Beren Saat’in Netflix Dizisi : Atiye – Detaylar ve Ayrıntılar

Netflix Türkiye’nin 2. Orjinal dizisi olma özelliği taşıyan Atiye dizisinin başrolünde Beren Saat yer alacak. Dizinin bir diğer başrol oyuncusu ise Mehmet Günsur olacak.

Yurt dışı pazarındaki adının hediye anlamına gelen “The Gift” olacağı öğrenilen dizinin çekimlerine Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde halen devam ediliyor. Dizi aslında Aralık 2018 tarihinde yayınlanan Şengül Odabaşı tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” isimli kitaptan esinlenilerek çekiliyor. Dizinin isminin de yine kitap ile aynı olması düşünülmüş fakat belgesel ismini çağrıştırdığı için bu fikirden vazgeçilerek başka bir isim verilmiş.

Atiye – The Gift Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Türkiye’deki 2. orjinal yapımı için iyi bir cast kurmayı amaçlayan Netflix  Beren Saat, Mehmet Günsur’un yanı sıra Muhteşem Yüzyıl ve Şahsiyet dizilerinden tanıdığımız Metin Akdülger, son dönemde adını duyuran 22 yaşındaki genç oyuncu Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi oyuncular dizinin başrol oyuncuları arasında yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini ise Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık üstlenirken senaryoyu Nuran Evren Şit ve Jason George yazıyor.

Atiye – The Gift Dizisinin Konusu

Bir dram dizisi olan Atiye’nin konusu şu şekilde ; Bir arkeolog olan Erhan (Mehmet Günsur) Göbeklitepe’de kazı çalışmaları yaparken gizemli bir şey bulur. Arkeolog Erhan’ın kazı çalışmasında bulduğu gizemli şey İstanbul’da ressamlık yapmakta olan Atiye (Beren Saat) ile bağlantılıdır.

İşin peşini bırakmayan Arkeolog Erhan, İstanbul’a giderek Atiye’ye ulaşır. Durumu  anlatan Erhan’a Ressam Atiye ilk olarak inanmak istemez ama daha sonra Erhan ile birlikte Şanlıurfa’nın yolunu tutar. Göbeklitepe’nin bulunduğu Şanlıurfa’da geçen dizinin hikayesi içerisindeki sahnelerden biride Adıyaman’daki Nemrut Dağı’nda geçiyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Orjinalinden Uyarlanan En İyi Türk Dizileri

Netlfix’in Atiye Dizisi İle İlgili Paylaşımları

Beren Saat’in uzun sürenin ardından bir dizide oynayacak olması ve Netflix’in yeniden Türkiye için bir yapım yapacak olması sosyal medya’da büyük bir merak uyandırdı.

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.