Guardians Of The Galaxy Vol. 2 İncelemesi

Merakla beklediğimiz Guardians Of The Galaxy Vol. 2 ile sonunda beyaz perdede buluştuk. İlk filmi ile bize oldukça farklı bir süper kahraman filmi izlettiren Guardians Of The Galaxy kendisine has retro havasını bu filmde de korumuş ve ortaya harika bir film çıkmış.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 Marvel Cinematic Universe’in çıkan en son filmi. Yönetmen koltuğunda ilk filmi de çeken James Gunn oturuyor. İlk filmde olan bir çok karakter yine bu filmde de mevcut olmasına rağmen Sylvester Stallone ve Kurt Russel gibi başarılı oyuncular da bu filmde yer alıyor.

İlk filme göre çok daha duygusal bir Guardians of the Galaxy var bu kez karşımızda. Bu açıkçası hoşuma gitti çünkü filmdeki aile yapısı çok güzel işlenmiş. Özellikle Drax, Rocket, Gamora ve kardeşi  Nebula’da kendi hayatımızdan esintiler bulabiliyoruz.

Ama bu duygusallık sizi yanıltmasın film sizi güldürmeyi o kadar iyi başarıyor ki, gerek küçük ayrıntılar gerekse harika diyaloglarla bu gerçekten bir süper kahraman filmi mi diye kendinize soruyorsunuz. Burada yönetmen ve senaristlere övgüyü teslim etmek gerekiyor çok iyi bir işçilik çıkarmışlar.

Bir de benim için Guardians of the Galaxy’i diğer filmlerden ayıran en belirgin özelliğe değinmek istiyorum, soundtrack. Tamam filmin retro bir havası var da şarkılar bu kadar mı güzel bu kadar mı uygun seçilir ? Gerçekten zevk alarak izliyor ve seyrediyorsunuz.

Yazının devamı spoiler içerir.

Guardians of the Galaxy Vol. 2’de karakterlerimizin duygusal ve ruhsal yapılarını daha iyi tanıyoruz. Örnek olarak Rocket’in sevdiklerini kaybetmekten korktuğu onların yerini dolduramayacağından endişlendiği için başını sürekli belaya sokması ve onları uzaklaştırmaya çalışması gösterilebilir. Veya Yondu’nun Star-Lord’un hayatını kurtardıktan sonra ona söyledikleri, hatta direk onun hayatını kurtarması…

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  17 yıllık yolculuğun sonu : Logan

Yine bir Stan Lee cameosu gördük ve Stan Lee’nin her filmde başka bir karakter olduğunu değil aslında hep kendisi olduğunu anladık, çünkü watcherlarla konuşan Stan Lee onlara daha önce gözüktüğü bir anı anlatıyordu.

Filmin yıldızı bu arada Baby Groot idi. Pek bir tatlı olan Baby Groot, afacan tavırları ve alışılagelmedik davranışlarıyla gerçekten çok eğleceliydi. Ayrıca Drax’ın aşırı dürüst yapısı da oldukça iyiydi. Gülüp eğlenerek izledim.

Filmin güçsüz kaldığı tek yer kötü adam eksikliğiydi. Film yer yer hareketlense de doyurucu değildi aksiyon açısından. Ama önceliğim aksiyon değildi zaten. Star-Lord’un Pacman şekline girip saldırması benim için birçok aksiyon sahnesinden daha değerli.

Müzikleri, karakterleri, diyalogları olsun Guardians of the Galaxy Vol. 2 harika bir film olmuş. En kısa sürede gidip izlemenizi öneririm. Marvel’ın belki de en başarılı serisini kaçırmanızı istemem. İyi seyirler

Ali Eren Sevinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Guardians Of The Galaxy Vol. 2 İncelemesi

    barisct

    (23 Mayıs 2017 - 19:34)

    Tamam film iyi güzel espri dolu bir filmdi, kurgu evrenini daha çok görüyoruz ama film çöptü. Neden çöptü? MCU evreninie katkı sağlayacak net bir senaryosu yok. Babaa babaa diye koşturmasını izliyoruz bütün film. Hadi senaryomuz çöp sıkılma diyede araya espriler koyduk diyorlar. After Credists sahneler olmasa kurtulmaz bu film imkanı yok. After Credist ve Post Credits içinse sinamaya gidilmez. MCU sevenlerdenseniz çokta izlenmesi gerekmez. İlk filmi gibi çöp. Sevgilinizle çerezlik film istiyorsanız izleyin.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.