İlk Fragman Çıktı : Black Panther

2018’de vizyona girecek Black Panther için ilk fragman yayınlandı. Chadwik Boseman’ın başrolde olduğu film 16 Şubat 2018’de vizyona giriyor.

Yine bir fragman haberiyle karşınızdayım. İlk olarak Civil War’da tanıdığımız Black Panther‘in kendi filmi için ilk fragman yayınlandı. 16 Şubat 2018’de vizyona girecek filmin yönetmenliğini Fruitvale Station ve Creed filmlerini yazıp yöneten Ryan Coogler yapıyor. Başrollerde Civil War’dan tanıdığımız Chadwik Boseman, yönetmen Ryan Coogler’ın Fruitvale Station ve Creed filmlerinde başrol oynayan Michael B. Jordan yer alırken The Hobbit serisinden tanıdığımız Martin Freeman, The Lord of the Rings serisinden tanıdığımız Andy Serkis ve Oscar ödüllü yetenekli oyuncu Forest Whitaker da filmde yer alıyor.

Marvel Cinematic Universe’ın 18. filmi olacak olan Black Panther, Avengers : Infinity War’dan önce vizyona girecek. Civil War’dan sonrasını konu alan filmde ülkesi Wakanda‘ya dönen Kral T’Challa ülkesine hizmet etmeye hazırken tahtına göz diken düşmanlarını ve ülkeye verilecek zararı fark eder. Bunun üzerine Wakanda’yı korumak için ülkenin kahramanı Black Panther CIA ajanı Everett K. Ross ve özel ekibi Dora Milaje ile güçlerini birleştirip Wakanda‘yı içinde olduğu tehlikeden kurtarmaya çalışır.

Kaşifler orayı aradı. Ve oraya “El Dorado” dediler. Orayı Güney Amerika’da aradılar fakat orası hep Afrikadaydı.

Fragman Martin Freeman‘ın canlandırdığı ve ilk olarak Civil War’da gördüğümüz CIA ajanı Everett K. Ross karakterinin Andy Serkis‘in canlandırdığı ve ilk olarak Avengers : Age Of Ultron’da gördüğümüz kaçakçı ve askeri lider Ulysses Klaue‘ı sorgulamasıyla başlıyor. Ulysses Klaue‘nin Black Panther‘in en büyük düşmanlarından biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ross’a Afrika’nın saklı kalmış teknolojide ilerlemiş ülkesi Wakanda hakkında bilgi sızdıran Klaue‘nın niyeti yetenekli oyuncu Andy Serkis sayesinden yüzünde oldukça belirgin bir şekilde görülüyor. Klaue‘ı esaretten kurtaran kişiyse Erik Killmonger‘den başkası değil. Black Panther‘in bir diğer düşmanı olan Killmonger ise tahtı kendisi için istiyor. T’Challa‘nın aksine Killmonger daha agresif ve işgalci bir kişiliğe sahip.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aşk Acınızı Deşecek Filmler - 2019

Fragman bize en başta Andy Serkins‘in oyunculuk yeteneğini ve Wakanda‘nın gelişmişliğini gösteriyor. Ayrıca ses ayarlaması ve müzik seçimleri de oldukça başarılı. Film hakkında şimdilik elimizdeki bilgi kısıtlı olsa da filmin harika olacağından şüphemiz yok. İyi seyirler

Ali Eren Sevinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.