Çeyrek Asırlık Arkadaşlığın Getirdiği Fevkalade Müzik Birliği: Flört


2000 yılında kurulan, grup üyeleri olan Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Akdağ ve Hakan Çağlar’ın oluşturduğu bir rock grubudur Flört.

Temelleri Ozan Kotra ve Ata Akdağ’ın lise zamanlarında tanışmasıyla ve başka üyelerinde bulunduğu 1991 yılındaki “SOS ve 6 Kulak” adlı amatör müzik grubu girişimine dayanıyor diyebiliriz. Yıllar içerisinde grup üyelerinin değişmesiyle birlikte “Bekarlar” ve “Kim Bunlar” adlarını taşıyan grup şuanki haliyle 2001 yılında ilk albümleri ve grupla aynı adı taşıyan “Flört” albümünü yayınlıyorlar. Bu albümle ne mutlu ki Rasta Baba ile tanışıyoruz. Akabinde 2003 yılında ise “Cemiyette Pişiyoruz” albümünü sahneye çıkartıyor grup.

Grup üyelerinden Ata Akdağ ilk albümde yer alıyor fakat daha sonra ayrılıyor. 2015 yılında ise tekrar gruba dahil olmasıyla Flört aynen devam ediyor. Hakan Çağlar’ın da gruptan ayrıldığı ve tekrar dahil olduğu bir dönem oluyor. Hatta Hakan Çağlar’ın tekrar katılmasıyla yapılan albüm çalışmaları baştan kaydediliyor ve 2010 yılında, uzunca bir aradan sonra “Demli” yayınlanıyor.

Demli albümünde sonra grup adeta dur durak bilmiyor. E tabii bu durum da biz sevenlerini mest ediyor. 2012 yılında “Anadolu Beat” geliyor ve hep birlikte Dün TRT’de İzledim söylemeye başlıyoruz. Daha sonra grup bence çok da güzel bir hareket yaparak eski parçaları yeniden düzenliyor ve “Hücum Kayıtlar” adıyla yayınlıyor. Flört gibi zor ama güzel olanı seçip analog kayıt yapan bir gruptan da böyle bir hücum beklerdik doğrusu. Yine durmuyor ve dört üyeli bir şekilde, 2015 yılında “Onun Adı Hasan” single ını yayınlıyorlar. Şimdi en başa dönmenin tam vakti dercesine kurulduğu gibi olan grup “Aşk Böyleymiş Meğer” albümünü 2016 yılında bizlerle buluşturuyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Dünya Şefleri CRR’de! - 7 Büyük Şef 7 Büyük Konser

Flört üretmelere doyamıyor ve geçtiğimiz Temmuz ayında ise “Bambaşka” albümünü bizlere sunuyor. Üstüne üstlük “Yorgun Düştüm” şarkısına bir de klip çekiyor. Rasta Baba’ya da tekrar merhaba diyoruz.

Albüm adıyla birlikte acayip başkalıklar mı geldi acaba diye düşünsek de karşımıza çıkan o ilk sıcaklığıyla, hep beklediğimiz istediğimiz gibi, bildiğimiz Flört oluyor. Değişen ne tarz, ne kaliteleriydi; bambaşka olan şarkılardı. Gerçekten her şarkı farklı bir şeyi ya da aynı temayı farklı, bambaşka bir şekilde ele alıyordu. Bize de yorgun düştüğümüzde yahut ne dediğimizi bilemediğimiz zamanlar bu şarkılara kaçmak kalıyordu.

Unutmayın: bütün aşklar flörtle başlar ve flört her zaman her yerde her yaşta güzeldir…

Tuğba YERTÜRK /   / 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.