Can Bonomo’dan 4. Albüm : Kainat Sustu


Can Bonomo 2011 yılında yayınladığı ilk albümü olan Meczup ile hayatımıza girmişti. Takip eden dönemlerde Aşktan ve Gariplikten, Bulunmam Gerek adlı albümleri yayınladı. 3 yıllık bir aranın ardından 4. Albümü ile tekrar müzik piyasasında Can Bonomo.

Özellikle Eurovision‘a katılma dönemi öncesi ve sonrasında adeta patlama yapan Can Bonomo  yine o döneme yayınlanan Meczup albümü ile oldukça iyi bir çıkış yakalamıştı. Ardından 2 albüm daha yapan Can Bonomo şimdi 4. albümü olan Kainat Sustu ile tekrar karşımıza çıktı.

Kainat Sustu albümü 10 şarkıdan oluşuyor. Bu 10 şarkı içerisinde sadece 1 adet düet bulunması ise Can Bonomo için pozitif bir gelişme. Son dönemde düet furyasının başlamış olması nedeniyle her albümde birden fazla düet bulmak mümkün oluyordu. Hatta bazı albümler düet albümü olarak çıkıyordu. Can Bonomo Kainat Sustu albümünde sadece Terslik Var isimli şarkısında Ceza ile düet yapmış.

Kainat Sustu albümünün çıkış şarkısı Yan isimli albümün ilk şarkısı. Albüm genel olarak slow bir albüm olma özelliği taşıyor. Hareketli parçalar olsa bile albümün genel teması slow bir ses üzerinde ilerliyor. Kainat Sustu albümünde Yan şarkısının ardından en beğenilen şarkılardan biri de Kal Bugün isimli slow şarkı. Bu şarkıyı Can Bonomo‘nun eski sevgilisi Didem Soydan‘a yazdığı da konuşulanlar arasında.

Albümün 3. şarkısı ise Tutmayın Beni bu şarkı biraz daha hareketli bir şarkı olma özelliği taşıyor. Oldukça hızlı bir şarkı olma özelliği taşıyan Tutmayın Beni albümün en hareketli parçası olabilir. Sırasıyla albümü dinlemeye devam ettiğimizde 4. şarkı olan Esmer adlı şarkı ile karşılaşıyoruz. Bu şarkı da yine diğer şarkılar gibi slow bir ton da ilerliyor. Albümün genel temasını aşk acısı olarak tanımlayabiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Minimalist Müzik Grubu : Yüzyüzeyken Konuşuruz

Kainat Sustu albümünün 5. şarkısı Keyfim Kaçık Acık adlı hareketli şarkı bu şarkı albümün 3. şarkısı olan Tutmayın Beni kadar hareketli bir şarkı olmasa da diğer şarkılara göre farklı bir temasının olduğunu söyleyebiliriz. Bu tema da ilerleyen albümün tek düet şarkısı 9. sıradaki Terslik Var isimli şarkı. Ceza ile birlikte iyi bir iş çıkaran Can Bonomo rap ile kendi tarzını bu şarkı ile oldukça iyi harmanlamış. Bu şarkı aynı zaman da albümün en çok dinlenen şarkısı olma özelliğini de taşıyor. Can Bonomo‘nun 4. albümü Kainat Sustu genel olarak bakacak olursak tipik bir Can Bonomo albümü. Kendi tarzını bu albüme yine iyi bir şekilde yansıtmayı başarmış başarılı sanatçı.

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.