Cem Yılmaz – Diamond – Elite – Platinum – Plus Gösterisi İzlenimleri


Bu yazımda sizlere Cem Yılmaz’ın son gösterisinden 6,5 yıl sonra sahneye koyduğu yeni gösterisi CMYLMZ – Diamond – Elite – Platinum – Plus isimli gösterisi ile ilgili izlenimlerimi paylaşacağım. Spoiler vermeden genel olarak izlenimlerimi paylaşacağım yazıyı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

Cem Yılmaz Diamond Elite Platinum Plus afişi

Son yaptığı CM101MMXI Fundamentals isimli gösterisinin üzerinden uzun bir süre geçtiği için bir süre sonra insanlarda bir beklenti oluşmaya başladı. Uzun süre konuya bir açıklık getirmeyen Cem Yılmaz bundan yaklaşık  bir iki yıl önce yeni bir gösteri yapacağının müjdesini verdi. Beklenti daha önceki gösteride olduğu gibi bir süre yurt dışında oyunun oynanması daha sonra Türkiye’de sergilenmesi yönündeydi. Düşünüldüğü gibi yurt dışı oyunu ile açılış yapıldı ancak akabinde Türkiye’deki oyunlar için de biletler satılmaya başlandı.

Bilet Alım Süreci

Böylesine uzun süre beklenilen bir gösteri için bilet almak epey şans gerektiren bir şey olsa gerek. Yıllardır beklememe rağmen Mart ayında oynanacak olan oyunların biletlerin çıkacağı günü unuttum ve biletleri alamadım. Hem de çıktıktan sadece yarım saat sonra öğrenmeme rağmen. Mart ayında oynanacak 8 oyunun biletleri ben baktığımda çoktan bitmişti.

İnsanların bu ilgisinin ben de farkındaydım ancak bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Mart ayının biletleri bittiğinde bir sonraki ayın biletleri için ben de pusuya yatmaya karar verdim. Tüm sosyal medya hesaplarından bildirimlerimi açtım ve beklemeye başladım.

Nisan ayı biletlerinin çıkacağı günü çıkmasından bir kaç gün önce öğrendim. Ancak günü öğrenmek yetmeyecekti çünkü biletler hemen bitiyordu. Hemen biletlerin kaçta çıkacağını araştırmaya başladım. Biletlerin saat 11:00’de çıkacağını öğrendim. Benim için bu bilgi de yeterli değildi biletler daha önce de çıkabilirdi. Bu yüzden 9’dan itibaren biletix başında beklemeye karar verdim.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Cem Yılmaz'ın Birbirinden Komik Karikatürleri
Cem Yılmaz Gösterisi Bileti – Biletix

Belli aralıklar ile sayfayı yenileyip çıkıp çıkmadığını kontrol ediyordum. Bu şekilde saat 11:00’a kadar devam ettim. Vakit geldiğinde biletler satın alınmak üzere yayınlandı. Gözüme kestirdiğim ‘24 Nisan 2019 Özel Gün‘ biletlerini almak için satın alma butonuna bastım. Bir blok seçtim, bu sırada biletlerin yarısı tükenmişti (Sadece 30 saniye olmuştu.) Ödeme sayfasına geldiğimde arkadaşıma haber verdim. Ödemeyi bitirdiğimde tüm biletlerin alındığını ve bilet kalmadığını öğrendim yaklaşık 3 dakika içerisinde Nisan ayının bütün biletleri satın alınmıştı. Belki de biletix kaynaklı bir sıkıntı vardı ama arkadaşım bir dakika geç kalmanın sonucunda bilet alamamıştı.

Biletim alım süreci bitti ve kargomun gelmesini beklemeye başladım. 3 gün sonra gelen kargo ile biletimi aldım. Yıllardır beklediğim gösteriye yaklaşık 2 ay önceden biletimi alıp gösteri gününü beklemeye başlamıştım artık.

Gösteri Günü

Gösteri günü geldiğinde oldukça heyecanlıydım. O gün keyfimi kaçıracak hiç bir şey olamazdı. Akşamı iple çekiyordum çünkü. Akşama doğru İstanbul’a doğru yola çıktım. Biraz yemek yiyip biraz yürüdükten sonra gösterinin yapılacağı yer olan TİM Show Center’a geldim.

Gösteriden yaklaşık 20 dakika önce geldiğim mekanda önce bir gezintiye çıktım. Hala çok heyecanlıydım. Mekanda kısa bir gezintiden sonra koltuğuma oturmak için salona giriş yaptım. Oturduğum yer göründüğünden biraz daha arkadaydı ama dediğim gibi bugün keyfimi hiç bir şey kaçıramazdı sonuçta içerideydim. Koltuğuma oturduğumda gösteriye yaklaşık 10 dakika vardı salonun bir kısmı hala boştu. Dolmaya devam ediyordu.

