Blu Tv’nin Yeni Polisiye Dizisi: “Bozkır”


Blue TV iddialı projelerinden birini 30 Kasım 2018 de yayına sokmaya hazırlanıyor. Yapımını ARC Film’in üstlendiği Bozkır dizisini Levent Cantek kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen Bahadır İnce oturuyor.

Film’in konusunu ele alacak olursak; ilk teaserin de gösterildiği üzere, Seyfi amir(Yiğit Özşener) ve Nuri Pamin ( Ekin Koç) un bulunduğu sahnede bir cinayet vakasının ortasında olduğu gözüküyor. Dizinin genel olarak caylak polis memuru olan Nuri Pamir’in(Ekin Koç) ve Seyfi Amir’in (Yiğit Özşener) in polislik hayatını anlatacak. Dizi yaklaşık 10 bölüm sürecek ve sadece Blue TV de yayınlanacak.

Bozkır Dizisi’nin Yönetmeni Kimdir?

Bozkır Dizisinin yönetmeni Bahadır İnce’dir. 30 Aralık 1975 ‘de dünyaya gelmiş, Marmara üniversitesi sinema ve televizyon bölümünde eğitimini tamamlamıştır. 1999 yılında ilk yönetmen koltuğuna oturarak; Günaydın İstanbul Kardeşler adlı film’in yönetmenliğini üstlenmiştir. 2002 senesinde Berivan adlı dizide ve 204 senesinde Haziran Gecesi dizisinde yardımcı yönetmenlik yapmıştır. 2005 yılında tekrardan yönetmen koltuğuna oturarak Yolculuk Film2ini yönetmiştir. Şimdi ise Bozkır Dizisi’nin yönetmen koltuğundadır.

Bozkır Dizisi’nin yazarı kimdir?

Bozkır Dizisi’nin yazarı Levent Cantek’dir. 1969 yılında Ankara’da dünyaya gelen başarılı yazar, Bilkent üniversitesinde uluslar arası ilişkiler eğitimi aldı. Daha sonra ise Ankara ve Gazi üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. Yazarlık kariyerine karikatür ve çizgi romanlar ile başlayıp daha sonrasında ise tarih ve kültür kitapları çıkarmıştır. Bunlara ek olarak da film ve dizi senaryoları yazmaktadır. Son olarak da Bozkır Dizisi’nin yazarlığını üstlenmiştir.
Bozkır Dizisi’nin oyuncuları kimledir?
Yiğit Özşener (Seyfi Amir), Ekin Koç ( Nuri Pamin), Ahmet Varlı, Kadir Polatçı, Nur Fettahoğlu (Dilara), Bilge Önal( Tülay), Merve Çayıran, Sinan Demirel, Altan Erekli Bozkır Dizisi’nin oyuculuklarını yapmaktadırlar.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bu Yaz İzlemeniz Gereken Animeler 1

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.