Bir Arkadaşlık Hikayesi : Biz Size Döneriz


Bir arkadaş grubunun işsizlik ile mücadelesi. Biz Size Döneriz komik, eğlenceli ve biraz da romantik bir anlatım ile bir gençlik filmi olarak beyazperde de.

Biz Size Döneriz filminin oyuncularının yer aldığı tanıtım görseli

Biz Size Döneriz başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Hande Soral, Fırat Albayram, Tarık Ündüz, Bestemsu Özdemir ve Tuğçe Kurşunoğlu yer alıyor. Genç bir kadrosu bulunan Biz Size döneriz oldukça ünlü oyunculardan kurulu bir ekibe sahip. Filmin yönetmenliğini ise bir çok gençlik filminden tanıdığımız Doğa Can Anafarta yapıyor.

Biz Size Döneriz Filminin Konusu

Film dershane döneminde tanışan bir arkadaş grubunun hikayesini konu alıyor. Bu arkadaş grubu aynı dershanenin aynı sınıfında tanışmışlardır. Birlikte üniversite sınavına hazırlanan gençler birbirlerine hiç ayrılmayacaklarına dair söz vermişlerdir. Her sene aynı yerde aynı vakitte buluşacaklarına dair söz vermişlerdir.

Aradan geçen yıllardan sonra hepsi kendi bölümlerinden mezun olurlar. Bu 6 genç tekrar bir araya geldiklerinde arkadaşları Cahit’in büyük bir sorunu vardır. Çok büyük miktarda borcu olan Cahit bu borcu ödeyememektedir. İşsiz olan bu gençler Cahit’i borç aldığı kişiler öldürmesin diye deli gibi iş aramaya başlarlar. Bir çok iş görüşmesinden sonra bir sürü tecrübe yaşarlar.

Cahit’in borcunu ödemek için harıl harıl iş arayan ekip artık 3.5 milyon işsiz ile mücadelesi başlamıştır. Birlikte kaçmaya da karar veren arkadaş grubu ceplerinde hiç para olmadan kaçmaya başlarlar. Bunun gibi bir çok sorunla mücadele ederken kendi içlerinde ise aşk hayatları oldukça hareketlidir.

Biz Size Döneriz filmindeki karakterlerin isimlerinin gösterildiği tanıtım görseli

Biz Size Döneriz Karakterleri

Lale Ataman – Endüstri Mühendisliği Mezunu

Cahit Alp – Bilgisayar Mühendisliği Mezunu

Nur Çeliker – Tıp Fakültesi Öğrencisi

Defne Kandemir – Moda Tasarımı Mezunu

Yusuf Şahinoğlu – Beden Eğitimi Öğretmenliği Mezunu

Akın Yılmaz – Sinema Televizyon Mezunu

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Dangerous Lies Film İncelemesi - Netflix

Biz Sine Döneriz Film Değerlendirmesi

Klasik bir gençlik filmi havasında geçen filmde her bir karakterin temsil ettiği farklı insan türü sayesinde bir çeşitlilik sağlanmış. Seçilen işsizlik konusu ise filmin eğlenceli olmasındaki en büyük etken. Bununla birlikte filmde geçen aşk sahneleri filmin romantik tarafı olduğunu da bizlere gösteriyor. Her tarzdan insana hitap etmese de bir gençlik filmi olarak gerek konusu, gerek oyuncuları ile başarılı bir film ortaya çıkarılmış.

Filmde Cahit Alp (Fırat Albayram) karakteri filmin komedi yükünü neredeyse tek başına sırtlamış. Akın Yılmaz(Çağlar Ertuğrul) karakteri ise Damat Ferit karakterine benzerliği ile dikkat çekiyor.

Biz Size Döneriz Filminin Fragmanı

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

5 Comments

 • Çağatay Gülümser

  Ekşi’de ve Sinemalar’daki yorumlardan ötürü gitmedim bu filme 🙁 Cahit’i genelde bana benzetiyorlar tip olarak, merak etmiyor değilim. Bu arada sitenin logosuna hayran kaldım, takipteyim.

 • Yalçın Güler

  Çağlar Ertuğrul’u dağ filminden tanımıştım. Umarım bu film de başarısını konuşturmuştur. En kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum.

 • Sohbet

  Harika görünüyor.Sayenizde bunu da öğrenmiş olduk.Bir çok yazınızı okudum ve hala okumaya devam ediyorum.Başarılarınızın devamını bekliyoruz.

 • Batuhan Kılınç

  Hoş bir filme benziyor, fragmanda çok fazla sahne göstermişler umarım filmde ekstra yerlerde mevcuttur. İlgimi çekti, sanırım film çıkmış. Daha önce görseydim gitmeyi düşünürdüm 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.