Çetin Tekindor’un Başrolünde Olduğu Babam 6 Ekim’de Sinemalarda


Yıllardır Baba rolleri ile görmeye alıştığımız Çetin Tekindor yine bir baba rolü ile karşımızda. Çetin Tekindor’un Yusuf Tunalı karakterine hayat verdiği Babam filmi 6 Ekim 2017’de sinemalarda.

Babam Filminin afişi

TAFF Pictures tarafından yapımcılığı yapılan Babam filminin oyuncu kadrosunda Çetin Tekindor dışında genç ve yetenekli isimler de yer alıyor. Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Ali İhsan Varol, Ali Düşenkalkar, Güner Özkul, Yasemen Büyükağaoğlu, Cansu Fırıncı ve  Ebru Şahin gibi isimlerden oluşan  Babam filminin yönetmenliğini ise Nihat Durak yapıyor.

Daha önce 2006 yılındaki İlk Aşk Filmi ve efsane televizyon dizisi Yılan Hikayesi‘nde de beraber çalışma imkanı bulan Nihat Durak ve Çetin Tekindor’un birbirini tanıması film için büyük bir avantaj. Bununla birlikte Yönetmen Nihat Durak Nail Pehlivan ile birlikte filmin senaristliğini de yapıyor.

Babam Filminin Konusu

Oldukça acıklı bir hikayesi olan Babam filmi sinemaseverleri hüngür hüngür ağlatabilir. Filmimizin Baba karakteri olan Yusuf Tunalı rahat bir yaşam sürmektedir. Engelli oğlu ve karısı ile birlikte hayatına devam eden Yusuf Tunalı’nın hayatı bir anda alt üst olacaktır.

İşleri kötü gitmeye başlayan Yusuf Tunalı bir yandan yaşadığı sorunlar ile boğuşmakta bir yandan da batmaya başlayan Sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışmaktadır. Karısının ölümünün ardından ne yapacağını bilmez bir şekilde engelli oğlu Arif ile birlikte ortada kalan Yusuf Tunalı zor günler geçirmektedir.

Oğlu Arif’in engelli olmasını hayatı boyunca kabullenemeyen Yusuf Tunalı için hayat artık olduğundan çok daha zor bir hal almıştır. Bu sırada filmimizin diğer karakterlerinden Feride hikayeye dahil olur. Genç bir öğretmen olan Feride atanamadığı için Sardalya fabrikasından çalışmaya başlar. Çalıştığı süre içerisinde Arif ile ilgilenmeye başlayan Feride Arif’i adeta kabuğundan çıkartmaya başlar. Günden güne değişen iyiye giden Arif karşısında kayıtsız kalamayan Baba Yusuf Tunalı’nın da bakış açısı değişmeye başlar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Netflix'te İzlenebilecek En İyi 10 Film - 2020

Gelişen olaylar ile birlikte Yusuf, Arif ve Feride daha yakın ilişkiler kurmaya başlar. Sert ve sinirli bir karakter olan Yusuf Tunalı Feride ve Arif sayesinde içindeki iyi insanı keşfetmeye başlar. Gelişen bu durumlar ve olaylar ile birlikte Yusuf Tunalı artık kendisinden hiç beklenilmedik kararlar almaya başlar.

Ömercan Dinç

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.