En İyi 10 Salgın Filmi – 2020


Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 10 salgın filmini bu liste içerisinde bulabilirsiniz. Bu listede şimdiye kadar ki en iyi salgın filmlerin bulabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En iyi Salgın Filmleri Listesi

10 – Blindness (Körlük)

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes film festivalinden itibaren kimi eleştirmenlerin nefretine, bazılarının ise “bu film o kadar kötü değil ya neden bu kadar b.k attınız” söylemine maruz kalan bir Fernando Meirelles filmi yer alıyor.  Blindness – Körlük. Film José Saramago’nun aynı isimli romanından uyarlama. Aslında ilginç de bir konusu var bu salgın filmleri arasında en ürkütücülerinden biri çıkış noktası çünkü gittikçe büyük bir hızla yayılan, insanların gözlerini, görme duyularını kaybetmelerine neden olan bir salgını hikaye ediyor film. İlginç görüntü yönetme tercihleri le dolu bir film. Körlük hissine yakın bir ışık ile ışıklandırılmış film. O yüzden seyircinin algısına da, yaratılan salgın hikayesine de ekstra bir destek olunuyor bu sayede. Julianne Moore, Mark Ruffalo, Gael García Bernal gibi isimleri görüyoruz filmin oyuncu kadrosunda. Mark Ruffalo, bu olayı araştıran bir doktor rolü ile karşımıza çıkıyor. Julianne Moore da doktorun eşi aslında bu salgındna etkilenmemiş yegane kişilerden biri. Hatta tek kişi.

9- The Crazies (Salgın)

Bu filmimizde Amerikanın orta batısında yer alan bir bölgede garip bir biçimde suya karışan virüs sayesinde psikopatlaşan insanların arasında kalmış bazı masum insanların yaşam mücadelesini konu ediyor. Bu küçük kasabada gittikçe canileşen ve birbirini öldürmeye başlayan, vahşice birbirine saldıran bir grup insan beliriyor. Kısa sürede hükümet devreye giriyor ve bölge karantina altına alınıyor. Fakat bu bölgede henüz bu salgından etkilenmemiş masum insanlar da var. Onlar da ne yapacak? Tabii ki hayatta kalmaya çalışacak. Soluksuz bir aksiyon, yaşam ile ölüm arasında ilerleyen bir film The Crazies.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Cenaze İşleri - Ölüden Değil Diriden Kork! Sinemalarda

8 – The Happening (Mistik Olay)

8 numarada pek çoklarına göre salgın filmlerinin yüz karası olan, benim ise çok fazla sevdiğim bir film yer alıyor. Filmimiz oldukça etkileyici bir toplu intihar sahnesi ile açılıyor. Filmin en iyi sahnelerinden biri olduğu söylenebilir bu sahnenin. Tam olarak ne olduğu belli olmayan bir biçimde bir çeşit doğal afet gelişiyor tüm dünyada ve insanların zihinlerini etkiliyor bu doğal afet, insanlar yavaş yavaş tuhaf tepkiler vermeye başlıyorlar.

7- Perfect Sense

6- Comes at Night ( Gece Gelen)

Bir virüs, salgın hikayesi. Diğer filmlerin aksine burada neyin etkisi ile ne olduğunu tam olarak anlayamadığımız bir dünyadayız. Film oldukça etkileyici bir giriş sahnesi ile açılıyor. Virüsün etkisi ile hayatına kaybeden yaşlı adamın gösterildiği sahne oldukça etkileyici.

5 – Contagion ( Salgın)

4 – The Cassandra Crossing ( Cassandra Geçidi)

Bu kez bir tren virüsün merkezinde. Vagon vagon bulaşmaya başlayan virüse bir noktadan sonra hükümet müdahale diyor ve seyahat halindeki tren karantinaya alınıyor.

3 – 28 Days Later

2 – 12 Monkeys

1 – Children Of Men ( Son Umut)

İnsanlığın doğurganlık özelliği biteli 19 yıl olmuş. Tüm bunlar olurken dünya karmaşa içerisindedir, büyük bir kaos yaşanmaktadır. Bir gün bir umut ışığı olarak birinin hamile kalmasıyla gelişen olayları anlatıyor.

 

Bazı Anahtar Kelimeler;

Geçmişten Günümüze Hafızalara Kazınan En İyi  Salgın Filmleri,
Gelmiş geçmiş en iyi virüs konulu film,
İnsanlığı yok edebilecek salgınları konu alan filmler,
Hastalık filmleri,
Koronavirüs karantina filmleri,
Covid-19 karantina filmleri,

 

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.