Hikaye Devam Ediyor – Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel


Bir Karadeniz komedisi Sümela’nın Şifresi 3. film ile devam ediyor. Özellikle ilk filmi ile büyük beğeni toplayan Sümela’nın Şifresi Cünyor Temel adıyla 3. kez sinema perdesinde.

Başrollerinde Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay ve Salih Kalyon gibi isimlerin oynadığı Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel 7 Nisan 2017 Cuma günü vizyona girecek. Yep yeni bir macera ile izleyicisinin karşısına çıkan filmin yönetmen Adem Kılıç oturuyor.

Filmimizin yeni kahramanı Cünyor Temel babası Temel gibi biraz dengesiz ve şansız bir insandır. Babası gibi tam bir bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur. Babası ölünce kendisine miras olarak 10 milyon TL kalan Cünyor Temel bu borcu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünmektedir. Sırf babası ahirette alacaklı insanlarla boğuşmasın diye kabul ettiği miras başına iş aşmaktadır.

Bu sırada Trabzonspor yeni stadına geçtiği için Avni Aker stadyumunun yıkılması gündemdedir. Avni Aker stadyumu yıkılacak yerine de Laz Müteahhit Cemal Karkas ve Arap İş Adamı ortağı Cabir El Kurabbiye Hamsiland Tovers adında bir inşaat projesi yapacaklardır. Cünyor Temel ve arkadaşları dışında şehirde bu inşaata karşı çıkan neredeyse yoktur.

Tek başına da olsa bu inşaatın yapımına engel olmak isteyen Cünyor Temel hemen plan yapmaya başlar. Uzun süre düşündükten sonra Cünyor Temel arkadaşları ile planını tamamlar. Plan şu şekilde işleyecektir. Cünyor Temel ve arkadaşları Cabir El Kurabbiye’yi Trabzon’daki bir yaylaya kaçıracak ve alı koyacaktır. Bu süre zarfında Cünyor Temel Cabir El Kurabbiye kılığına girerek Cemal Karkas ile inşaat işini görüşecektir. Onu bu inşaatın yapımını ileri bir tarihe almaya ikna etmeye çalışacaktır.

Ne var ki Cünyor Temel’in sevdiği kız her şeyi karıştıracaktır. Çünkü Cünyor Temel’in sevdiği kız Cemal Karkas’ın kızıdır. Oldukça eğlenceli bir film olan Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel gişede başarılı olabilecek mi merak konusu.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Tiyatrodan Sinemaya : Tatlım Tatlım

Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel Filmi Fragmanı

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Hikaye Devam Ediyor – Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel

    oktay demir

    (21 Nisan 2017 - 21:28)

    vallah izlediğim en güzel film bu tavsiye ederim herkese teşekkürler admin güzel makale olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.