İzlenmesi Gereken 20 Yabancı Dizi

Bu yazımızda izlenebilecek 32 dizinin yer aldığı  bir dizi izleme listesi oluşturacağız. Her biri izlenmeye değer bu liste ile kendinize bir dizi seçerek izlemeye başlayabilirsiniz.

The 100  ( The Hundred) (2014)

Klasik dünya yandı bitti kül oldu haydi millet uzaya konusunu çok güzel işlendiği bir dizi. Ama uzaya çıkan gemide oksijen tükendiğinde mahkumlardan seçilen 100 kişi hadi canım siz dünyaya denilerek geri gönderiliyor. Ve aralarından Survivor kavgaları tadında bir şeyler başlıyor. The 100 merakla izleyebileceğiniz bir dizi.

%3 Dizisi ( 2016)

Bu dizi The 100 dizisinden hoşlananların beğenebileceği bir dizi. Bu dizide bir tutam açlık oyunları da bulmanız mümkün.

You (Netflix)

Her genç kızın korkulu rüyası saplantılı bir psikopatın neler yapabileceği gösteren bir dizi. Sosyal medyanın nasıl kullanılmaması gerektiğini de gösteren bir dizi. Görün de bakın hayatta neler var. Ama siz siz olun o kız gibi perdenizi açık bırakmayın.

The Sinner (Netflix)

Bu dizinin başında standart bir aile annesi durduk yere plajda oturan bir adamı bıçaklamaya başlıyor. Niye yaptı bunu, ne oldu ki şimdi derken dizinin sonu geliyor. Yani sürükleyici. Ama hazırlıklı olun sonunda da iç sızlatan bir gerçek geliyor.

The Affair ( Netflix)

Daha önce birini aldattıysanız sevebileceğiniz. Aldatıldıysanız sinirlenerek izleyeceğiniz bir dizi. Özeti o ona, o ona

Russian Doll

Bizim anlayacağımız dille Matruşka. İlk iki bölümden çok sıkılabileceğiniz sonra da aslında o kadar kötü değilmiş diyerek sonuna kadar gidebileceğiniz bir dizi. Komedi tadında bir dizi. Sürekli ölüp doğum gününde uyanan bir kadının hikayesi. Ayrıca bugüne kadar izlediğim en ağzı bozuk. En duman altı dizidir kendileri.

Safe

Daha önce Türkiye’de çekilen Kızım Nerede dizisinin ecnebi hali diyebiliriz. Kız bakalım nereden çıkacak diye merak edilen klasik kaybolma hikayelerinden. Çocuğu olan farklı duygular ile izler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Netflix Türkiye - Nisan 2020 Yayın Takvimi

Elite

Bu dizi de çocuğu olanın izlememesi gereken bir dizi. Dizide yıkılan bir devlet okulundan bir kaç öğrenci her türlü haltın döndüğü özel bir okula kayıt oluyorlar. Zamane gençliği lafını çok farklı yerlere taşıyan bir dizi.

Sherlock

Anladığım kadarıyla bu ismin herhangi bir telif hakkı yok. Önüne gelen kullanabiliyor. Ama dizi olarak en başarılısı diyebilirim. Sherlock dedikten sonra da konuyu anlatmama gerek yok sanırım. Bir yıl boyunca kömürlüğe kapatılan bir kız var. Karıştırdım mı ben?! 🙂

Bodyguard

Bir kadın bakan ve onun Bodyguard’ı. Bilin bakalım sonra ne oluyor. Herkesin şarkısını söylediği klasik The Bodyguard var ya ondan bir esinti diyelim. Yani daha sonra body’ler bir oluyor 🙂 Bu arada dizi gerçekten güzel.

The OA

7 Yıldır kayıp olan bir kadının ortaya çıkmasıyla nolmuş ki buna diyip sonuna kadar izlediğim ama sonunda da pişman olduğum bir dizi. Bu arada yeni sezonu yakında geliyor.

