Bu Yaz İzlemeniz Gereken Animeler 1


Bu yazıda size bu yaz bitirebileceğiniz güzel animelerden bahsedeceğim. Çizimleri, hikayeleri ve karakterleriyle size ilk yazımda 2 harika anime seçtim.

One Punch Man – Wanpanman

One Punch Man listemizdeki animeler arasındaki en genç anime. Başka bir evrende geçen animede sıradan bir yaşamı olan Saitama‘nın hayatı kahraman olmaya karar verince değişir. 3 yıl boyunca her  gün 100 şınav 100 mekik 100 squat ve 10km koşu yapan Saitama sonunda o kadar güçlü olur ki karşısına kim gelirse gelsin tek yumrukta yenebilmektedir. Yine de kahramanlığı bir hobi olarak yapan Saitama Superman gibi güçlü olsa da Umut Sarıkaya karikatürlerinden rastlayabileceğiniz bir karakter. Süper kötüleri yenmek onun için markete gitmek gibi bir şey, hatta market indirimlerinin büyük hastası olan Saitama için canavarlar oldukça sıkıcı olmuş durumda. Bir karakter düşünün ki karşısındaki canavarlar havalı saldırı isimleri söylerken Saitama‘nın havalı saldırısı en fazla “ciddi ciddi ciddi yumruk” veya “normal seri yumruklar”. Çizimleri yer yer çok kalteli yer yerse çok yavan bu tabi Saitama‘nın ruh haliyle de alakalı. One Punch Man oldukça komik ve dövüş sahneleriyle de doyurucu klişelerden uzak güzel bir anime.

Fullmetal Alchemist Brotherhood – Hagane no Renkinjutsushi

Fullmetal Alchemist 2001 yılında yayınlanmaya başlamış bir manga. Anime versiyonuysa ilk olarak 2003 yılında yayınlanmaya başladı. Ama bir sorun vardı ki, anime zaman çizelgesinde mangayı geçti bu nedenle de senaryoda bir değişiklik oldu. Mangadan daha farklı ilerleyen anime 2004 yılında bittiğinde manga hala yayınlanıyordu. 2009 yılında yayınlanan Fullmetal Alchemist Brotherhood ise yenilenen çizimleriyle mangaya sadık kalan anime oldu. 2010 yılında 64 bölümle ekranlara veda eden Fullmetal Alchemist Brotherhood, 2003 yapımı seriye göre daha çok beğenildi, benim de size önerim Fullmetal Alchemist Brotherhood‘u izlemeniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Hayran Olmamak Elde Değil : Rick and Morty

Fullmetal Alchemist Brotherhood‘dan bahsetmek gerekirse, bu serimiz de yine başka bir evrende geçiyor. Amestris isimli bir ülkenin küçük bir kasabasında büyüyen Edward ve Alphonse kardeşler babaları yetenekli simyacı Hohenheim tarafından terkedilmiştir. Anneleriyle yaşayan kardeşlerin de simya konusunda büyük bir yetenekleri vardır. Elric Kardeşler annelerini kaybedince Izumi Curtis tarafından simya ve diğer konularda eğitilirler. Evlerine döndüklerinde yasak olan insan dönüşümü yapmaya çalışan Elric Kardeşler‘in deneyi felaketle sonuçlanır. Alphonse bedeninin tümünü Edward‘sa sol bacağını kaybeder. Kardeşini kurtarmak içinse Edward sağ kolunu da feda edip Alphonse‘nin ruhunu bir zırha bağlar. Daha sonra evlerini yakıp (“Çıktıkları yolda geri dönmemeye karar vermelerinden kaynaklanıyor”) daha sonra Elric Kardeşler devlet simyacıları olmak için başkente giderler. Edward sınavı geçer ve Metal Simyacı olarak anılmaya başlar ve Elric Kardeşler felsefe taşını aramaya başlar. Ama aramaları ilerledikçe devlet komploları, felsefe taşının aslında ne olduğu ve babalarının geçmişi hakkında öğrenecek daha çok şey olduğunu fark ederler.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.