Bir Aile Komedisi : Kolonya Cumhuriyeti


Başrollerinde Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin’in yer aldığı Kolonya Cumhuriyeti komedi sevenlere ailecek izlenecek bir film vaad ediyor.

Kolonya Cumhuriyeti filminin afişi

Absürt komedi türünde olan Kolonya Cumhuriyeti filminin yönetmenliğini Murat Kepez yapıyor. BKM yapımcılığında olan filmde yine BKM‘den tanıdığımız bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. Ersin Korkut, Mahir İpek, Uğur Bilgin ve Gülhan Tekin Kolonya Cumhuriyeti filminin öne çıkan diğer ünlü oyuncuları.

Filmin senaristliğini yine bir BKM çalışması olan Güldür Güldür‘ün yazar ekibi üstlendi. Absürt komedi türündeki Kolonya Cumhuriyeti filminde Güldür Güldür’deki mizah tadını bulmak mümkün oluyor.

Kolonya Cumhuriyeti Filminin Konusu

Filmin başrol oyuncusu olan Çağlar Çorumlu Kolonya Cumhuriyeti filminde bir Belediye Başkanı rolünde karşımıza çıkıyor. Kahramanımız Peker Mengen (Çağlar Çorumlu) yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde Başbakanın beldeyi ziyareti ve il olma vaadi ile seçimleri kazanır.

Seçimleri kazandıktan sonra verdiği vaatlerin unutulacağını düşünen Peker Menger verdiği vaatler unutulmayınca kendine özgü yöntemler ile Başbakanı beldeye getirmek için çalışmalara başlar. Yapılan çalışmalar sonucu hazırlıklar başlar ancak ziyaret töreninde işler kontrolden çıkar. İşlerin kontrolden çıkmasıyla birlikte 5 bin nüfusu olan belde bir anda kendini Amerika ile savaştayken bulur. Bununla birlikte belde artık ülke olmuştur adı da Kolonya Cumhuriyeti’dir.

Bir anda Amerika ile savaşa giren Peker Mengen bu savaşa son vermek için elinden geleni yapar ancak her şey olumsuzdur. Sonuç olarak 5 bin nüfuslu bir ülke savaşa hazırlanmaya başlar ve olaylar gelişir.

Kolonya Cumhuriyeti Filminin Oyuncularının Değerlendirmesi

Filmin başrolündeki Çağlar Çorumlu filmi neredeyse tek başına sürüklüyor diyebiliriz. Bununla birlikte Büşra Pekin oynadığı rolün hakkını veriyor. Bu rol için özel olarak kilo veren Büşra Pekin role oldukça çalıştığını film boyunca gösteriyor. BKM oyuncularının da filme ayrı bir renk kattığı Kolonya Cumhuriyeti‘nde Mahir İpek Peker Mengen‘in yardımcısı rolünde karşımıza çıkıyor. Filmin en sempatik karakterlerinden birisi olan Başkanın yardımcıları absürt komedi olan filmin hakkının verildiği bölümler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bir Dede Korkut Komedisi: Salur Kazan Zoraki Kahraman

Kolonya Cumhuriyeti Genel Değerlendirme

Tam bir aile komedisi olan Kolonya Cumhuriyeti ailecek rahatlıkla izlenebilecek bir film. Her yaştan kitleye hitap etmesi de filmin olumlu yönlerinden bir tanesi. Genel olarak Güldür Güldür skeçlerindeki mizah anlayışı ile benzerlik taşıyan film bu programın izleyicilerine daha çok hitap eden bir film olma özelliği taşıyor.

Kolonya Cumhuriyeti Fragman

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

4 Comments

  • Gerek Çağlar Çorumlu, gerekse de Büşra Pekin yer aldıkları skeç programlarında kalitelerini belli eden iki güzel oyuncu. İkisini başka projelerde de izlemek dileğiyle.

  • Sagliksokagi

    Fragmanindan filmin ne kafar eylenceli oldugu ortada. Ozellikle 5bin kisilik ulkeye amerikanin savas acma kismi gayet basarili. İzlenmesi gereken bir film. Benim gibi Komedi severler sanirkm kacirmayacaktir.

  • Bir İnci

    İyi oyuncular oynuyor. Daha izlemedim ama komik olduğu her halinden belli. Bir Recep İvedik 5 kadar var mıdır bilmem ama 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.