BluTV’ Dizileri : BluTV’de izlenecek 14 Muhteşem Dizi


BluTv orjinal dizi arşivi bakımından özellikle yerli yapımları ile öne çıkıyor. Bu yazımızda sadece BluTV üzerinden izleyebileceğiniz 14 diziyi sizler için sıraladık. İşte 2020 yılında mutlaka izlemeniz gereken BluTV dizileri. Liste içerisinde BluTV orjinal dizileri ağırlıkta olsa da sadece BluTV üzerinden izleyebileceğiniz diziler de yer almaktadır.

En iyi BluTV dizileri

1 – Alef – IMDb 8.7

Polisiye, macera ve aksiyon türlerindeki dizinin yönetmeni başarılı yönetmen Emin Alper. Geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan dizinin şimdiye kadar toplam 3 bölümü yayınlandı. Başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu ve Melisa Sözen’in yer aldığı dizi oldukça beğenildi. Osmanlı ve tasavvuf tarihinden izler taşıyan dizide ana karakterlerimiz olan polisler Kemal ve Settar bir cinayet şubede çalışmaktadır ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışmaktadırlar. Oldukça ilgi çekici bir konusu olan dizi de işlenen gizemli cinayetleri çözerken kahramanlarımız izleyiciye hem güzel İstanbul manzaraları sunmakta hem de Osmanlı ve Tasavvuf tarihine ışık tutmaktadırlar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Alef - İlk 2 Bölüm Dizi Değerlendirmesi - BluTV & FX
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Alef 3. Bölüm Dizi Değerlendirmesi - BluTV & FX

2 – Sıfır Bir : Bir Zamanlar Adana’da – IMDb 8.3

Bir internet dizisi olarak başlayan dizi daha sonra BluTV’nin yayın haklarını satın almasıyla birlikte bu platform üzerinden yayınlanmaya devam etti. Dizinin toplam 6 sezonu bulunuyor. Polisiye – Suç türündeki dizi ilk olarak 2016 yılında yayınlanmaya başlandı. Adana’da yaşayan bir çetenin hayatını konu alan dizi yayınlamaya başladığı ilk sezonundan itibaren büyük bir ilgi ile takip edildi. Dizi sadece bir suç hikayesi olmasının ötesinde ülkemizin ve dünyanın yoksul insanlarının hikayesini anlatması sebebiyle de oldukça önemli. Dizinin yönetmeni Kadri Beran Taşkın, başrollerinde ise Savaş Satış, Özgür Meriç, Onur Akbay ve daha sonra yer aldığı başka projelerinden de tanıdığımız Cihangir Ceyhan yer alıyor.

3 – ZeroZeroZero – IMDb 8.2

Bir İtalyan yapımı olan ZeroZeroZero Polisiye – Suç türünde. İlk olarak 2019 yılında yayınlanan dizinin BluTV’de 1 sezonu bulunuyor. Dizi Amerika’dan Avrupa’ya yapılan bir kokain sevkiyatını konu alıyor. Roberto Saviano isimli ünlü yazarın aynı isimli kitabından uyarlanarak çekilen dizinin başrollerinde ise Andrea Riseborough, Giuseppe De Domenico, Dane DeHaan gibi isimler yer alıyor.

4 – Pavyon – IMDb 7.6

BluTV’nin kendi yapımlarından biri olan Eğlence türündeki belgesel serisi Pavyon Ankara’daki Pavyon hayatını anlatıyor. 1 sezondan oluşan belgesel serisi Ankara’daki eğlence sektörünün belkide yüzde 80’ine hükmeden pavyonlara yakından bakıyor. Pavyonda çalışan konslardan, şarkı söyleyen piyanist şantörlere, Pavyonda çalışan kadınları evine götürüp getiren Taksicilere kadar işlendiği belgeselde Pavyonların bilinmeyen yüzleri ekrana getiriliyor. Çalışanların Pavyon’a başlama hikayelerinin de anlatıldığı yapımda Pavyona giden insanların neden buraya geldikleri ve hangi zümreden insanların pavyonları tercih ettiği inceleniyor. Pavyon belgeselini sadece BluTv üzerinden izleyebilirsiniz.

