Joker Filminin Frgamanı Yayınlandı : İlk İnceleme


Geçtiğimiz günlerde Warner Bros film şirketi, salı günü Joker’den ilk görüntüleri basına göstererek çarşamba günü fragman yayınlanmadan önce erken bir sunum yaparak izleyici kitlesini yine heyecanlandırdı.  Film 1980’li yıllarda Gotham’da geçmektedir. Başrollerinde Joaquin Phoenix’in yer aldığı Joker filmi büyük bir izleyici kitlesi tarafından merakla bekleniyor.

Joker Fragman İncelemesi

Bu kez anti kahraman olan Joker’i toplum tarafından dışlanmış olarak izleyeceğiz. Bir stand-up komedyeni aynı zamanda bir palyaço olan Arthur Fleck, zamanla toplum tarafından yapılan baskılar sonucunda geçirdiği psikolojik değişimler nedeniyle akli dengesini yitirmeye başlayacak ve bu baskılar sonucunda psikopat bir katile dönüştüreceğini göreceğimiz bir film bizleri bekliyor.

Fragman başlangıcında toplum tarafından dışlanmış ve psikolojik sorunları olan Joker’in terapisti ile konuşmalarına sahne oluyor. Amacı, annesinin de ona dediği gibi “ Hep gül ve mutlu gözük” amacına sadık kalarak kendisi ile birlikte tüm Dünyaya mutluluk getirmeyi amaçlayan biridir. Ancak her şey istediği gibi gitmeyecektir. Günden güne insanların kendisine karşı kötü davranmasından dolayı umudunu iyice yitirecek ve sinir krizi geçirecektir. Trende giderken olur olmaz gülen Joker, trendekilerin onu bir ucube gibi yere savurması bardağı taşıran son damla olacaktır. Artık Joker bundan sonra eskisi gibi değildir. Kendisinin de dediği gibi artık tren raydan çıktı. Tüyleri diken diken edecek soğukkanlı cinayetlerle Dünya genelinde aranan seri katildir artık.

Şu ana kadar çizgi romanlardan uyarlanmış hiçbir filme benzemeyen jokerin bu yeni fragmanı, filmin yayınlanmasından itibaren büyük bir izleyici kitlesine ulaşacağını şimdiden söyleyebiliriz. Fragmanda da anlaşılacağı gibi yönetmen, ezilmişliğin ve ucube gibi kenara savrulmuşluğu ile drama, polisiye ve suç türünü birbirine harmanlayarak muhteşem bir iş ortaya çıkarmış gibi görülüyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  90'ların Son Başyapıtı: Propaganda

Filmin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Adeta yıldızlar geçidine sahne olan fragmanda oyuncular, talk-show sunucusu olarak Robert De Niro; Bekar bir anne ve Arthur’un ilgisini çeken Sophie Dumond rolündeki Zazie Beetz; Arthur’un annesi Penny olarak Frances Conroy; Genç Bruce Wayne gibi Dante Pereira-Olson; Thomas Wayne olarak Brett Cullen; ve Douglas Hodge, Arthur Pennyworth ile oluşmaktadır. Gün geçtikçe elbette filmde oynayan diğer karakterler ortaya çıkacaktır. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadarı bile izleyicileri heyecanlandırmaya yetecektir.

Filmi Kim Yönetiyor?

Yönetmen, daha önce Hangover trilogy, Road Trip, Old School ve Starsky & Hutch gibi komedi yönetmenliğini yapan Todd Phillips’tir.

 

Film Ne Zaman Gösterime Girecek?

Geçtiğimiz günlerde fragmanı ile büyük heyecan uyandıran Joker, 4 Ekim 2018 tarihinde izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.  Filmin resimlerinin bile yayınlanması tüm Dünya izleyicileri tarafından heyecan uyandırdı. Fragmanda merak uyandıran birçok sahne bulunması da birçok soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Şimdi ise oskarlık oyunculuk sergilenen fragman da filmin nasıl bir performans göstereceğini görmek için 4 Ekimi beklememiz gerekiyor.

Joker Filmi Fragmanı

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.