Can Yılmaz’ın 2. Öykü Kitabı – Yap Bi Babalık

Can Yılmaz geçtiğimiz yıl çıkardığı Klişe Hayatlar Matbaası kitabından sonra şimdi de Yap Bi Babalık kitabı ile okurlar ile buluşuyor.

2016 yılında çıkardığı mizahi öyküler ile dolu Yeni Başlayanlar İçin Can YılmazKlişe Hayatlar Matbaası oldukça beğenilmişti. 2017 yılında yeni bir kitapla okurlar ile buluşan Can Yılmaz’ın Yap Bi Babalık isimli kitabı geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıktı. Kitap ilk kitap gibi bir öykü kitabı olma özelliği taşıyor. İçerisinde toplam 20 öykü bulunan kitap özellikle Sunay Akın, Zafer Algöz ve Cem Yılmaz gibi isimler tarafından oldukça methedildi.

Kitabın tanıtım bültenindeki yazıyı Tolga Çevik‘in eşi ve aynı zamanda Can Yılmaz ve Cem Yılmaz‘ın da kardeşi olan Özge Yılmaz Çevik yazdı. Mizah dolu bir aile olan Yılmaz aile fertleri her geçen gün yeni mizahi içerikler üretmeye devam ediyor. Yorumların genelinde beğenilen Yap Bi Babalık kitabı içten ve samimi bir dil kullanması sebebiyle okuyucular için oldukça sıcak bir kitap.

Yap Bi Babalık kitabı içerisinde birbirinden eğlenceli 20 farklı mizahi öykü bulunuyor. Bu öyküleri okurken sıcak ve samimi dil sayesinde adeta o anları yaşamak ve kitabın içine girmek mümkün oluyor. Daha önce yazdığı kitap ve neredeyse bütün Cem Yılmaz filmlerinin hem senaryo hem de yapım aşamasında yer alan Can Yılmaz mizah konusunda en az kardeşi Cem Yılmaz kadar tecrübeli. Aynı zamanda Zafer Algöz ile birlikte her ay düzenli oalrak KAFA dergisinde de yazan Can Yılmaz birbirinden farklı hikayeleri ile burada da okuyucusu ile buluşma imkanı buluyor.

Kalemi oldukça kuvvetli olan Can Yılmaz yıllardır mizah ve komedi sektörünün içerisinde yer almasının da tecrübesiyle kaliteli öyküler ortaya çıkarmış. Sonuç olarak Yap Bi Babalık kitabı eğlenmek, okurken gülmek, keyifli vakit geçirmek isteyen okur kitlesi için birebir. Bir çırpıda bitebilecek bir kitap olan Yap Bi Babalık Can Yılmaz kaleminden daha çok kitap okuyacağımızın sinyallerini veriyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bir Radyocunun Anıları : Otuz Beş’i Beklerken

Ömercan Dinç

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Can Yılmaz’ın 2. Öykü Kitabı – Yap Bi Babalık

    Yusuf Özcan

    (26 Mart 2017 - 23:23)

    Gerçekten çok başarılı bir komedyen kitabını da mutlaka okumaya çalışacağım.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.