Cenaze İşleri – Ölüden Değil Diriden Kork! Sinemalarda

Başrollerini Melih Selçuk ve Cemre Melis Çınar’ın oynadığı komedi filmi Cenaze İşleri 8 Eylül’de sinemalarda. Cenaze İşleri görevlisi olarak çalışan Orhan’ın hikayesini anlatan film eğlenceli bir hikayeye sahip.

Cenaze İşleri filminin afişi

Korhan Uğur tarafından yazılıp yönetilen Cenaze İşleri filminin genç bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Başrol oyuncuları haricinde Suzan Aksoy, Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan gibi isimler ile desteklenen oyuncu kadrosu ile iyi bir uyum yakalayan film ekibi oldukça eğlenceli bir hikayeye sahip bir film ortaya çıkarmış. Bununla birlikte Cenaze işleri filminin müzikleri ise Mehmet Erdem ve Cihan Güçlü tarafından yapılmış.

Cenaze İşleri filminin çekimlerinden bir fotoğraf

Cenaze İşleri Filminin Konusu

Belediyede cenaze işleri sorumlusu olarak görev yapan Orhan sevgilisi Serpil ile evlenmek istemektedir. Görev yeri kimsesizler mezarlığı olan Orhan buradaki mezar işleri ile ilgilenmektedir. Sevgilisi Serpil ile evlenmek istemesine rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle bir türlü evlenemeyen Orhan bu konuda oldukça dertlidir.

Günlerden bir gün Orhan’ın karşısına bulamayacağı bir fırsat çıkar. Arkadaşı olan Rafet, Orhan’a ortadan kaldırılmak üzere bir ceset getirmiştir. Bu cesedi ortadan kaldırabilirse Serpil ile evlenmesine yetecek kadar para kazanacak olan Orhan bu teklif karşısında oldukça şaşkın ve kararsızdır. Önce vicdanının sesini dinleyen Orhan bu teklifi kabul etmek istemez. Arkadaşı Rafet’in ısrar etmesi sonucu istemeyerek de olsa Serpil ile evlenmek uğruna bu teklifi kabul etmek zorunda kalır.

Rafet gömülecek olan cesedi getirip Orhan’a teslim eder. Orhan cesedi kimsesizler mezarlığında bir yere gömecek ve bunun karşılığında parasını alacaktır. Cesedi gömeceği sırada gömeceği adamın ölmediğini fark eder ve buradan sonra işler karışır. Macera başlar.

Cenaze İşleri Film Değerlendirmesi

Özellikle yaz ayının bitmesiyle birlikte yavaş yavaş kıpırdanmaya başlayan yerli film piyasasında eli ayağı düzgün filmler yavaş yavaş çıkmaya başladı. Yerli filmler için sezon tam anlamıyla açılmasa da Cenaze İşleri filmi güzel vakit geçirmek için izlenilebilecek bir film.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Şeker Bayramı'nda Şeker Gibi Komedi Filmi : "Tatlı Şeyler"

Sadece bu film için sinemaya gidileceğini düşünmesem de hafta sonu yapacak bir etkinlik arıyorsanız dışarıda gezerek geçireceğiniz vaktinizin bir bölümünü Cenaze İşleri filmini izlemeye ayırabilirsiniz.

Cenaze İşleri Filminin Fragmanı

Ömercan Dinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.