Demet Akbağ’ın Tek Kişilik Gösterisi : Bir Demet Muhabbet

Yıllardır tiyatro sahnesinde olan Demet Akbağ genellikle soru cevap şeklinde geçen ve aynı zamanda biyografi özelliği taşıyan gösterisi ile tiyatro sahnelerinde.

Demet Akbağ – Bir Demet Muhabbet gösterisi

Demet Akbağ özellikle Bir Demet Tiyatro ve BKM ile başlayan serüvende her geçen gün kendini bizlere sevdirdi. Yıllardır tiyatro sahnesinde sayısız oyun sergileyen, sayısız filmde ve dizide rol alan Demet Akbağ şimdi de tek kişilik tiyatro oyunu ile karşımızda.

2016 Kasım ayında düzenlenen Komedi Festivali ile galasını yapan Demet Akbağ önce Cem Davran ile birlikte başladığı gösterisine daha sonra tek başına devam etmeye başladı. Demet Akbağ kendi deyimi ile bu dönemi bir alışma süreci olarak değerlendiriyor. Yıllardır sahnede tek başına olmayı sevmediğini söyleyen Demet Akbağ bu gösteriye başlarken okul arkadaşı Cem Davran‘ı kendisine eşlik etmesi için davet ediyor. Alışma süreci ardından Demet Akbağ gösterisine tek başına devam etti.

Demet Akbağ – Bir Demet Muhabbet tanıtım görseli

Özellikle Bir Demet Tiyatro‘nun televizyonda yayınlandığı dönemde Otogargara adlı oyunla 4 yıl boyunca tiyatro sahnesinde seyirci ile buluşan Demet Akbağ bu dönemi özellikle sevdiğini söylüyor. Genel olarak tiyaroyu, seyirciyi özlediğini belirten Demet Akbağ seyircisine geri döndüğü için çok mutlu.

Bir Demet Tiyatro seyircinin de katılımı ile her gösteride yeni hikayelerin eklendiği bir gösteri adeta. Soru cevap şeklinde hayatının her bölümünü komik bir üslup ile seyirciye anlatan Demet Akbağ aynı zamanda barkovizyon yardımı ile hayatından daha önce görülmemiş kareleri de seyircisi ile paylaşıyor.

Demet Akbağ bu gösterisinde sadece kendi yaşamını değil hayatta edindiği tecrübeleri, tiyatro kulislerinde şahit olduğu muhabbetleri, çekim aralarında dinlediği hikayeleri ve daha bir çok birbirinden özel anıya seyircilerine anlatıyor. Uzun süredir yapmak istediği ama cesaret edemediği bu gösteriye Komedi Festivali sayesinde başlayan Demet Akbağ yıllar sonra sahneye dönmenin sevincini yaşıyor diyebiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Tiyatrodan Sinemaya : Tatlım Tatlım

 Ömercan Dinç

 

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.