Geri Dönüş: Prison Break


Prison Break’i ilk CNBC-e’de ailemle izlemiştim. 2005 yılıydı, biraz küçüktüm olayları tam takip edemiyordum ama ailem severek izliyordu. 2005’te başlayan ailecek izlediğimiz Prison Break 2009 yılında hüzünlü bir finalle aramızdan ayrıldı. 8 sene sonra geri gelmek üzere.

Prison Break  adından da bir tahminde bulunulabileneceği gibi bir hapishane kaçışını konu alan kült bir dizi. sezon yayınlanan Prison Break‘in özellikle ilk sezonu çok büyük beğeni topladı. Oldukça özgün karakterleri ve güzel senaryosuyla unutulmayacak diziler listesine adını yazdıran Prison Break, 2009′daki finalinden sonra bize geri döndü.

Michael Scofield abisi Lincolnu kurtarmak için bilinçli olarak hapse giren ve hapishanenin planını vücuduna dövme olarak yaptıran bir inşaat mühendisidir. Ama kardeşine ve sevdiklerine olan bağlılığı ve üstün zekasıyla aslında bir kardeş, bir dost ve bir eştir. Dizinin finalinde ailesi için kendini feda eden Michael‘ı öldü sanmıştık. Hep bir hüzünle hatırlıyorduk Prison Breaki. Ama geçen sene duyrulan yeni sezon nihayet bugün 4 Nisan‘da ilk bölümüyle seyircisiyle buluşacak.

Önceki sezonlardan tanıdığımız Lincoln, Sara, Sucre, T-Bag, C-Note bu sezonda bizlerle olacak. Dizinin başında ilk 4 sezonun da yaratıcısı olan Paul Scheuring yer alıyor. Dizinin soundtrakci Game Of Thrones’tan tanıdığımız Ramin Djawadi besteliyor. Yapımcılığı ise 20th Century Fox Television üstleniyor. Bölümler ilk 4 sezondaki gibi yine 40-50 dakika sürecek. 9 bölüm sürecek dizi aslında bir mini-dizi olarak nitelendiriliyor.

Dizinin konusundan bahsedecek olursak; 4. sezon finalinden 7 yıl sonra T-Bag tarafından ulaştırılan bir bilgi doğrultusunda Lincoln ve Sara, Michael’ın Yemen’de bir hapishanede hayatta olduğunu öğrenir. İŞİD tarafından Ogygia Hapishanesi‘nde tutulan Michael’ı kurtarmak için Lincoln ve Sara, Sucre ve C-Note ile Michael’ı hapishaneden ve ülkeden kaçırmak için bir plan yapar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Game of Thrones 7. Sezon Spoilerları

Dizi hakkında bazı ilginç bilgiler :

 • Dizinin çekimleri 7 Nisan 2016‘da başlayıp 11 Temmuz 2016′da tamamlandı.
 • Çekimler sırasında Dominic Purcell ( Lincoln ) çekimler sırasında ciddi bir kaza geçirdi, burnu kırılan Dominic Purcell neyse ki şu an iyi durumda.
 • Wentworth Miller (Michael) ve Dominic Purcell gerçek hayatta da kardeş gibiler. The Flash ve Legends of Tomorrow dizilerinde de beraber oynayan ikili 5. sezonun oluşmasında doğrudan etkili. Legends of Tomorrow çekimlerinde Dominic Purcell dizinin yeniden çekilmesini önerdi ve Wentworth Miller da bu öneriyi Foxa taşıdı ve bugün dizinin 5. sezon ilk bölümü yayınlanacak.

Prison Break 5.Sezon Fragmanı

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

2 thoughts on “Geri Dönüş: Prison Break

  Necmi Testere

  (25 Nisan 2017 - 23:37)

  Az önce dizinin 3. bölümünü izledim. Gerçekten nefes kesiyor. Mike yine köşeye sıkıştı. Bakalım bu sefer nasıl kurtulacak. Merakla bekliyorum.

  Saadet Örs

  (28 Nisan 2017 - 15:50)

  Adamların duruşları bile bir karizmatik ya valla netten tüm bölümlerini izliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.