Evlilik Günlüğü-1


 

Ne demiş Sertap abla “ben yazdım kadere hüznü perişanı sonu gelmez yine de bitemez ümitler ama yoksa bahçemin eski şanı sebebi koparılan çiçekler..”

“Yine de iyi ki varsın iyi ki sevmişim seni 🙂  ”

Evlilik nasıl gidiyor? Sorusuna cevabım;  kendimi hızlandırılmış bir eğitim kampında gibi hissediyorum oluyor. Hayatın cağğnım cilvesi diyelim buna. Nikâhta keramet vardır diyor ya büyüklerimiz o keramet bilinç dışımızın ‘tamam artık güvendesin dök bütün sorunları, çıkar çözülememiş tüm geçmiş kayıtları’ demek herhalde. O evetin büyülü bir yanı var demiyorum sadece tüm ömrünüzce ilişkilerinizde takıldığınız, düştüğünüz, moraran yahut kabuk bağlayan yanlarınızın tamamıyla yüzleşip uçmaya hazır olun diyorum. Neticede “yaralı tependen tırnağa herkes yaralı..” gerçekten yok kaidesi kuralı, ne kızan anlıyor ne kızdıran olanı biteni 🙂 Ama eğer olanı biteni anlamlandırmaya çalışmak yerine sadece kendini duygularınıza odaklanıp ayaklarınızı tıpkı yaramaz bir çocuk gibi yere vurmaya başlasanız kara kaplıya kayıt ediyorlar eninde sonunda adınızı.. (Sezen aksu sevdamın depreştiği anlar:)) )

Evlilik kendini bilmediğimiz yanlarımızı göstermede çok mahir bir hoca. “Ben nice depremler gördüm kolay kolay yenilmem” diyoruz başta hepimiz, neyin gözü karalığıysa artık :).. Gözü karalık diyorum çünkü iki ayrı insanın bir olabilmesi mucizesine muvaffak olabilmek hayli güç. Gözünüz korkmasın sevgili bekâr dostlarım zahmetsiz rahmet olmuyor, evlilikten benim nasibime düşen olgunlaşmak, daha geniş bakabilmek ve daha anlayışlı olmak oldu şimdiye kadar. Önce den nasıldın diyorsanız; yine böyle olduğumu zannediyordum, açlığını duyuyormuşum ki benim nasibim bu oldu. Neye ihtiyacımız varsa onu çekiyoruz.

Rabbim bana sevgi dolu bir insanla yaşamayı deneyimle fırsatı verdi binlerce kez hamdolsun ama ortada koca bir sorun vardı …

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aristo Diyetiyle Kilo Verenler

>> Biz 😀

Herkes gibi bizde bu yaşımıza kadar edindiğimiz deneyimlerle hayatımızı dizayn etmiştik, belli kodlar edinmiş ve bakış açımıza belli kriterler eklemiştik. Kayıtlı filtreler ile çalışan bir arama motoru düşünün, önünüze getireceği sonuçlar her zaman bu filtrelere bağlıdır. Bu filtreler ve kodlar bazı durumlarda işlevseldir elbette ancak sağlıklı filtreler edinmemiş iseniz algınızın yani sonuçlarınızın şaşmasına da sebep olabilir. Yani eşiniz B diyorken D anlama ihtimaliniz yüksek 🙂 Çocukluktan itibaren annelerimizin babalarımızın bize davranışları, hatta ninelerimizin annelerimize, onların ninelerinin ninelerimize davranışları öğrenile öğrenile gelmişken bir anda başka bir öğrenilmiş silsile ile çatışmasından çıkan kaosu tahayyül edebiliyor musunuz?

>>Bing bang 😀

Her ilişki aslında bir big bang .. İlerleyen yazılarda Bing bang’in o toz bulutunu dağıtıp neticeleri görebilip devam etmek ümidiyle şimdilik iyi okumalar sevgi okur?

Yazan : Kopernik

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.