Dangerous Lies Film İncelemesi – Netflix


Netflix yapımı Dangerous Lies filmi 30 Nisan 2020’de yayınlandı.  Özellikle Netflix Türkiye’de oldukça izlenen filmi sizler için izleyip incelemesini yazdık. Filmin başrollerinde  The Perfect Date ve Riverdale yapımlarından tanıdığımız Camila Mendes ve Jamie Chung,Jessie Usher gibi isimler yer alıyor. Gerilim türündeki filmin yönetmeni ise Michael Scott.

Dangerous Lies- Netflix
Camila Mendes,Jessie Usher

Dangerous Lies Filminin Konusu

Dangerous Lies filmi maddi sıkıntılar çeken Kate ve Adam’ın hikayesini konu ediniyor. Genç yaşta evlenen çift okullarına devam etmekte zorlanmaktadır. Maddi sıkıntılar sebebiyle Kate çalışmakta Adam ise bir yandan iş arayıp bir yandan ise okulunu bitirmeye çalışmaktadır. Kate bakıcı olarak yaşı bir adamın evinde çalışmaya başladığında kaderin onlar için değişeceğinin farkında değildirler. Yaşlı adam öldüğünde evi onlara bıraktığını öğrenirler ancak tüm hikaye aslında buradan sonra başlar. Ev başlarına çok büyük belalar açacaktır.

Dangerous Lies Filminin Değerlendirmesi

Film Kate’in çalışma ortamından bir sahne ile başlıyor. Bir restoranda çalışan Kate’i kocası Adam ziyarete gelmiştir. Dışarı çıkıp döndükleri bir anda restoranda bir silahlı saldırı olduğunu görürler. Adam Kate’in tüm durdurma çabalarına rağmen olaya müdahale eder ve adamı durdurur. Bu sırada bir kişi ölür silahlı adam da hapse atılır. Genç çift bu olayın etkisinden kurtulamaz. Kate baka bir iş için iş bulma kurumuna başvurur. Bir bakıcılık işi bulur. Bu iş tüm hayatlarını değiştirecektir.

Kate olayın üstünden 4 ay geçmesine rağmen restoranda yaşanan olayı unutamaz. Bu konuda Adam’a hala kzıgındır. Çift bu konuyla ilgili tartışma içerisindedir hala. Olaylar peşi sıra ilerler yaşlı adam öldüğünde bütün mal varlığını Kate’e bırakır. Asıl hikaye böylece başlamış olur. Filmde olaylar ne yazık ki burada yazdığım gibi hızlı ilerlemiyor. Filmin en büyük sıkıntısı çok çok yavaş akan bir hikayeye sahip olması diyebilirim. Bir gerilim filminde izleyicinin beklediği şey tahmin edilememezlik olmalıdır. Bu filmde kesinlikle bu yok.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi 20 Türk Filmi

Filmde olaylar çok yavaş ilerlediği için bir sonraki adımda ne ile karşılaşacaklarını tahmin edebiliyorsunuz. Bu da seyir zevkini oldukça düşürüyor. Filmin çok da iyi bir hikayeye sahip olduğunu söyleyemem. Yaşlı adam öldüğünde mal varlığını bırakacağını tahmin ediyorsunuz. Daha sonra bu evde bir işler olduğunu ortalığın karışacağını tahmin ediyorsunuz. Emlakçı olarak gördüğümüz adamın ikinci geldiğinde artık olayın içinde olduğunu kolay bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Filmde olaylar peşi sıra ilerliyor film sona doğru doruk noktasına ulaşıyor ama bir yere başlanmıyor.

Kate nasıl oluyor da bütün olaylardan yakayı kurtarıyor bilemiyoruz. Filmin sonunda elmasların polisler tarafından bulunamadığını öğreniyoruz. Polisler her yeri defalarca aradığını söylüyor ancak elmaslar öyle kolay bir yerden çıkıyor ki bu sözlerle hiç bağdaşmıyor. Dediğim gibi filmin mesajını net bir şekilde göremiyorsunuz. Güçlü bir hikayesi olmadığı için güçlü bir sonu ve güçlü bir mesajı da bulunmuyor Dangerous Lies  filminin.

Genel olarak değerlendirildiğinde film zaman geçirmek için bile izlenecek bir film değil diye düşünüyorum. Netflix’in filmler konusunda elle tutulur bir başarısı yok. Çok nadir filmlerle başarı yakalayabiliyor ya da ortalamanın üzerine çıkabiliyor. Bu film Netflix’in vasat filmleri arasında diyebilirim. İnsanların bu filmi Camila Mendes hatrına izlediğini düşünüyorum ancak onun için de izlenecek bir film değil.

Dangerous Lies Filminin Fragmanı

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 2 Average: 4.5]

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.