Billie Eilish’in Albümü – When We All Fall Asleep, Where Do We Go?


Bekleyiş sona erdi, Billie Eilish’in çıkış albümünü artık dinleyebiliyoruz.

2016’nın sonlarına doğru ilk teklisi “Ocean Eyes” yayınlandığından beri pop müziğin harika çocuğunun ünü kulaktan kulağa yayılarak nadir görülür bir hızla yükselmiş, Spotify’da 194 milyon kez dinlenmişti. Yeni albümü “We All Fall Asleep, Where Do We Go?” Eilish’in kariyerinde büyük gelişmelere açılacak bir kapı olacak gibi görünüyor.

Billie Eilish’in Çıkış Albümü 

Eilish’in ilk albümü hayranlarının favorileri “Bury A Friend”, “You Should See Me In A Crown,” “When The Party’s Over,” “Wish You Were Gay,” ve yeni teklisi “Bad Guy” ile daha önce hiç duymadığımız 10 şarkı da dahil olmak üzere 14 parça içeriyor.

Albüm farklı bir deneyim sunuyor

Yeni albümdeki şarkılar eğlenceli, depresif, sıra dışı ve kırılgan olarak tanımlanıyor. Tamamen pop tarzında şarkılar yapsa da, şarkıcının sound’u zaman zaman jazz ve rock’a da kayıyor. Eilish şarkılarında terk edilme, eski aşklar, aile sorunları, dışlanmışlık gibi konuları işliyor. “Tuhaflık” ve dışlanmışlık kuşkusuz bu genç şarkıcının sanatındaki en önemli silahlar. Şarkıcı kurallara uymayı sevmediğini ve kendisini çoğunluktan farklı sunmak istediğini her fırsatta belirtiyor.

Eilish’in yeni albümünü dinlemek insanı hem neşelendiren, hem de hüzünlendiren, biraz da dünyadan uzaklaştırarak kendi içine döndüren bir deneyim.

Rekorla gelen albüm

Albüm şimdiden rekor kırdı. Apple Music’de albüm için 800.000 ön ekleme yapıldı, bu da Universal Music’e göre bu platformda daha önce ulaşılmamış bir rakam.

17 yaşındaki Los Angeles sakini şarkıcı albümünün tanıtımı için Jimmy Kimmel Live! ve Ellen DeGeneres Show gibi TV programlarına katılacak, ayrıca Los Angeles’da Spotify ortaklığıyla gerçekleştirilen The Stalls at Skylight Row etkinliğinde yer alacak.

Dünyaya açılıyor

Önümüzdeki aylarda genç şarkıcı dünyanın farklı yerlerinde konserler verecek. Bunlar arasında konser biletlerinin yok sattığı Avustralya da bulunacak. Şarkıcı gelecek ay Coachella’da sahne alacak, ayrıca Haziran ayında Glastonbury Festivali’nde iki gösteri sunacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Minimalist Müzik Grubu : Yüzyüzeyken Konuşuruz

Eilish bazı hayranları tarafından tarzıyla Amy Winehouse’a, hatta bazen buğulu sesiyle ünlü jazz şarkıcısı Billie Holiday’e benzetiliyor. Şarkıcı çok yumuşak sesine rağmen sert ve çarpıcı sözlere sahip şarkılarla çıkıyor. Oldukça kişisel bir stile sahip genç şarkıcı, şarkılarını odasında yazdığını ve albümün tamamıyla kendisini yansıttığını belirtiyor. Eilish 11 yaşından beri kendi şarkılarını yazıyor ve söylüyor. Kardeşi Finneas da bir müzisyen ve bazı şarkılar için iki kardeş birlikte çalışıyorlar.

Genç yaşta başarıyı yakaladı

Eilish’in dikkat çektiği olaylardan birisi de, bu yılın Oscar favorisi ve En İyi Yabancı Film Oscar’ını kazanan, Alfonso Cuaron yönetmenliğindeki Roma filmine When I Was Older şarkısıyla katkıda bulunmasıydı. Şarkıcı genç yaşına rağmen sesi üzerindeki mükemmel hakimiyeti ve başarılı müziğiyle herkesi şaşırtıyor.

Albüme Spotify’dan ulaşabilirsiniz.

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.