Duygularını gerçek tut(!) : Allied(Müttefik)

Duygularımı gerçek tutarım bu yüzden işe yarıyor. Gerçekten filmin can alıcı noktası da bu.

Film Nazi kontrolündeki Kazablanka’da iki casusun suikastı ile başlayıp,aşık olup evlenmesi ve İngiltere’ye yerleşmesi ile devam ediyor.Kanadalı casusu Brad Pitt Fransız casusu ise Marion Cotillard canlandırıyor.Tabi bu ikili olunca beklenti artıyor fakat şimdiden söyleyeyim alın elinize çekirdeğinizi, kolanızı izleyin pek te bir şey beklemeyin yani aman şu nasıl oldu bu nasıl oldu diye düşünmeyin. Öyle aman aman bir film değil dediğim gibi ama yine de bu ikili hatırına izlenir ki bence ikilinin oyunculukları olsun birbiriyle olan uyumu olsun iyi sadece konunun işlenişi aksiyon gerilim oranı bana göre bekleneni verememiş.Örneğin;suikast sahnesi daha iyi daha detaylı işlenebilirdi oldu bittiye getirilmiş gibi duruyordu bence. Filmi kendimce iki bölüme ayırdım Kazablanka ve İngiltere diye.Kazablanka bölümünde Brad Pitt’in bu arada filmdeki adı Max Vatan söylediği -Evliyiz neden gülelim ki sözü  bence filmi izleyen herkesin aklında kalmıştır.

Birazda İngiltere bölümünden söz edelim. Çiftimiz birbirine aşık olur İngiltere’ye gelirler.Asıl olaylar aslında İngiltere’de başlar. Bu arada da Almanlar sürekli hava saldırısı yapmaktadırlar ve bu esnada çiftin bebeği dünyaya gelir. Gel zaman git zaman mutlu bir hayat geçirmektedirler fakat bir gün gelen bir haberle Max Vatan’ın acilen karargaha gelmesi gerekmektedir.Max gider ve istihbarattan gelen üst rütbeli komutan karısının bir Alman ajanı olmasından şüphelendiklerini ve teste tabi tutacaklarını söylerler Max bunun üzerine çok sinirlenir fakat artık çamur atılmıştır bir kere.72 saat sonunda karısının ajan olup olmadığı anlaşılacaktır. Eğer bu doğruysa Max’ı kötü şeyler beklediğini söyleyebilirim ama ne olacağını söylemeyeyim siz izleyip görün.

Son bölümde ise Max’ın karısı için uğraşları gerçekten şahane ve gerçek sevgi ile bağlı olduğunu anlamak güç değil peki karısının ajan(!) çıkması durumunda acaba sevgisinin tek taraflı mı ya da herşeyin bir oyun olabileceği kendisinin paravan olarak kullanılmış olabileceği gerçeğide Max’ın aklına gelmiş olabilir bunu öğrenmek için gerçekten çabalıyor.Uzun lafın kısası ben anlattım ama sonunu söylemeyeceğim izleyin ve görün bence,fazla bir şey beklemeden boş bir zamanınızda izleyin geçin ikili hatırına.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Öldür Beni Sevgilim Film İncelemesi

 

Erdem Güneş

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Duygularını gerçek tut(!) : Allied(Müttefik)

    Füruzan Turgay

    (19 Mart 2017 - 22:21)

    Uzun zamandır izlediğim duygusal ve sonu belli olmayan bir filmdi. Romantik, gerilim ve dram severlere tavsiye ederim.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.