Bu Yaz İzlemeniz Gereken Animeler 2

Bu yazıda da size bu yaz bitirebileceğiniz güzel animelerden bahsedeceğim. Çizimleri, hikayeleri ve karakterleriyle size yeni 2 harika anime seçtim.

Death Note – Desu Nôto

Death Note biteli 10 sene oluyor. 26 Haziran 2017’de son bölümünü yayınlayan Death Note ne kadar zaman geçerse geçsin en efsane animelerden biri olarak hatırlanıyor. Bunda en büyük etkense senaryosu ve karakterleri. Anime izlemeye başlayacak kişilere genelde önerilen ilk anime olan Death Note için zirveyi temsil ediyor desek yeridir. Akıl oyunları konusunda en başarılı yapımlardan biri olan Death Note‘da L ve Kira arasındaki oyunlar gerçekten izleyiciyi kendisine bağlıyor.

Death Note‘un konusu ise oldukça ilginç. Light Yagami isimli bir lise öğrencisi bir gün Death Note isimli bir defter bulur. Defter bir Shinigami yani ölüm tanrısı olan Ryuk‘a aittir. Ve deftere adını ve yüzünü bildiğiniz bir kişiyi yazdığınızda o kişi ölür. Deftere sahip olunca farklı bir kişiliğe bürünen Light Yagami, Kira adı altında dünyayı kötülüklerden temizlemeye ant içen bir tanrı haline gelmeye başlar. Onu durdurmak içinse yetenekli dedetktif L devreye girer.

Attack on Titan – Shingeki no Kyojin

Geçtiğimiz günlerde 2. sezonu biten Shingeki no Kyojin ise oldukça genç bir anime. Mangası 2009 yılında yayınlanmaya başlasa da animesi ilk olarak 25 bölümlük ilk sezonuyla 2013 yılında yayınlandı. Merakla beklenen 2. sezon ise aradan geçen 4 yılın ardından 12 bölüm olarak bu yıl yayınlandı. Çizimleri, müzikleri ve en önemlisi aksiyon ve kan dolu sahneleriyle dikkat çeken Shingeki no Kyojin son yıllarda yayınlanmış en iyi anime. Bolca kan içerse de izlerken keyif alacağınıza şüphem yok.

Shingeki no Kyojin ise insanların yüksek surlarla çevreli şehirlerde yaşadığı bir dünyada geçiyor. Devlerden korunmak için inşa edilen bu surlarda bir gün daha önce kimsenin görmediği devasa boyutta bir devin saldırısıyla açık oluşur. Açıktan sonra şehre saldıran devler şehri istila eder. Şehirde annesi gözlerinin önünde bir dev tarafından Eren Yeager devlerden intikam alacağına dair yemin eder. Arkadaşları Mikasa ve Armin ile şehirden kaçan Eren askere katılır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Siyaset ve Entrika - House of Cards

Ali Eren Sevinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Bu Yaz İzlemeniz Gereken Animeler 2

    sencil

    (22 Haziran 2017 - 03:22)

    Anime herkes izlemeli gerçekten çok iyi!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.