Glitch

Kalite algısı bana göre çok düşük ama çok değişik bir konusu var. Mezardan sapasağlam çıkan ölüler dikkatinizi çekiyorsa buyurun izleyin.

Tabula Rasa

Hafıza kayıplı dizilerden hoşlananlar için bu dizi. Dizinin sonunda bol bol süpriz isteyenlere gelsin aynı zamanda.

El asesinato de Gianni Versace

Ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan sonra en uzun dizi isimlerinden birisi. El asesinato de Gianni Versace. Evet dizinin sırf ismi bir sezon sürüyor ama kısaca Versace diyebiliriz. Doğal olarak da Versace’nin hayatı üstünde suikastini konu alıyor. Bu da listenin izlenesi dizilerinden.

Under The Dome

Bir kasabanın üzerine düşen kubbe fikri gerçekten güzel. Dizi çok güzel başlıyor ama daha sonra oyunculuklardan mıdır bilmem kekremsi bir tat vermeye başlıyor. O yüzden benim bitiremediğim bir dizi. Bitirene de helal olsun.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Hakan Muhafız: The Protector Dizi Değerlendirmesi

Santa Clarita Diet

Sırf başrolünde Drew Barrymore var diye başladığım bir komedi dizisi.  Ve kendisi dünyanın en tatlı zombisi oluyor. Dizide bütün parayı Drew Barrymore’a verdikleri için kocası rolündeki adamın neden bu kadar kötü bir oyunculuğa sahip olduğunu anlayabiliyorsunuz ve dizi çerez niyetine akıp gidiyor.

Lucifer

Dünyadaki bütün kadınlar ayartabilen bir şeytanın bir dedektife aşık olmasıyla cinayetleri çözmesi çok keyif ilk başta ama daha sonra tekrara düşen bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Zaten sonra keşke benim de böyle bir gücüm olsa derken diziden kopmanız olası.

Maniac

Adı üstünde bir dizi. Sonuna kadar gidemediğim için ne amaçla çekildiğini anlayamadığım bir dizi. Beğenen varsa ben iyi bir ruh hali izle izlemedim diyelim.

Marco Polo

Tarih dizilerinden hoşlananlar için iyi bir dizi. Çok özenle çekilmiş başarılı bir yapım ve düşünün ki masrafından dolayı devam edemedi.

Perfume

3x olacakken tek x ile kalmış bir dizi. 2 de olur aslında. Yani mikiden hallice. Öneribilitesi ne amaçla izlediğinize göre değişir ama ben sonunu getiremedim.

 

Bu yazı Murat Soner adlı Youtube kanalındaki 10 DAKİKADA 32 DİZİ ÖNERİSİ | DÜNYA REKORUisimli videodan derlenerek oluşturulmuştur.

 

Videodaki diziler sıralı liste ;

 1. The 100
 2. 3%
 3. You
 4. The Sınner
 5. The Affair
 6. ussian Doll
 7. Safe
 8. Elite
 9. Sherlock
 10. bodyguard
 11. The OA
 12. Glitch
 13. Tabula rasa
 14. American crime story VERSACE
 15. Under The Dome
 16. Santa Clarita Diet
 17. Lucifer
 18. Maniac
 19. Marco Polo
 20. Perfume
 21. Sex Education
 22. The Crown
 23. Dark
 24. 13 Reasons Why
 25. Daredevil
 26. Sense8
 27. The Last Kingdom
 28. Peaky Blinders
 29. Fringe
 30. Prison Break
 31. Breaking Bad
 32. Vikings

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “İzlenmesi Gereken 20 Yabancı Dizi

  Erden

  (17 Şubat 2020 - 23:10)

  Lucifer, La Casa De Papel den sonra bağımlılık yapan ikinci netflix dizisi oldu benim için. Henüz başlamayanlara şiddetle tavsiye ederim. Tom Ellis ayrı bir karizma katıyor karaktere.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.