Bir Müfit Can Saçıntı Filmi : Yaşamak Güzel Şey

Beyazperde de Mandıra Filozofu filmleri ile tanıdığımız Müfit Can Saçıntı yine hayatı sorgulayan bir film ile karşımıza çıkıyor. Yaşamak Güzel Şey 14 Nisan 2017 Cuma günü vizyona giriyor.

Yaşamak Güzel Şey filmi başrol oyuncularının bulunduğu film afişi

Müfit Can Saçıntı‘yı hayatı sorgulayan, aforizmalar üreten adam olarak tanıdık. Yine bizleri şaşırtmayan Müfit Can Saçıntı kendisinin yazıp yönettiği duygusal komedi filmi Yaşamak Güzel Şey ile karşımıza çıkıyor. Yılın en duygusal komedi filmi sloganıyla çıkan film sıradan bir insanın hayatın gerçeklerini sorgulayarak gerçek mutluluğun yollarını aramaya başlayan ve çevresine göstermeye çalışan bir adamın hikayesi.

Güçlü bir oyuncu kadrosu bulunan Yaşamak Güzel Şey’in başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Yasemin Çonka, Günay Karacaoğlu, Zihni Göktay ve Ayşegül Atik yer alıyor.Mutluluğun formülü olsaydı bu kapitalist sistem onuda şişeleyip satardı.

Hayatın monotonluğunu sonuna kadar sorgulayan bir adam olan kahramanımız Müfit şimdiye kadar süregelen bu sisteme kafa tutmaktadır. Çevresindeki insanlara da bunu sonuna kadar anlatan Müfit şu sözü ile aslında yapmak istediğini özetliyor ;

Ben itiraz edersem sistemin değişmesi kesin değil, ama hiç kimse itiraz etmez ise değişmeyeceği kesin!

Yaşadığımız hayatın bile sistemin bize bir dayatması olduğunu düşünen Müfit bunu değiştirmek için önce kendinden başlamıştır. Çevresindeki insanlara da farkına vardığı gerçekleri anlatan Müfit onların da farkına varmaları için mücadele vermektedir.

Filmin en güzel tarafı ise ezik bir adam olan Müfit’in hayatın gerçekleri ile yüzleşince sıradışı bir kahramana dönüşmesi. Hayatı boyunca susan ve boyun eğen Müfit artık baş kaldırmaya, konuşmaya karar vermiştir. Şimdiye kadar nelere sustuysa artık konuşacaktır. Yaşamın güzelliklerini bir kere keşfetmiştir ve bunu bırakmaya hiç niyeti yoktur.

Klasik Müfit Can Saçıntı tarzında olan Yaşamak Güzel Şey bu tarzı sevenler, gülmek, eğlenmek ve hayatı sorgulamak isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  1934'ten günümüze : Murder on the Orient Express

Yaşamak Güzel ŞeY – Fragman

Ömercan Dinç 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

6 thoughts on “Bir Müfit Can Saçıntı Filmi : Yaşamak Güzel Şey

  Kadir Emre Parlak

  (10 Nisan 2017 - 15:00)

  Açıkçası Müfit Can Saçıntı’yı Çocuklar Duymasın dizisindeki rolü ile tanıdım. Ve tanıdığıma da çok sevindim. Oluşturduğu karakter çeşidini gerçekten çok sevdim. Bu film de beni gerçekten içine çekti. Sinemaya gidilmeye değer bir film ve tabiki gideceğim. Teşekkürler.

  cüneyt

  (12 Nisan 2017 - 19:25)

  güzel film bi ara izleyeceğim 🙂

  İsmail Can Memiş

  (14 Nisan 2017 - 23:03)

  Güzel makaleniz için çok teşekkür ederim. Bu filmi çok beğendim.

  etüthane

  (20 Nisan 2017 - 21:19)

  bu yönetmenin hem oyunculuğunu hemdr filmlerini çok seviyorum buda güzele benziyor.

  etüthane

  (2 Mayıs 2017 - 17:20)

  bence mandıra filozofu oldukça güzelde onuda müfit can saçıntı yazmıştı buda güzel olabilir.

  Fatih

  (10 Temmuz 2017 - 15:30)

  Ellerinize sağlık yorumunuz çok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.