Gösteriden hemen önce gösteri salonu – Cem Yılmaz

Gösteri Zamanı – Diamond – Elite – Platinum – Plus

Gösteri saat 21:00’da başlayacaktı ancak kimse bu saatte başlamasını beklemiyordu. Saat tam 21’de Cem Yılmaz bir anda sahnede belirdi. Belirdi diyorum çünkü herkes kendi arasında konuşurken tam olarak fark edemedi. Cem Yılmaz’ı sahnede görünce benim de dahil olduğum seyircilerin büyük bir kısmı heyecanlandı. Gösterinin başladığını düşündü. Bunun üzerine Cem Yılmaz : ‘Merak etmeyin gösteri başlamadı henüz, sizi yerleştirmeye geldim’  dedi. Böylece biraz rahatladık.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Demet Akbağ'ın Tek Kişilik Gösterisi : Bir Demet Muhabbet

Gösteri henüz başlamamış olsa da Cem Yılmaz seyirci ile konuşuyor, bizi yavaş yavaş oyuna hazırlıyordu. Aslında buna bir ön gösterim demek de yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bir yandan da ışık, dekor ve ses düzeyi ile ilgili kontrollerin bitmesini bekliyorduk. Yaklaşık 5 – 10 dakikalık bu ön gösterim sırasında bir 15-16 yaşlarında olduğunu düşündüğüm bir çocuk sahneye doğru yürümeye başladı. Cem Yılmaz ile fotoğraf çekinmek istediğini anladığımız çocuk elindeki telefonu göstererek “Bir dakikanızı alabilir miyim?” dedi Cem Yılmaz’a ancak umduğunu bulamadı biraz sert, biraz komik bir dille ret cevabı alan çocuk koltuğuna eli boş dönmek zorunda kaldı. Böyle anlatınca çocukla neden fotoğraf çektirmedi diye düşünebilirsiniz. 1500-2000 kişinin de o salonda olduğunu unutursanız.

Kendisinin deyimi ile “Daha iyi bir giriş yapmak için” içeriye geri döndü Cem Yılmaz bir kaç dakika sonra müzikler, kırmızı ışıklar ve siyah pelerini ile sahneye giriş yaptı. Ve gösteri artık gerçekten başlamıştı. Şimdiye kadar bütün gösterilerini, videolarını, program kayıtlarını, filmlerini kısacası her şeyini defalarca izlediğim Cem Yılmaz’ın nasıl bir tarzı olduğunu biliyordum. İster istemez espirilere gülerken bir yandan da onu inceliyordum.

Temposunu zaman zaman azaltıyor, konudan konuya atlıyor, espirilerine ilk kendi gülüyor ve en önemlisi yüzündeki gülümsemeyi hiç kaybetmiyordu. Bir süre sonra gülmekten ben de diğer seyirciler gibi takip etmeyi bıraktım. Artık hangi konuda olduğumuzun farkında değildim. Önceki gösterilerde de Cem Yılmaz’dan payını alan Can Yılmaz bu gösteride de espirilere konu olmaktan kurtulamamıştı. Balkondan takip ettiğini gördüğüm Can Yılmaz da yanındakiler ile bizim güldüğümüz Can Yılmaz espirilerine gülüyordu.

Gösteri sırasında bir çok konuya dokunduran Cem Yılmaz daha önce yaptığı espirilerden bazılarını yeniden yaptı. Elbette önceki yaptığının aynısı değildi o hikayelerin adeta devamı niteliğindeydi ama 6,5 yıl önceki şakalardan bir kaç tanesini tekrar duymak da oldukça eğlenceliydi. Bununla birlikte bir çok kişiye yönelik de espirilerde bulunan Cem Yılmaz en çok reaksiyonu Acun Ilıcalı, Ata Demirer ve Erol Evgin isimlerinde aldı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Can Yılmaz'ın 2. Öykü Kitabı - Yap Bi Babalık

Genel olarak değerlendirildiğinde oldukça güncel, dolu dolu geçen ortalama 120 dakika süren bir gösteriydi. Eğlenceli vakit geçirmek için orada toplanmış olan bir salon dolusu insan ve ben evimize dönerken oldukça mutluyduk. Kesinlikle bir kez daha gitmeyi düşündüğüm bu gösteriye bilet bulabilirseniz gitmenizi öneriyorum.

Sorular ve Cevaplar

Cem Yılmaz’ın gösterisi kaç saat sürüyor?
– Takribi 1 buçuk saat ile 2 saat arası sürmektedir.

Ömercan Dinç

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.