5 – Behzat Ç : Bir Ankara Polisiyesi – IMDb 8.7

Yıllardır severek izlediğimiz 2010 yılında ilk kez yayınlanmaya başlayan dizi 2019 yılında BluTV ile geri dönmüştü. Hem önceki sezonları hem de BluTV için çekilen yeni sezonu izleyebilirsiniz. Ne yazık ki yeni sezonda çekilmeyecek olan dizi kaldığı yerden devam etmeyecek. Dizinin 4. sezonunun yönetmenliğini Serdar Akar yapmıştı. Yine bu sezonda Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Canan Ergüder gibi isimler yer almış. Harun rolü ile sevdiğimiz Fatih Artman bu sezonda yer almamıştı. Sadece BluTV’de olan Behzat Ç. 4. sezonu dizinin tutkunları ve başlamak isteyenler için BluTV üzerinden izlenebilir.

6 – Aynen Aynen – IMDb 7.8

Bir Youtube dizisi olarak başlayan Aynen Aynen 2. sezonundan itibaren BluTv çatısı altından yayınlanmaya başlamıştı. 1 Kadın 1 Erkek dizisi tadındaki mini dizi ortalama 10 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Toplamda 3 sezonu yayınlanan eğlenceli dizi komedi türünde. Aynen Aynen dizisinin ilk iki sezonunda Nilperi Şahinkaya ve Uraz Kaygılaroğlu partnerlik yaparken 3. sezonunda Uraz Kaygılaroğlu yerine Kerem Bursin rol almıştı. Kadın Erkek ilişkisini eğlenceli bir şekilde ele alan diziyi BluTV üzerinden izleyebilirsiniz. Şu anda ilk sezonu ücretsiz.

7 – Bozkır – IMDb 8.2

Polisiye – Suç – Dram türündeki BluTv özel yapımı dizi 2018 yılında 1 sezon olarak yayınlandı. Anadolu’nun ismini bilmediğimiz bir kentinde polislik yapan Seyfi ve yeni atanan genç memur Nuri Pamir bir anda çocuk cinayetleri ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayetleri çözmeye ve birbirleri arasındaki bağlantıyı bulmaya çalışan cinayet büro ekibi bu cinayetleri kentin nüfuzlu iş adamı Abbas bey ile ilgili olabileceğini düşünse de iş adamını bir türlü istedikleri şekilde yapılan baskılardan dolayı sorgulayamazlar. Başrollerinde Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettaholğu ve Altan Erkekli yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise  Bahadır İnce oturuyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Blu Tv'nin Yeni Polisiye Dizisi: "Bozkır"

8 – Bartu Ben – IMDb 7.6

Sevilen yönetmen Tolga Karaçelik’in yönetmen koltuğunda oturduğu Bartu Ben dizisinin başrolünde Bartu Küçükçağlayan yer alıyor. Bir az ünlünün az daha ünlü olma hikayesi olarak tanıtılan dizi Bartu Küçükçağlayan’ın oyunculuk hikayesini konu ediniyor. Dizi ve film sektörüne dair ipuçları veren dizi Dram ve Komedi türünde. Bir dönem çok ünlü ve reytingi bol dizilerde oynayan Bartu artık bu işlerden sıkılmıştır. Parasını hızlı yaşamı sebebiyle tüketen Bartu’nun tam bu sırada karşısına oyuncu olmak isteyen kuzeni ile Dayısı çıkar. Yeniden kendisini bulma savaşı veren Bartu kim olduğunu bulmaya çalışmaktadır.

9 – The Pier – IMDb 7.3

İspanya yapımı olan The Pier dizisi ilk olarak 2019 yılında yayınlandı. Dram türündeki dizinin başrolünde  La Casa De Papel dizisinde Profesör rolüne hayat veren Álvaro Morte yer alıyor. Ayrıca The Pier dizisinin yaratıcısı da yine La Casa De Papel dizisinin yaratıcısı olan Alex Pina. Eşi Oscar’ın intihar etmesi ile şoka uğrayan Mimar Alexandra eşinin ölmesinin ardından eşinin Veronica isimli başka bir kadınla yasak aşk yaşadığını ve hatta bu kadından bir çocuğu da olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Alexandra ölen eşinin neden intihar ettiğini bulmak amacıyla başka bir isimle Veronica’ya yaklaşır ve arkadaş olur.

