İstanbul’da Böceklere Geçit Yok


Yaşam alanlarımızın böcekler tarafından istila edilmesi, özellikle ilkbahar ve yaz dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunun ana sebebi ise ısınan hava ve doğanın canlanması ile bu canlıların besin arayışına girişmesidir. Diğer yandan kirli ortamlar ve besin kokuları da böcek haşere ve kemirgen gibi canlı türlerinde çekici bir etki yaratmaktadır. İstanbul böcek ilaçlama firmaları da, bu alanda böceklere karşı savaş açarak, yaşam alanlarından böcekleri temizlemek için etkin şekilde çalışmalarını yürütmektedirler.

Bu ilaçlardan kurtulma şansı yok

Böceklere karşı sürdürülen mücadelede en fazla tercih edilen ve başarılı sonuç veren yöntem ise böcek ilaçlama yöntemidir. Bireysel yollarla yapılan mücadelede başarılı olma şansı çok düşüktür. Çünkü böcekler haşereler ve kemirgenler, canlı türleri içerisinde dayanıklılığı ve direnci yüksek canlılardır. Kendi içlerinde yüzlerce farklı türe ve yapıya sahip olan bu canlılara karşı bilinçli, etkili ve doğru ilaç ve yöntemlerle savaşılması gerekmektedir. Bunu da ancak profesyonel İstanbul böcek ilaçlama ekipleri gerçekleştirebilirler. Bu firmaları seçerken firmanın sahip olduğu yetki ve belgeler göz önüne alınmalı, referanslarına bakılmalıdır. Piyasada yetkinliği ve tecrübesi olmayan, ilaçlama işleminde başarılı olmayan çok sayıda firma, pek çok kişinin mağdur olmasına neden olmakta ve yaşanılan böceklenme sorununun daha da artmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı onayı ve TSE belgesi olmayan firmalara itibar edilmemelidir. Böceklerle mücadelede kullanılan sıvı, jel, kokulu ve kokusu ilaçlama ile fareler için özel geliştirilen tablet ilaç/ fare istasyonları, en etkili ve sağlıklı sonuç veren ilaç ve yöntemlerdir. Bu yöntemlere karşı böceklerin direnç göstermesi ise mümkün olmadığından, bu sayede yaşam alanlarınızda karşı karşıya kaldığınız böcek haşere ve kemirgenlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

7/24 her alanda hizmet veriliyor

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  22 Nisan Dünya Gününüz Kutlu Olsun

İstanbul böcek ilaçlama servisi sayesinde haftanın her günü, günün dilediğiniz saatinde, ister evinizde ister iş yerinizde isterseniz diğer kapalı mekânlarda ilaçlama hizmetinden yararlanmanız mümkündür. Uzman kişiler ve ziraat mühendislerince belirli periyotlarda eğitilen personellerin görev yaptığı ilaçlama işlemlerinde, yine ziraat mühendislerince her böcek türüne özel hazırlanan ilaçlar kullanılmaktadır. Böylece, İstanbul’da böceklere geçit verilmemektedir.

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.