Güvenlik Kameralarının Özellikleri Nelerdir?


Günümüzde oldukça rağbet gören güvenlik kameraları analog ve ip kameralar olmak üzere ikiye ayrılır. Analog kameraların kurulumu için bir ağ ve kablolar gereklidir. Oysa ip kameralar için herhangi bir yerel ağ zorunlu değildir. Öte yandan ip kameraların kurulumu son derece basit olup başka yerlere taşınması mümkündür. İp kameraların gece görüş sistemlerinin kalitesi yüksel olup lensleri oldukça iyidir. Kamera sistemlerine ilaveten satılan kayıt sistemleri ile geriye dönük veri elde edebilir ve yaşanan sıkıntılar için delil olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kamera sistemlerinin görüntü kaliteleri yüksek olmalıdır.

Güvenlik Kamerası Kurulumu Bilgiler

Son yıllarda kişisel güvenliğin sağlanmasında özellikle ev ve iş yerlerinin korunması amacıyla sıklıkla güvenlik kameraları kullanılıyor. Güvenlik kamerası ile insanlar mal ve can güvenliğini sağlıyor. Ancak piyasada bulunan kablolu ve kablosuz kamera sistemlerinin kurulumları farklı olup bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip kişilerden yardım alınmalıdır. Öte yandan güvenlik kamerası için mekanın nitelikleri de oldukça önemlidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için kamera sistemini almak istediğiniz kurumun yetkili personellerinden destek alabilirsiniz.

 

Güvenlik Kameralarının Çalışma Prensipleri Nasıldır?

Güvenlik kameralarının kurulumunu yaptıktan sonra cihazların çalışması beklenir. Bu sırada yaşanan hırsızlık yada gasp gibi olayları algılayan sensörler alıcı paneller üzerinden yaşanan olayları merkeze bildirir. Merkezden öncelik sırasına göre sizler aranırsınız. Bunun yanında gerekli olan itfaiye yada polis gibi mercilere de ihbar düşülür. Kamera sistemleri 24 saat kesintisiz kayıt alırlar. Kablolu kamera sistemlerinin kablolarının kesilme ihtimaline karşı kablosuzlarda böyle bir durum yoktur.

Güvenlik Kamerası Fiyatları

Güvenlik kamerası fiyatları cihazların markalarına göre değişir. Bunun yanında cihazın özellikleri ne kadar fazla ise cihazların fiyatları da o derece farklı olur. Öte yandan kablolu kamera sistemleri kablosuz kamera sistemlerine göre daha uygun fiyatlara satılır. Piyasada çok değişik fiyatlarda kamera sistemleri vardır. Bunlar arasından güvenilir ve kaliteli ürünü tercih etmek oldukça zordur. Bu noktada ise alış veriş yapacağınız firmanın yetkili personellerinden destek alabilirsiniz. Hızlı ve kolay ulaşılabilir servis hizmetleri de tercih sebebi arasında yer almalıdır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Baget Yüzük

Data Güvenlik İletişim Bilgilerimiz

Merkez: 444 22 74 – 0850 304 46 16 – 0850 885 30 42

İstanbul Avrupa: 0212 619 11 11 – 0212 667 84 84 – 0212 667 92 49

İstanbul Anadolu: 0216 572 55 10

Adres: İstanbul / Türkiye

Email: info@dataguvenlik.com.tr

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.