olsa da filmde yer alacak bunu da belirtelim.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  17 yıllık yolculuğun sonu : Logan

Bu daha ilk fragman, 3 kasım’da vizyona girecek olan Thor: Ragnarok’a daha çok var. Ama her yeni gelişmede biz sizin için burada olacağız.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

3 Comments

 • tv8

  Gerçekten çok ama çok güzel film tv de ilk çıktığında kesinlikle izleyeceğim hatta not almak gerek 🙂 unutmamak adına.

 • oğuzhan

  Çok Teşekkürler ederiz verdiğiniz bilgiler kesinlikle çok önemli sizi takip ediyoruz ve yeni videolarınızı beklıyoruz.

 • Kerim Tuncer

  2014’ten beri beklediğim bir film. Fragmanı görmem açıkçası bir hayli mutlu etti beni çünkü tamamiyle aklımdan çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.