Büyük Usta Şener Şen Geri Döndü – Yol Ayrımı Filmi

En son 2010 yılında Av Mevsimi filmi ile beyaz perde de izlediğimiz Şener Şen yine Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı bir film ile başrolde. Oldukça farklı bir hikayesi olan Yol Ayrımı filmi 10 Kasım 2017’de sinemalarda.

Türk sinema tarihine adını altın harfler ile yazdırmış olan Şener Şen uzun yıllar süren sessizliğini bir Yavuz Turgul filmi ile bozuyor. Yol Ayrımı filminde Şener Şen‘e Çiğdem Selışık Onat, Rutkay Aziz, Nihal Yalçın, Mert Fırat, Tilbe Saran, Ruhsar Öcal, Defne Kayalar ve Şerif Erol gibi ünlü oyuncular da eşlik ediyor. Filmin yapımcılığını ise TMC yapıyor.

Şener Şen Yol Ayrımı filminde bir iş adamına hayat veriyor. Mazhar Kozanlı ismindeki sert ve bir o kadar da acımasız olan iş adamımız yaşadığı bir travma sonrasında hayatında bir yol ayrımına gelir. Bu andan itibaren hayatında her şeyi değiştirmeye karar verir ve olaylar gelişmeye başlar bu andan itibaren.

Bir anda hayatını değiştiren Mazhar Kozanlı çevresindeki herkesi adeta dumura uğratır. Yaşayamadığı çocukluğunu ve yaşamak istediği hayatı yaşamaya karar veren Mazhar Kozanlı bunun için bir çok bedeli göze almıştır. Yaşadığı her şeye rağmen yeni bir hayata başlayarak ailesini ve çevresindekileri şaşkın bırakan Mazhar Kozanlı hiç bilmediği bir yol ayrımına sapar. Ve olaylar gelişir.

Mazhar Kozanlı Nasıl Bir Karakter

Yol Ayrımı filminin ana karakteri olan Şener Şen’in canlandırdığı Mazhar Kozanlı oldukça kötü bir karakter. Sert bir mizacı olan Mazhar Kozanlı’nın hiç bir şeye affı yok. Çorba’dan çıkan taş sonrası aşçının işine son verecek kadar hızlı, sert ve net kararlar alabiliyor. İşine karışılmasını kesinlikle sevmeyen karakterimiz kararlarını hep kendisi veriyor.

Sanıyor musun binbir rezillik ile ele geçirdiğin bir yer sana yar olacak… Tam tersine sonu olacak…

Hem ailesi hem de eziyet ettiği insanların büyük bir nefreti bulunan Mazhar Kozanlı bunu hiç umursamıyor en azından yol ayrımına gelene kadar. İnsanlara merhamet etmeyerek kurduğu imparatorluğun bir çok düşmanı ve arkasında bıraktığı garibanları bulunuyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Trajediye Dönen Bir Aşk Hikayesi : Aşk Uykusu

Yol Ayrımı Film Değerlendirmesi

Şener Şen ve Yavuz Turgul bir araya geldiğinde bu ikili ne yapsa zaten izlenir. Şener Şen’i kötü bir rolde görmek oldukça keyifli olacaktır. Sadece fragmandan bile karakterin ne kadar dolu olduğunu anlamak mümkün oluyor. Bununla birlikte fragman daha merak uyandırıcı olabilirdi diye düşünüyorum. Ana olayların çoğunun gösterildiği fragman spoiler tadında.

Yol Ayrımı Filmi Fragmanı

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.