Filmlerdeki Renk Psikolojisi [İnfografik]

Bir film yapımcısı olduğunuzu hayal edin, yolunuzda ki tüm imkanları değerlendirmez miydiniz? Yolunuzda olan her avantajdan faydalanmayı isterdiniz doğal olarak.

Geçmişten günümüze uzanan beyaz perde sektörüne içerik sağlayan her yapımcının yaptığı gibi. Eğer eleştirel bir film seyircisiyseniz aydınlatma, ses tekniği ve ekipman konusundaki görüşünüzü her zaman dile getirmekten kaçınmazsınız.  Peki ya renkler? Hayır, renk puanlama, renk düzeltme veya farklı kameraların renk kalitesinden bahsetmiyoruz. Üretim tasarımından bahsediyoruz.

İlginizi çekebilir: Mimari yapılara farklı bir yaklaşım sergileyen sanatçı Tobias Gawrisch

Nedir bu üretim tasarımı? Her sahnelerinizi film şeridinde alarak ve ona bir renk atamaktan bahsediyoruz. Bir sahneyi duygusal olarak yansıtmak için ince bir yol arıyorsanız, uyandırmaya çalıştığınız duyguyla ilişkili bir renk seçmekten daha iyi bir yol olmayabilir. Aşağıdaki infografik içerikte görebileceğiniz gibi, her renkte pozitif ve negatif bileşenler mevcuttur. Her renkte, aramakta olduğunuz duyguyu tam olarak seviyeye getirmek için daha da parçalayabileceğiniz çok sayıda ton vardır. Hazırlamış oldukları infografik için Kişisel gelişim rehberi – Yaşam ‘a teşekkürler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bohemian Rhapsody Film Değerlendirmesi

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.