Bir Mizah Türü Olarak “Kamusal Mizah”


Yaptıkları “çok üst düzey bir espiri” ile hayatımıza giren Kamusal Mizah YouTube’un en kaliteli içerik üreticilerinden biri konumunda. Kamusal Mizah kanalı belli aralıklar ile kısa film tadındaki videolarını yayınlıyor.

Kamusal Mizah kanalının kapak fotoğrafı

Amatör imkanlar ile izleyicisine profesyonel bir mizah içeriği sunan Kamusal Mizah YouTube Türkiye’nin belki de en kaliteli içeriklerini üretiyor. Her videosu bir film sahnesi tadında olan Kamusal Mizah izleyici kitlesine yıllarca unutulmayacak komedi malzemeleri sunuyor. Üzerinde düşünülmüş, bolca çalışılmış, emek sarfedilmiş bu videoların her biri birer mizah yuvası adeta.

Kamusal Mizah kanalının hayatımıza soktuğu başlıca espirilerden bir kaçı ise şöyle; “Çok üst düzey bir espiri”, “Gönderme Var” , “…’da işin içinde” , “Dedeme Pokemon Saldırdı” ve daha fazlası. Sürekli olmasa da belli aralıklar ile videolar yayınlayan Kamusal Mizah kanalı son 1 aylık dönemde tekrar yeni videolar yayınlamaya başladı. Henüz keşfetmeyenler için muhteşem bir mizah yuvası olan kanal her geçen gün kitlesini arttırmaya devam ediyor.

Gönderme Var

İnternette Kalıcı Olmak

Günümüzde en büyük sorunlardan biri de kalıcı olabilmek. Özellikle internetin de hayatımıza girmesiyle birlikte içerik üreticilerin en büyük sorunlarından birisi kalıcı olmak oldu. Yazı internet dünyası için nispeten kalıcı olmayı başarsa da video içerikleri ile kalıcılığı sağlamak oldukça zor. Yayınladığınız içerikler ile bilinirliğinizi arttırabilirsiniz ancak her birini özenle hazırladığınız içerikleriniz kısa sürede tüketilip unutulabilir.

Kamusal Mizah internet ortamında kalıcılığı yakalaması sebebiyle de diğer içerik üreticileri arasından sıyrılıp öne çıkıyor. Her videosunu tekrar tekrar belli aralıklar ile izleyebileceğiniz Kamusal Mizah kanalının içeriklerinin büyük bir bölümünü Özgür Turhan hazırlıyor.

Farklı bir mizah anlayışı olan Özgür Turhan‘ın Kamusal Mizah kanalının kalıcı ve kaliteli içerikler üretmesinde büyük bir katkısı bulunuyor. Oldukça doğal bir oyunculuğu bulunan Özgür Turhan‘ın başarılı videolara imza atmasındaki en büyük etken çok iyi bir hikaye anlatıcısı olması. Özellikle “Dedeme Pokemon Saldırdı” parodisinde olayı tüm ciddiyetiyle gerçekmiş gibi aktarması unutulmaz bir oyunculuktu.

Çok Üst Düzey Bir Espri

Çok Üst Düzey Bir Mizah

YouTube kalitesinin çok üzerinde içerik üreten ve buna rağmen büyük kitlelere ulaşamayan Kamusal Mizah hala YouTube kitlesi tarafından tamamen keşfedilmiş değil. Ülkemizde popüler olan içeriklere baktığımızda kalıcı, akıcı, kaliteli bu içeriklerin hala keşfedilmemesi YouTube Türkiye açısından büyük bir sorun. İnternet’in televizyon ile savaşında en büyük silahı olan sansürsüz kaliteli içerikler YouTube Türkiye için geçerli değil.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Büyüleyen tarih; Assos ,Behramkale
Özgür Turhan

Kaliteli olanın her zaman kazandığı gerçeği üzerine Türkiye özelinde bu tarz içerikle ile televizyon hegemonyasını kırmak mümkün olabilir. Sonuç olarak bizlere bu içerikleri hazırlayıp sundukları için Özgür Turhan, Deniz Bağdaş ve diğer Kamusal Mizah ekip üyelerine teşekkür ediyoruz.

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.