10 – Masum – IMDb 8.5

Yerli diziler konusunda oldukça başarılı olan BluTV tüm bu yapımlara Masum dizisi ile başlamıştı. Yine Polisiye, Suç ve Dram türünde bir dizi olan Masum 2017 yılında 1 sezon olarak yayınlanmıştı. Yönetmen koltuğunda Seren Yüce’in oturduğu dizinin başrollerinde ise Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Serken Keskin, Tülin Özen ve Nur Sürer yer alıyor. Emekli bir komiser olan Cevdet ve karısı artık yaşlandıkları için ömürlerinin kalan kısmını kentten uzakta küçük bir çiftlik evinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı kötü bir haberle eve gelene kadar. Bu kaliteli diziyi de sadece BluTv üzerinden izleyebilirsiniz.

11 – Victoria – IMDb 8.2

İngiliz yapımı biyografi türündeki dizi ilk olarak 2016 yılında yayınlanmaya başladı. Toplam 3 sezon olarak yayınlanan dizi bir Kraliçe Victoria’nın yaşamını konu edinmektedir. Bir sabah amcası Kral IV William’ın ölümü ile kraliçe olarak uyanan Victoria’yı aşk, ihanet ve politika dolu zorlu bir süreç beklemektedir. Tahta geçtikten sonra Victoria’nın evliliği, halkla olan ilişkisi ve daha bir çok konuya odaklanılan dizinin oldukça iyi bir sinematografisi var. Diziyi BluTv üzerinden izleyebilirsiniz.

12 – Yaşamayanlar – IMDb 5.5

Fantastik – Bilim Kurgu türünde bir yapım olan Yerli Yapım BluTv için  1 sezon olarak çekildi. Yönetmen koltuğunda Alphan Eşeli’nin oturduğu dizinin başrollerinde ise Kerem Bursin, Elçin Sangu, Selma Ergenç ve Hazal Türesan gibi ünlü isimler yer alıyor. Bir vampir hikayesini konu alan dizide iyiyle kötü, aşkla nefret, yaşamla ölüm gibi zıt kutupların hikayesi yer alıyor. İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnenlerin hikayesinin anlatıldığı Yaşamayanlar dizisinde Vampirler ile insanlar arasında büyük bir savaş ekranlara getiriliyor.

13 – 7Yüz – IMDb 7.7

2017 yılında 1 sezon olarak yayınlanan 7Yüz dizisi Dram, Komedi ve Romantik türlerinde. Kendi içinde başlayıp biten 7 ayrı hikayenin konu edinildiği 7Yüz dizisinin her bölümünde karakterlerimiz en karanlık tarafları ile yüzleşmektedirler. Dizinin yönetmen koltuğunda Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli oturuyor. Dizinin başrollerinde ise Melisa Sözen, Damla Sönmez, Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu , Cem Davran ve Engin Hepileri gibi ünlü isimler yer alıyor.

14 – Babylon Berlin – IMDb 8.4

2017 yılında yayınlanmaya başlayan 2 sezonluk Alman yapımı Babylon Berlin dizisi Polisiye, Suç ve Tarih türlerinde. Dizinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise 40 milyon euro bütçesi ile Avrupa’nın şimdiye kadar ki en yüksek bütçeli yapımı olması. 1920’li yılların Berlin’ininde geçen dizi dönemin havasını oldukça iyi yansıtıyor diyebiliriz. Köln şehrinde bir komiser olarak görev yapan Gereon Rath’ın bir dava için Berlin’e gelmesi ile başlayan hikayemiz dönemin Berlin’in karışıklığı, büyüklüğünü de göz önüne sermektedir. Uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay gerçekleşir.

Konuyla ilgili anahtar kelimeler;
blutv izlenecek diziler
En İyi BluTV dizileri 2019,
En İyi BluTV dizileri 2020,
Blu TV dizileri izle ücretsiz,
Blu TV en iyi yabancı diziler,
BluTV Türk dizileri,
BluTV dizileri ücretsiz izle,
BluTV yabancı dizileri,
Blu TV En iyi filmler 2019,
Blu TV En iyi filmler 2020,
BluTV dizileri izle,
BluTv dizileri yeni,

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 2 Average: 5]

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.